NILD-terápia (könyvek, anyagok)

Avatar
boral1

NILD-terápia (könyvek, anyagok)

Hozzászólás Szerző: boral1 »

Sziasztok,
régen jártam erre, azóta kaptam is figyelmeztetést, hogy régen jártam erre:-).
Idén végzek az ELTE fejlesztőpedagógia szakán, ahol sok mindent tanultunk, egyelőre konkrét módszereket kevésbé. Hallottam a napokban a NILD terápiáról, s nagy általánosságban utána is olvastam, vajh' mit jelent, s úgy tűnik, sok eleme átvihető a középiskolába.
Kérdésem: tudtok-e ezzel kapcsolatban anyagokat/könyveket/konkrétumokat ajánlani, hogy aprólékosabban tudjak tájékozódni a témában?
Tudom, hogy vannak ilyen "képesítést" adó tanfolyamok, de egyelőre tájékozódás szinten érdekel, mivel ebben az évben se időben, sem pénzben nem tudnám kigazdálkodni a tanfolyam ráfordításait, viszont mélyülnék egy picit a témában.
Bármilyen anyagot/javaslatot szívesen fogadok!
Köszönöm
j.
Avatar
ladin

Re: NILD-terápia (könyvek, anyagok)

Hozzászólás Szerző: ladin »

Szia J.!

Én elvégeztem ezt a képzést, gyakorlom is, szívesen válaszolok a kérdésekre.
Konkrétumokat, olvasmányokat ajánlani nem tudok, mert a blokkokon való részvételkor kaptunk meg egy-egy mappányi anyagot, ami az elméleti tudnivalókat, és az speciális eszközök használatának, jellemzőinek leírását tartalmazta. Az eszközöket sem lehet megvásárolni máshol, csak a Hátország Egyesületnél, aminek a "berkein" belül történik ennek az akkreditált képzésnek a vezetése, koordinálása.
Egyébként ez az egész egy remek dolog, sok-sok nagyon jó eszközzel, hálás feladat ennek a segítségével foglalkozini a gyermekekkel.
Az alapozó terápiával mutat sok rokon vonást, ill. szemléletmódot, de míg ott a mozgásfelesztés van a középppontban, itt a kognitív területek fejlesztése az izgalmas eszközrendszer igénybevételével. Illetve ez nagyobb gyermekeknél, még felnőtt korban is eredményesen alkalmazható.
Ha bővebben kíváncsi vagy még néhány infora (kiknek segít, konkrét példák az eszközökre), itt elérsz (saját e-mailcím): vsztitkarsag@porsche.hu.

Szívesen segítek.

Bea

Bocsánat, kimaradt még egy lényeges dolog a terápiával kapcsolatban: elsődlegesen a tanulási nehézséggel és tanulási zavarral küzdő gyermekeknek lehet segítség, de a Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola pedagógusai a Hátország Egyesülettel együttműködve megkezdték a terápia átalakítását az értelmileg akadályozottak számára is. Vallják, hogy a terápia sikeresen alkalmazható ezeknek az érintett gyermekeknek a fejlesztésében is. A Fővárosi Beszédjavító Intézet jónéhány munkatársa is NILD-terapeuta már, illetve a Vakok Intézetében is alkalmazzák a módszert, mert annak komplex, integrált, kongnitív technikái a vak és gyengénlátó gyermekek tanulási képességfejlesztéséhez is hozzá tudnak járulni.

Bea
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fodor Zoltán 2012.02.28. 22:37-kor.
Ok: A szabályzat szerint nem írunk egymás után hozzászólásokat. Lehetősége van szerkeszteni a hozzászólását!
Avatar
hudnik

Re: NILD-terápia (könyvek, anyagok)

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Nekem nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez módszer, és zsebeimet összeszorítva, de jelentkeztem az idei nyári tanfolyamra az első blokkra.
Ha valakit érdekel szívesen beszámolok a tapasztalataimról.
Válasz küldése