segítség kérés

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
dabema

segítség kérés

Hozzászólás Szerző: dabema »

Jó napot kívánok !
Segítségért fordulok Önökhöz unokám szakdolgozatához. Mivel nagyon kevés forrásunk van a dolgozathoz, ezért kérném szíves segítségüket amennyiben erre van lehetőség. Bármilyen útmutatást szívesen vennék. A dolgozat címe : Sajátos nevelési igényű tanulók kézműves foglalkoztatása. Szíves válaszukat várva , előre is megköszönve Dabis Istvánné
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Dabis Istvánné!
Én azt tudnám javasolni, hogy az unokája keressen fel -sajnos nem tudom hol laknak -egy olyan intézményt, ahol a tanulók kézművességgel foglalkoznak. Nagyon jó lehetőség nyílik pl. a Kolping Szakiskolákban. Veszprém megyében Pétfürdőn működik ilyen. Van Szekszárdon, Gyöngyösön, Zalaegerszeg,Nagybajom, Budapest... Ők szívesen segítenek. A kézművességre specializálódtak.
Én legalábbis erre gondoltam. De lehet Speciális iskolákban is anyagot és segítséget kérni.
Várom további kérdését amennyiben tudok segítek.
Üdvözlettel: Horváthné
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Nelli

Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Nelli »

Segítséget szeretnék kértni. SNI-s gyermekek fejlesztéséhez a dokumentációhoz kell egyéni fejlődsi lapot vezetni. Eddig én ezt csak magamnak írtam, de most nyomtatvány vagy formalap kellene hozzá.

Tudna valaki segíteni, hogy mi a száma? De nagyon hálás lennék, ha valak bescannelne egyet és elküldené.

Segítségeteket köszönöm,

Nelli

Címem:nevenincshal@freemail.hu
Avatar
baraka

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: baraka »

Szeretném megérdeklődni, hogy melyik az a "szerv" (nem az RTL Clubra gondoltam ), ahol jogi tanácsot kaphatnék az alábbi problémára?!
Mint minden iskolában, így a mi szegregált - intézményünkben sincs elegendő pénz az oktatásra. A törvény szerint, az enyhe fokban értelmi fogyatékos,
BNO:F70 kódú tanulóknak kötelezően jár a heti 1-3 óra a fejlesztésre. Ezek már évek óta a túlórákban mentek. Ebben a tanévben közölte a megyei
fenntartó, hogy elveszi a túlórákat és a fejlesztéseket sem kell "megtartanunk". Egy hete azonban az Oktatási Hivatal és az ÁSZ ellenőrzést tartott, ahol kiderült,
hogy megkapta a fenntartó a tanulók után a fejkvótát, de nincsenek a fejlesztési naplók, egyéni fejlesztési tervek vezetve. A fenntartó értekezletet tartott és közölte, hogy visszamenőleg szeptemberig, készítse el minden gyógypedagógus a fent említett dokumentumokat, amit vessen össze a hiányzási naplóval, mintha megtartottuk volna a fejlesztéseket és persze a mai naptól kezdve INGYEN tartsa mindenki a heti 3-4 fejlesztési óráját a kötelező órákon túl, mert aki nem teszi meg, azt kirúgják ("össze lehet vonni az osztályokat a jövő tanévtől")
Visszamenőleg kell megírni tanáronként 300-600!!! órát (15-20 tanulószor 30 hét) egy hét alatt. Természetesen, most mindenki körmöl egy hetet otthon, hogy legyen munkahelye, de nem okirathamisítás az, amire most utasítottak bennünket? Mi lesz, ha egy haragos szülő megszellőzteti, hogy a gyereke ebben a tanévben csak áprilistól kap fejlesztést? Vagy egy előnyugdíjba erőszakkal elküldött tanár teszi ezt meg? Mi leszünk a felelősök, vagy az, aki SZÓBAN utasított
bennünket a kozmetikázásra, annak érdekében, hogy ne kelljen az iskolának most visszafizetnie a sokmillió forintot?
Erre kérnék sürgős választ, mielőtt a hónap végéig le nem adom a fejlesztési naplókat.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Nelli!

Kérdésedre:
A.Tü.356.r.sz. - Pátria Nyomda RT. Ez a külív, meg kell venni, /iskolának/ nyomtatványboltban.
Belívet pedig e-mailban küldöm. Géppel is lehet tölteni.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Baraka!

Ez vastagon okirat hamisítás.
Van az oktatási jogok biztosa Aáry-Tamás Lajos.
Van http://www.okm.gov.hu - fóruma.
Hirtelen ez jutott eszembe, de még utána nézek.
Nevemre kattintva küld egy e-mail címet!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
karnismari

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: karnismari »

Kedves Baraka!
Természetesen okirat hamisítás!
De azt sem tudom elképzelni, hogy az ÁSZ vagy az OH utólag elfogadná az adminisztrációt (mi is túl vagyunk mind a két vizsgálaton). Amit tehetnétek, egységesen, az egész tantestület: a fenntartó adja írásban az utasítását! Ha ezt megteszi:kezetekben a bizonyíték, ha nem, nem kell végrehajtani az utasítást. Egy egész tantestületet úgysem rúghatnak ki!
Különben meg nem kell 15-20 x 30 hetet leadminisztrálni. A törvény szerint 8 gyerekenként jár a heti kötelező óraszám 15%-a.
Vagyis durván 1-6. osztályig heti 3 óra/8 tanuló, 7-8-ban heti 4 óra/8 tanuló. Egyéni fejlesztési terv kell mindenkinek.
Ügv.: Mari
Avatar
baraka

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: baraka »

Köszönöm mindenkinek a segítségét!!
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Azért gondolkodjunk józan paraszti ésszel!
Megvolt tartva a fejlesztési óra vagy nem? Csak ez volt a hiányosság? Utólag elfogadják a hiányzó dokumentációkat? Ha megvolt tartva a foglalkozás, akkor kinek kell ingyen most dolgoznia?
Én ebből azt szűrtem le, hogy a pénzt az intézmény felvette, de érdemi munka nem történt, még dokumentálása sem.
Szerintem, akkor nem lenne okirat hamisítás, ha a foglalkozás meg volt tartva, de a pedagógus hanyagsága miatt ez dokumentálásra nem került.
És tényleg a kérdés a végén újra: meg volt tartva a foglalkozás vagy nem?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Baraka írását úgy értelmezem, hogy egyáltalán nem tartottak fejlesztést, mert: idézem,
"Ebben a tanévben közölte a megyei fenntartó, hogy elveszi a túlórákat és a fejlesztéseket sem kell "megtartanunk"."
Szóval az idén nem történt semmi, de a pénzt felvették, ami most bukott ki. S mivel ez megtörtént, most gyorsan dokumentálni kell vagy az összeget kell visszafizetni. A dokumentáció gyorsabb és olcsóbb, hát pótolni kell.
Karnismari ötlete jó, de van egy hiba. Vajon a pedagógusok egységesek lesznek? Nem hiszem.....
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése