segítség kérés

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Igen, alapvető hiba volt. Legalább a papírmunka lett volna meg. Utólag, úgy sem tudták volna bizonyítani, hogy meg volt tartva vagy sem.
Egységesek lesznek-e? Áá, egyből kezdődne a másik karóba húzása. Nem telne el pár nap és azonnal lenne pár bűnbak,akinek mennie kellene.
Avatar
azsola

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: azsola »

Kedves kollégák!
Azt szeretném tudni, hogy az ELTE PPK-n szerzett 120 órás fejlesztőpedagógus tanúsítvánnyal meddig lehet ezt a munkakört betölteni. Én úgy tudom, a 2012/13-as tanév végéig. Az is érdekelne, hol, melyik jogszabályban van ez leírva. Köszönettel: azsola
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

A fórumban itt olvashatsz róla.
Avatar
Vendég

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szép estét mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Ha lenne kéznél valakinek egy egyéni fejlesztő óra vázlata, s nem jelentene nagy gondot, hogy elküldje nekem, nagyon hálás lennék. A címem: ildikati@citromail.hu

Előre is nagyon köszönöm!
Üdvözlettel: Ildikó
Avatar
driszko

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: driszko »

A http://www.szoforgato.hu oldalon van fenn egy ingyenesen letölthető óravázlat - kinyomtatható feladatlapokkal.
Avatar
Vendég

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

driszko írta:A http://www.szoforgato.hu oldalon van fenn egy ingyenesen letölthető óravázlat - kinyomtatható feladatlapokkal.
Nagyon kedves vagy, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!
Remélem, megtalálom.:))
Köszönöm szépen!
Ildikó
Avatar
Agikon

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Agikon »

Kedves Kollegák! Végzős fejl.ped. hallgatóként a záróvizsgámhoz szeretnék egy kis véleménykutatást végezni:
1. Melyik az a területt az iskolakezdő gyermekeknél, amely leggyakrabban fejlesztésre szorul?
2. Mit gondolnak a kötelező iskolaérettségi vizsgálatról?
Köszönettel várom a véleményeket!
Avatar
driszko

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: driszko »

Agikon!

1.) A beszédészlelés-megértés a leggyakrabban fejlesztésre szoruló terület (véleményem szerint katasztrófális a helyzet - ezt bizonyítják a felsőbb évfolyamokban elvégzett PISA mérések szövegértésre vonatkozó részei) , bár ezt írják elő legritkábban a szakértői vélemények. Szinte minden véleményben szerepel azonban a memória és a tájékozódás fejlesztése.

2.) Itt konkrétan mire vagy kíváncsi? Én már középső évvégén szűrök, hogy szeptemberben tudjam kezdeni a munkát. Fontosnak tartom az időben való "felfedezését" a problémának, hogy mire iskolába kerül a gyerkőc, rendben legyen. Ellenkező esetben könnyen lehet, hogy a részképesség-zavarokhoz egyéb másodlagos (neurotikus, magatartási) tünetek társulnak. Fontos, hogy MINDEN gyermek szűrésre kerüljön, hiszen, ha pl. az alacsonyabb nyelvi szinteken jól működik a gyermek, akkor a laikusok elől rejtve maradhat a probléma, a szakember azonban felfigyelhet arra, hogy a magasabb szintek nem működnek tökéletesen - pl.: most több számolási-zavar veszélyeztetett gyermeket fedeztem fel - amikor rákérdeztem néhány dologra az óvónőknél ők meglepetten erősítettek meg, s hozzátették, hogy erre nem is gondoltak. Szóval nagyon nagy a felelősség! Nagy a tét az első osztályban. Minden ezen áll vagy bukik: szeret majd tanulni vagy sem.
Avatar
Sophie123

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Sophie123 »

azsola írta:Kedves kollégák!
Azt szeretném tudni, hogy az ELTE PPK-n szerzett 120 órás fejlesztőpedagógus tanúsítvánnyal meddig lehet ezt a munkakört betölteni. Én úgy tudom, a 2012/13-as tanév végéig. Az is érdekelne, hol, melyik jogszabályban van ez leírva. Köszönettel: azsola
Kedves azsola!

A közoktatási tv. rendelkezik így. Bár felénk a Pedagógiai Szakszolgálat álláspontja szerint csak a diploma jogosít fel fejlesztésre, a tanúsítvány csak korrepetálásra. Egy környékbeli iskolában most áprilisban volt OH ellenőrzés, ott a fejlesztőpedagógus betétlapos végzettséggel rendelkezett, és nem fogadták el. Azt mondták fejlesztőpedagógusi státuszt betölteni és fejleszteni csak fejlesztőpedagógus szakképzettséggel lehet vagy gyógypedagógus diplomával.
Üdv: Sophie
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

"fejlesztőpedagógusi státuszt betölteni és fejleszteni csak fejlesztőpedagógus szakképzettséggel lehet vagy gyógypedagógus diplomával"

Ezt a törvényt hol találom? A pontos szöveg kellene nekem, de nagyon! Köszönöm!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése