Rehab órák

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
szlujzi

Rehab órák

Hozzászólás Szerző: szlujzi »

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, mi a teendő, ha egy 8.osztályos gyerek nem akar részt venni a rehab. órán? A szülő sem partner, ő sem tartja szükségesnek. Ezért nem jön vissza délután az iskolába. A gyerek egyébként diszlexiás. Mit tehet az iskola?
Előre is köszönöm a tanácsot! Lujzi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Értesíteni kell a szülőt, hogy az iskola fejlesztő foglalkozásokat tart, melyen a gyerek nem vesz részt. Így a papírját figyelembe venni nem tudjátok és nem is kezdeményezitek a kontroll vizsgálatot. / ezzel véditek is magatokat ha valaki akadékoskodik /Mi is ezt csináltuk. Ajánlottan meg feladtuk.
Amíg nem jár fejlesztésre, nincsen szülői kérelem és igazgatói határozat, addig semmi kedvezményt nem kap. Ezt megmondtuk a gyereknek is a szülőnek is.
Tudok mintát küldeni ha kell.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hozzászólok

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: hozzászólok »

Sziasztok!
Úgy tudom,hogy az illetékes jegyzőt is értesíteni lehet!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: hogabi »

A véleményem, hogy az iskola előbb próbálja megoldani "külsős" nélkül. A jegyző akkor kell, ha a rendes iskolásába járás alól sok a hiányzás.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
szlujzi

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: szlujzi »

Köszönöm a tanácsokat! Az a baj, a szülő azt mondja, hogy az ő gyerekének nem kell külön segítség, ő járatja külön tanárhoz.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Mindenképpen értesítsétek a szülőt, hogy van fejlesztés!
Véletlenül bukik a gyerek vagy a szülő érvényesíteni akarja valami miatt a gyerek jogait, az iskola nagyon nagy bajban lesz!!!
De a másik megoldás, hogy a szülő ír egy nyilatkozatot, hogy nem tart igényt a fejlesztésre és a lemond azokról a jogokról amik a gyereket megilletik a fejlesztéssel kapcsolatban. De akkor az ingyen könyvért se menjen!
Ezekkel magatokat véditek! Mert a szó elszáll.............. Ki bizonyítja, mit mondott a szülő?
Nekem ez a véleményem, mi így védjük magunkat.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
szlujzi

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: szlujzi »

Köszi a segítséget! Igazad van! Ezentúl mindent írásba foglalunk.
Judy65
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.08.10. 01:19

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: Judy65 »

Még csak most kapcsolódom be a fórumozásba ....(-igyekszem tájékozódni, hogyan kell ezt csinálni)... olvastam ezeket a hozzászólásokat, s kíváncsi vagyok, végül is megoldódott-e a probléma (8. oszt. tanuló nem akar rehab. órákra járni).
Ha van hasonló eset...: én ezt a következőkkel oldottam meg:
- a gyerekeket igyekeztem úgy beosztani hab.órákra, hogy ne kelljen közben hazamennie és visszajönnie (nekem sincs kedvem visszamenni az iskolába, ha már egyszer hazamentem - bár néha muszáj). .. de ez a legtöbb helyen "megoldódott": egész napos oktatás, 16:00 óráig való foglalkozás biztosítása,...
- a foglalkozások végén mindig játszhatnak a gyerekek fejlesztő játékokkal, számító gépes fejlesztő játékokkal (nem lövöldözősssel!) ... Képesek 5 perc játékért az egész órát végigdolgozni! :) ... Ja: az utolsó 5 percben akkor is játszhatnak, ha nem végeztünk a feladatokkal!.... .. de ha sikerült, picit hamarabb is elkezdhettek játszani. Eredmény: volt olyan "gyerkócom", aki nem hagyta abba a munkát a játék kedvéért sem, csak hogy kedveskedjen :) nekem (7.osztályos!).... s van olyan is, aki játék helyett oktató játékot (pl nyelvtan, helyesírási készség fejlesztőt) választ a számító gépen játék helyett.
...szóval: szerintem kell találni valamit, amelynek a kedvéért szívesen vesznek részt a foglalkozásokon a gyerekek.
... engem már az első tanítási napon üldöznek a gyerekek, mikor jöhetnek hozzám fejlesztésre :)
... persze mindenhol másképp lehet megoldani a fejlesztést, csak úgy gondoltam, hátha adhatok valamire egy jó tippet.
Avatar
Macska

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: Macska »

Sziasztok! :!:

Csak most csatlakoztam, de fontos kérdésem lenne!
Tudja valaki, hogy a gyógypedagógus munkaideje többségi iskolában integrálás keretében, hogyan alakul? :?:
Mi fér a munkaidejébe a kötelező órákon felül? Van valakinek munkaköri leírása? :?:
Hány gyerek után kap asszisztensi segítséget? :?:
Kérlek benneteket, mielőbb pontos választ küldjetek segítségemre! :!:
Köszönöm! :!:
Avatar
henciduda

Re: Rehab órák

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Utazó gyógypedagógus vagy, vagy a többségi iskola alkalmazottja?
Kiket látsz el (SNI, BTMN)?
Válasz küldése