egyéni fejlesztés csoport létszáma

Avatar
eri

egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: eri »

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy az egyéni fejlesztésekkor meg van-e határozva a maximális csoport létszám? Ennek utána lehet-e nézni v.hol? Mert nálunk már lassan tíz közeli csoportokkal dolgozunk, aminek nagyon értelme nincs: Köszönettel: Eri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
eri

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: eri »

Koszonom a válaszodat, átolvastam a törvényt ,de nem tudom jól értelmezem-e? SNI-s gyerekeknél a csop. létszám 8 fő, nem sni gyereknél az egyéni fejlesztéskor 1-3 fő a csop létszám ,de ez nem kötelező, mert ez az óraszám pl. tehetséggondozásra is felhasználható nem csak egyéni fejlesztésre? Akkor, ha marad óra van egyéni fejlesztés , ha pedig nem,akkor, hogy a gyereknek előírt heti 1-2 fejlesztése meg legyen/papíron/ 6-8-10 fő vesz részt egy fejlesztő foglalkozáson? Köszönettel:Eri
Avatar
driszko

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: driszko »

A 8 fő az órakeret meghatározásánál szerepel - kiindulópontként. Szerintem ez nem a csoport létszámára utal.

Az egyéni fejlesztés szerintem is 1-3 főt jelent, bár mi évek óta 4 fővel dolgozunk - kaptunk is ellenőrzést, de ezt nem firtatták. SNI gyermeknél tuti, hogy nem lehet nagy csoportlétszám. BTM-esnél viszont már igen. Egyben azonban biztos vagyok: az elmúlt 1-2 évben hozott változtatások egyáltalán nem gyermekközpontúak, az államkasszába kívánnak spórolni. Csak ezek nem gondolkodnak előre: mi lesz a sok kezeletlen tanulási nehézséggel meg magatartási, beilleszkedési nehézséggel küzdő gyermekkel? Maguktól nem gyógyulnak meg! Milyen felnőttek lesznek? Lesz szakmájuk? Majd évtizedekig fogják igényelni a segélyt! Nem jobb lenne most támogatni őket? Mindenki jobban járna!!!!

Na, hátha előkerül Zsolt vagy Gabi, aki pontosítani tudna.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Sziasztok!
Igen Eri jól értelmezed, azért is a törvényt küldtem és nem a magyarázatot.
Adrienn is így értelmezi. Nálam, igaz középiskolában 3-4 fő van. Ennél többel megint nem érdemes - és nem is lehet - foglalkozni.
Tudod Adrienn engem az zavar nagyon, - amellett, hogy nem gyermekközpontú az egész oktatás - hogy mindenki foglalkozhat és foglalkozik a problémás gyermekkel. Így aztán még jobban elvesznek. Pláne, ha még rontanak is hozzá a kollégák a segítség helyett! /bár ez nem az ő hibájuk/
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: Dóri »

3 fő felett már kiscsoportos a foglalkozás.
Egyéni: 1-3 fő.
Engem leginkább az képeszt el, hogy két kb egyformán sérült gyerek közül az organikus szakellátást kap, a nem organikus meg nem.
Sztem ez akkor baromság, mint ide Lacháza.
Orvosi pédával élve, az egyik fajta tüdőgyuszihoz orvost hívunk, a másiknak jó a javasasszony is?
Avatar
driszko

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: driszko »

Hozzám nincs messze Lacháza! :lol:

Egyébként teljesen igazad van!
Avatar
eri

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: eri »

Köszönöm a hozzászólásaitokat, nagyon hasznos számomra. Még egy kérdés: szerintetek hány gyerek dokumentációját képes egy pedagógus tisztességesen ellátni/ egyéni fejl. terv, fejlesztési napló- külív, belív-, forg . napló.!30- 60? ......a belíveket csak kézírással lehet vezetni? Minden tanévre kell új egyéni fejlesztési terv? Vagy ez a következő felülvizsgálatig aktuális? Köszönettel: eri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Eri!
Minden gyereknek minden évben kell fejl.tervet írni. Minden gyereknek külívet - ami 4 évig elég - belívet folyamatosan vezetni, mit foglalkoztál vele. És természetesen a napló. Ez mindenhol más és más.
Hogy hány gyerek.... számoljunk 3-4 főt egy órára, - ők hetente 3 óra rehabon vesznek részt - aztán kalkuláljuk bele a kötelező óraszámodba. Na persze ez attól is függ, milyen az iskola vezetése.
A belívet lehet géppel is tölteni. Driszkó Adrienntől kaptam géppel tölthető belívet. Vagy neki vagy nekem írsz, küldeni fogunk. /névre kattints, lehet magánüzenetet küldeni/
A fórumon nézzél körbe, felmerültek már hasonló kérdések.
De javasolom, hogy gyere el szept 19-20 -án Örvényesre a találkozóra, ott sok kérdésre kapsz választ.
Idézet Bégétől:
A dokumentációt illetően minden fejlesztésre járó gyermeknél a hivatalos dokumentum az eddig is használt (kötelező):
Tü. 356. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció, rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Külív
Tü. 357. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció,rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Betétív
Tü. 358. sz. Forgalmi napló (Ez nem kötelező, csak ajánlott. Nem azonos a logopédiai forgalmi naplóval). Én javaslom, ellenőrzéskor leegyszerűsítette a dolgokat.
A fentiekhez természetesen ott kell lenni a gyermek szakértői vagy szakvéleményének és az egyéni fejlesztési tervnek is!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: egyéni fejlesztés csoport létszáma

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Fontos!!!
A külívet nem lehet másolni!!
Válasz küldése