gyógypedagógusi pótlék

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
csbaniko

gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: csbaniko »

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy jár-e gyógypedagógusi pótlék, annak a gyógypedagógusnak, aki általános iskolában 1-8. osztályos gyerekeket fejleszt (SNI-s és BTM-es tanulókat)?
Előre is köszönöm,ha valaki tud ebben segíteni!
Anikó
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Anikó!
A jobb felső sarokba írd be: pótlék. Megkapod azokat az infókat ami ezzel a témával kapcsolatos, csak olvasni kell.
Amúgy PIROSSAL a fórum kezdő oldalon ki van emelve,
Megkérek mindenkit, hogy a kérdés feltétele előtt használja a jobb felső sarokban levő kereső funkciót, mivel lehetséges a kérdésre vagy hasonló kérdésre már válaszoltak valahol a fórumban.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
james103

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: james103 »

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
batako

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: batako »

Tudna valaki segíteni gyógypedagógiai pótlékkal kapcsolatban? Óvodában leszek gyógypedagógus alkalmazott, és SNI-s gyerekekkel is fogok foglalkozni (többnyire). Jár-e a gyógypedagógiai pótlék? És mi az adhatósági kritérium? A törvény számomra nem egyértelmű. Köszönöm a segítséget! Saci
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Természetesen nem vitatkozni szeretnék, de a törvény elég világosan leírja, hogy kinek, milyen munkakörben jár és milyen arányban pótlék.
Ez elolvasható a 138/1992. (x.8) Korm rendelet a közalkalmazottakról szóló 1992. évi XXXIII. törvény végrehajtásáról a közoktatási intézményekben.

Itt a 15.§ érdemes elolvasni, amely tartalmazza a kérdésre a választ.
Avatar
batako

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: batako »

Köszönöm a jogszabályi segítséget, de sajnos - nem értek nagyon a joghoz - nem egyértelmű a 15§ alábbi része

"(4) A (2) bekezdés d) pontjában szabályozott pótlék a pedagógus-munkakörben foglalkoztatott közalkalmazottat abban az esetben illeti meg, ha kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekekkel, tanulókkal foglalkozik, illetve, ha az általa felkészített sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók aránya a nevelési év, tanév első napján eléri a harminchárom százalékot."

A saját esetemben több óvodából foglalkozok több gyermekkel. Közülük kb 6-7 sajátos nevelési igényű (SNI), őket hetente 3 szor kell fejleszteni a tv értelmében. Az SNI-s létszámot a fejlesztő foglalkozásra járó gyermekek számához kell viszonyítani? Ha tanév közben kezdődik a munkaviszony mikor számítható az arány? Mi történik akkor ha az arány év közben megváltozik?

Köszönöm a segítséget.
Saci
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Saci! - akkor egyszerűsítsünk.
Van pl. 40 gyerek akit fejleszteni kell. Ha tanév első napján - vagyis szept 1-től a 40 gyerek 33%-a SNI-s akkor jár a gyógypedagógiai pótlék.
Ez a mondatrész vonatkozik rád.
........illetve, ha az általa felkészített sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók aránya a nevelési év, tanév első napján eléri a harminchárom százalékot."
Ha több intézményből jön össze a létszám annak kell a pótlékot adnia, ahol állományban vagy. Évközben is jár akkortól, mikor a módosulás történik.
Szívesen segítünk, de próbálj meg törvényeket értelmezni, sokszor lesz rá szükséged. A törvényeket apró lépésekben, mondatról mondatra kell olvasni. Van, hogy egy mondatot, mondatrészt többször kell olvasni értelmezni. Minden szót, mondatot meg kell rágni, ha érted utána tovább menni.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Én úgy értelmeztem, hogy óvodában lesz külön státusszal rendelkező gyógypedagógus, akihez több óvodából járatnak gyermekeket fejlesztésre. Ha csoportban lenne, akkor biztosan érvényes lenne a min. 33%. Igaz, nem világos számomra, hogy külön státuszban vagy óvodai csoportban lesz gyógypedagógus.
Egy a biztos a gyógypedagógiai pótlék.
Avatar
becky

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: becky »

Kedves Hozzáértők!

Ma azt az infót kaptam, hogy szeptembertől nem jár a gyógypedagógusi pótlék mindenkinek, aki gyógypedagógus státuszban dolgozik. Próbáltam utánanézni, de egyelőre semmi biztosat nem találtam. Felső tagozatos SNI-s és BTMN-es gyerekekkel foglalkozom. Ebben a tanévben 18 SNI-s és kb. ugyanennyi nehézséges gyerekem lesz. Ebben az esetben nekem járna a pótlék?
Köszönöm a segítséget!
Avatar
Hamilton1

Re: gyógypedagógusi pótlék

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

Az új törvény szerint gyógypedagógiai pótlék annak fog járni, aki kizárólag SNI tanulókkal foglalkozik, vagy (integráció esetén) legalább 30%-a az általa tanított gyerekeknek SNI. És természetesen alaphangon lesz a pótlék, ami 7700 Ft-ot jelent.

Bocsáss meg, nem egyértelműen válaszoltam, most olvastam újra a kérdésedet. A lényeg, mivel a gyerekeid kb. fele BTMN-es, természetesen a 30%-os határ alapján, Rád is érvényes, mivel kb. 50%-on vannak SNI-seid.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fodor Zoltán 2013.08.22. 13:57-kor.
Ok: Hozzászólás szerkesztve, utolsó hozzászólások összevonva.
Válasz küldése