Egyéni fejlesztési terv

Avatar
Zsuzsi

Re: Egyéni fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Andi!

A "papíros" gyerekeket valamiért elküldték a nevtanba, és az felállított egy diagnózist, ami alapján tanítási órákon kívül is foglalkoznotok kell velük. Ezt meg kell tervezni. Erre való a fejlesztési terv. Negyedévre előre kell tervezni, aztán felülvizsgálni, mi valósult meg, mi nem, és ennek tükrében előírni a következő időszak feladatait.
Kezdőként lehet, hogy riasztónak tűnik az adminisztráció tömege, de talán megnyugtatlak azzal, hogy néhány év alatt összegyűlik egy tetemes adatbankod, amiből aztán kedvedre válogathatsz, és nem kell minden évben, minden gyereknél a nulláról indulnod. A számítógép pedig kiváló segítség a szerkesztéshez.
Kezdőként én is bepánikoltam, mert az iskolában egyedül voltam gyógypedagógus, és úgy éreztem, maga alá temet a munka. De kerestem, és találtam is segítséget, tapasztalatokra tettem szert, és most ott tartok, hogy gyakorlatilag kezelhetetlenül sok anyagom jött össze.

Azzal ne foglalkozz, hogy más iskolákban mit nem csinálnak meg, az oktatásirányítók tervezik a szakmai felügyelet visszaállítását, ők biztos kérni fogják a fejl. terveket is. Ha valóban visszaállítják ezt a rendszert, tőlük se riadj meg, mert valamikor, amikor ez még létezett, nekem óriási segítséget jelentett.
Avatar
B.Kriszti

Re: Egyéni fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: B.Kriszti »

Én most írok a szakdolgozatom, tehát most végzek az egyetemen, de mi, szerencsére egy egész délutánt azzal töltöttünk az iskolában, hogy "megtanultunk" fejlesztési tervet írni. Ha van, akinek kellene segítség, szóljon.

Nem olyan bonyolult, csak macerás. Ahány fejlesztendő területet kihoz a nevelési tanácsadó, azokra neked - óvónőként 6 hetes, tanítóként 3 hónapos - fejlesztési tervet kell, hogy írj.
Avatar
Panni

Re: Egyéni fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves B.Kriszta!

Kissé meglepődve olvastam a hozzászólásodat, 2 dolog miatt is.
Első - egy délután megtanulni fejlesztési tervet írni nem semmi eredmény.
Második - sem az óvónőnek sem a tanítónőnek nem kell fejlesztési tervet írni, fejlesztési tervet az a személy írja aki fejleszti a gyermeket az pedig vagy a fejlesztőpedagógus vagy a gyógypedagógus. Én ismereteim szerint, de áruld már el légy szíves melyik egyetemen oktatják így?
Nagyon sok sikert a szakdolgozat írásához, és legyen nagyon sok örömöd ebben a szép de kemény szakmában.

Panni
Avatar
dtlaszlo

Re: Egyéni fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: dtlaszlo »

Sziasztok!

A Fejlesztő honlapján vannak fejlesztési tervek. Többek között a saját anyagaim is.

Egyéni fejlesztési terv 1. és 2. ,

Fejlesztési terv felső tagozatos dyslexiás tanulók kezeléséhez.

Jó munkát kívánok!

Üdvözlettel: Dombi László
Avatar
balga

Re: Egyéni fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: balga »

Sziasztok, segítségre lenne szükségünk.
Az elmúlt 15 évben iskolánkban gyógypedagógus fejlesztette a btm-es gyerekeket, az SNI-t pedig az EGYMI utazó pedagógusa. Ebben a tanévben a kolléga az EGYMI státuszára került, és az iskolánkban tanuló SNI-s gyerekekkel foglalkozik, mint utazó. Az önkormányzat az 52.§ értelmében (egyéni foglalkozás) az igazgató hatáskörébe utalta a közel 40 btm-es gyereket, miszerint az ő feladata a róluk való gondoskodás. Fejlesztő tanárunk nincs, nem is kapunk, így a minusz órásokkal kell megoldanunk a feladatot. Tudjuk, hogy ez nem megoldás, de nincs más. AZ EGYMI fejlesztési tervet kér a kollégáktól és külön naplót. Mi úgy gondoljuk, hogy a nyolc kolléga, aki ugyanennyi órában foglalkozik a gyerekekkel, legfeljebb csak korrepetálja őket, mivel szakszerűen a feladatot ellátni nem tudják. (A helyzetet súlyosbítja, hogy a 2. félévben nem biztos, hogy lesz minusz órájuk, illetve másoknak lesz.)
Kérhet-e az EGYMI fejlesztési tervet a kollégáinktól? Szerintünk nem!!!
A fórumot olvasva úgy gondolom, jól értelmeztük a törvényt, vagyis a feladatot fejlesztő pedagógusnak kellene ellátni. AZ EGYMI és az önkormányzat azzal, hogy a feladatrot ránk hárítja, megoldottnak tekintheti a problémát, ránk viszont egy olyan feladatot ró, amit nem tudunk ellátni.
Kitől kérhetnénk hivatalos állásfoglalást ez ügyben, mert csak azzal tudnánk védekezni, a törvényt mindenki a maga szája íze szerint értelmezi.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéni fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Balga (???)
http://fejlesztok.hu/torvenyek/315-sni- ... atasa.html
Küldtem egy linket.
Ebben benne van a lényeg.
Dóri
Avatar
balga

Re: Egyéni fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: balga »

Kedves Dóri, ezt én is megtaláltam. Erre hivatkoztunk. A nev.tan.vezetője -ő most az EGYMI "része" - főként erre hivatkozik:"a fejlesztő foglakozások szakvéleményekben megfogalmazottak szerinti szervezéséért az intézmény vezetője a felelős
· ezt a nevelési tanácsadó ellenőrzi "
Vagyis oldja meg az igazgató, ők meg jönnek ellenőrizni. A megoldáshoz kellene egy fejlesztő, aki nincs, és nem is lehet, mert nem kaptunk rá státuszt. Az önkormányzat ugyanezt mondja. Régebben volt az OKM-nek egy fóruma, ott is megtaláltam a kérdést a válasszal együtt, törvényi hivatkozásokkal. Persze ezt senki nem fogadja ma el. Akkor küzdünk tovább. Nem a munkával van baj, hanem az elvvel, és a ránk sózott feladattal, ami csupán egy valahonnan kimásolt papírhalmaz lenne. A gyerek megint nem számít!
Köszönöm, hogy válaszoltál.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Egyéni fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Balga! 10:19-kor ment egy magánüzeneted, meg kellene nézni!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése