felülvizsgálati kérelem

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
brettnerne

felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: brettnerne »

Pedagógusként szeretnék tanácsot kérni a felülvizsgálati kérelemmel kapcsolatban.
Szakiskolában tanítok, egy diákom felülvizsgálatával kapcsolatban vettem fel a kapcsolatot az illetékes Pedagógiai Szakszolgálattal. Kitöltöttem az: 1. melléklet a 15/2013. (II. 26.) EMMI rendelethez - SZAKÉRTŐI VÉLEMÉNY IRÁNTI KÉRELEM. De állítólag ez nem elég, hanem a 4.-es számú melléklet is kell: 4. melléklet a 15/2013. (II. 26.) EMMI rendelethez - Adatlap a fejlődési szint megítéléséhez az iskolai felkészítés elősegítésére - mert e nélkül nem fogadják el a kérelmet.
"Adatszolgáltatásra kötelezett a gyermek házi-(gyermek) orvosa a területi védőnő által szolgáltatott információk felhasználásával. Kitöltése kötelező 5 éves életkorban." Nem értem, hogy erre egy 16 (vagy akár 20-21 éves) tanuló esetében - amikor nem első vizsgálatról, hanem felülvizsgálatról van szó, miért van szükség. Ez nem kéne már meglegyen a tanuló korábbi vizsgálatai kapcsán az anyagában? Azt értem, hogy egy óvodás, beiskolázás előtt álló gyermeknél ez lényeges, de mennyire releváns egy 16-20 éves tanulónál. (Lehet, hogy a tanuló már nem is a gyermekorvoshoz tartozik, a felnőtt háziorvos szerintem nem foglalkozik az 5 éves korban esedékes státuszvizsgálattal.)
Ez tényleg törvényi előírás lenne, hogy e nélkül nem fogadják el a felülvizsgálati kérelmet?
Előre is köszönöm válaszukat:
Kr
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Kolléganő!

Ez egy marhaság a részükről!
Én sem küldöm, pláne ha kontrollköteles! Hívd fel őket, hogy ne szórakozzanak, nem 5 éves a gyerek, tévedés van!
Persze úgy, hogy
- biztosan elnéztetek valamit, mert középfoku oktatásban vesz részt! :)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
peva

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: peva »

Kedves kérdező Kolléganő!
1. Ha betöltötte a tanuló a 16. évét, akkor nincs is neki a kért adatlapja, mert az 1999. augusztus 31. után születetteknek van, azaz a max. 15 éveseknek.
2. Kontrollkor mi sem kérünk, feltéve ha mi vizsgáltuk.
3. Megj.: Egyes diagnosztikai kategóriákhoz a fejlődés követhetősége szempontjából kell, ráadásul anamnesztikus adatokat is tartalmaz, feltéve, ha becsületesen és reálisan van kitöltve. Normális esetben az iskolai eü. dokumentáció része.
Avatar
Szilvia7585

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: Szilvia7585 »

Üdvözletem! Érdeklődnék mi kell a bizottsághoz való bejutáshoz? Köszönöm szépen!
Avatar
Panni

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves Szilvia7585!

Érdekes kérdés,milyen célból szeretne bejutni a bizottsághoz?
Amúgy vizsgálatkérőlap

http://www.mor.hu/upload/file/vizsgalatkero.pdf

Panni
Avatar
Szilvia7585

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: Szilvia7585 »

Szülő kérvényezheti-e, milyen papírokat kell vinni, beutaló kell-e? Köszönöm szépen!
Avatar
Panni

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: Panni »

Igen kérvényezheti a szülő. Be kell menni a lakóhelyileg illetékes Szakszolgálat tagintézményhez, és ott adnak papírt amit ki kell tölteni?
Milyen idős a gyermek, és nem jár intézménybe sehova?
Valójában még most sem érthető számomra milyen beutalót milyen papírt ír, és milyen vizsgálatot kérne?

Amennyiben jár valamilyen intézménybe akkor miért kell kikerülni az adott intézményt? Fejlesztést írnak ki azt az intézménynek kell biztosítani.
Panni
Avatar
Anita190

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: Anita190 »

Segítséget szeretnék kérni!
Kisfiam 8. osztályos idén 07.06. lesz 16. éles. Diszlexiás, diszgráfiás, számológépet kell használnia. Novemberben továbbította az iskola a kérelmünket a Veszprém megyei bizottság felé. Érdeklődtem hogy várhatóan mikor kerülünk be, sajnos nagyon hosszú a várakozási idő. Lehet hogy a tanévben be sem jutunk. Mikor 5. osztályos volt akkor voltunk a bizottságnál.
Közben folyamatosan romlik a fiam helyzete és állapota is az iskolában.
A hetedik osztályt sikeres történelem pótvizsgával fejeztük be. Most félévkor már négy tantárgyból meg bukott és azóta is folyamatosan romlik minden. Ott tartunk hogy ének és rajz kivételével mindenből bukásra áll. Minden nap tanulok vele de amit nagy nehezen megtanul aznap másnap mintha nem is tanultunk volna, nem emlékszik semmire. A tanárok már nincsenek mellette. Feleltetés úgy zajlik az iskolában hogy tudod, nem tudod egyes. Feleléskor már megszólalni sem bír. Dolgozatíráskor nem kap hosszabb felkészülési időt vagy könnyített feladatot. Próbálok minden nap lelket önteni belé, hogy képes rá megtudja csinálni, de kezdi feladni az egészet.
Eddig a tanárok hülyézték a gyenge tanulókat az osztályban, miután én is és több szülő is megkértük a tanárokat hogy ezt ne tegyék, lehet hogy vannak gyerekek akiket ez motivál de úgy látom csak ront a helyzeten. Teljesítették a kérésünket azóta megbuksz, és kicsapunk fenyegetés zajlik a tanórákon.
Ami végkép elkeserített hogy fizika órán a fiam nem értette meg a feladatot, a tanár úr kiabált vele és kidobta a táskáját a tanteremből, utána el kellett mennie az igazgatóiba.
Végig szótlan volt a gyerek, közölte vele az igazgató nő hogy majd tanulsz belőle és nem pofázol vissza a tanárnak. Tanóra után az egész osztállyal tudatva lett hogy még egy ilyen eset és igazgatóit kapnak és utána ki lesznek csapva.
Mit tehetek?
A kislányom ebbe az iskolába jár 6. osztályba, és kitűnő tanuló. Már őnála is kezdődnek a problémák ha négyest kap valamiből akkor a fiamat hibáztatják azért is. A kislány osztályfőnöke a történelem tanára is mindkét gyermekemnek. Közölte a tanár szülőin hogy megbuktatja év végén a fiamat és olyan tételsort állít össze, hogy ne sikerüljön befejezni az általános iskolát.
Kérem ha tudnak valami tanácsot adni ebben a reménytelen helyzetben meg köszönném.
Tisztelettel: Hurda Attiláné
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Privát üzenetet írtam!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: felülvizsgálati kérelem

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Amita!
Töröltem az ideírt hozzászólását, mivel személyes dolgokat tartalmaz.
A privát üzenetben megkaptam, köszönöm!
Válaszolni fogok rövid időn belül!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése