Tanév végén

Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Tanév végén

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nálatok mit jelent a tanév lezárása?
Szegregált iskolában a bizonyítványon kívül le kell zárni az Egyéni fejlesztési dokumentumokat, rögzíteni kell az év végi állapotot. Ez nekem 30 gyerekre nem kis munka.
Kiváncsi lennék, hogy integrált oktatásnál ez hogyan zajlik. Pl szöveges értékelés van vagy hagyományos bizonyítvány, kell-e valami egyéb is stb.
Avatar
csojanosne

Re: Tanév végén

Hozzászólás Szerző: csojanosne »

Nálunk integráló suliban sincs ez másként.Alsó tagozat 1.-2.osztályában szöveges értékelés van, 3. osztályban már van jeggyel történő értékelés, de a szülő szöveges értékelést kap. A 4. osztály az átmenet, mert jeggyel értékelnek, de félévkor még szöveges értékelést visz haza a gyerek, de már évvégén a bizonyítványában is jegyek vannak. Vannak olyan tanulóink, akik diszgráfiájuk miatt helyesírás értékelése alól felmentést élveznek. Olyanok is vannak, akik idegen nyelv értékelése alól vannak felmentve, mert súlyos diszlexiások. Nálunk az anyakönyvek és bizonyítványok kitöltése az osztályfőnökök feladata. Le kell zárni a naplókat, ami mindenkinek a kötelezettsége, aki valamit tanít, vagy szakkört vezet. Nekem, mint fejlesztő gyógypedagógusnak szintén van elég dolgom, hiszen az SNI-s tanulóinknak ilyenkor májusban kérjük meg a következő soros kontrollvizsgálatokat és az újonnan észlelt tanulási problémás gyerekeknek kérünk vizsgálatokat. Minden gyereknek van egyéni fejlesztési naplója, amibe bevezettem szeptemberben az egyéni fejlesztési tervét. Ezeket félévkor és ilyenkor felül kell vizsgálni és írni kell egy rövid zárójelentést a fejlődés üteméről. Ezeket is le kell azután hivatalosan zárni. Minden évfolyamnak van foglalkoztatási naplója,amibe bevan vezetve, hogy ki, mikor vesz részt fejlesztésben, amit szintén le kell zárni a szokott módon. Meg kell írni az évvégi beszámolót az igazgatónak. Tudom, nagyon sok itt a kell, de mit csináljunk, ha kell! Most a nyáron, már talán könnyebbé teszem az egyéni tervek és lapok vezetését, mert megrendeltünk a tavasszal egy programot, ami nagyon jónak bizonyul, csak nem könnyű megtanulni. Ezért a nyári szünidőre időzítettem ennek a kitanulmányozását. És még mindig vannak olyanok, akik sajnálják a pedagógusoktól a nyári szünetet! Kitartás, már csak pár hét!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Tanév végén

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Ahogyan az előttem a kolléganő leírta, nálunk is ugyanezek a feladatok vannak.
Igen, a mi irigyelt szabadságunk és, hogy csak délig tanítunk.... :D
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tanév végén

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nálunk ma volt a ballagás.
Csuda hangulatosra sikeredett. Csináltam power pointtal bemutatót a végzős osztályról, jó kis zenékkel, vicces képekkel, kivetítve. Így nem unalmas, mindenki remekül érzi magát, elfelejtenek rendetlenkedni, és már előre megrendelik a következő ünnepre a vetítést.
(Csak én nem tudok enni és aludni három napja az izgalomtól.)
Végre vége.
Bár igazán akkor lesz vége, ha megvolt a tanári buli is. Bográcsba főtt kaja, pezsgő, süti.
És akkor jöhet a nyár (meg a nyári munka). Sziasztok!!!!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Tanév végén

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Ügyes vagy! Én is megnézném azt a pps-t....
Na, a buliról ne beszéljünk, nekem még ezután lesz a "szóbelim" :roll: A kölök még nyugodt, de én, már rémeket látok.
Remélem nem végleg köszöntél el a nyára!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tanév végén

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Ne izgulj, (bár mondani könnyű). Az utolsó lépéseknél sztem minden tanár rendes, csöpög a jóságtól és alig várja, hogy vége legyen. Úgyhogy aki idáig eljut, az már tuti, hogy be is fejezi. Reméljük, hogy jól.
(Bár mindig vannak olyanok, akik pont ilyenkor hangsúlyozzák a saját fontosságukat és pótolhatatlanságukat.)
Mennek a drukkok ezerrel, Dóri ;)
Válasz küldése