Húsvéti foglalkozások

Avatar
Sophie

Re: Húsvéti foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Sophie »

Sziasztok!

A rántottának feltört tojások héjait alaposan kimossuk, és sárga vattapamacsot ültetünk a közepébe. Mielőtt a "csibét"beleragasztanánk a tojáshéjba, piros csőrt, szemeket ragasztunk rá. Egy alaplemezt - négylevelű lóhere-szerű, tenyérnyi méretű - bevonunk zöld krepp-papírral, és ahová a csibét szánjuk, arra a levélre kívülről, a zöld papír aláhajtva 2 cm magasságú zöld "füvet" bevagdosott krepp-papírt ragasztunk. A többi levélre színes gyűrt papírból apró virágokat ragasztunk. Nagyon helyes kis asztali dísz lesz. Én 1-2. osztályosokkal készítem a jövő héten.
(Remélem, érthetően írtam le, képet sajnos nem tudok feltenni róla.)
Üdv: Sophie
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Húsvéti foglalkozások

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Sophie által leírt kis vattapamacsot ragasszuk fél dióhéjba.
8-10 egységes vesszőt langyos vízben áztatunk legalább 1 órán át.
Vizesen karikát formálunk 2 szállal, összekötjük az illesztésnél, majd a többi szálat laposan köré tekerjük egyesével. Vigyázzunk, hogy ne veszítse el kerek formáját!
Ezután a vattacsomó csibéket egymás mellé felragasztjuk, elhelyezzük a száraz virágokat, barkát, terméseket,- kinek mi tetszik. A koszorú egy pontjára csoportosítunk, a többi rész maradjon üresen. színes szalaggal függesszük fel az ajtóra.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Húsvéti foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Tudok egy aranyos, egyszerű nyuszit hajtogatni.
Csináltam egy leírást, kicsit puritán, de azért érthető. Színes, mintás, csillogós papírból jól mutat. Ügyetlen kis kezek is meg tudják hajtogatni.
Megpróbálom feltenni. Dóri
hajtogatott nyuszika.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
pedamókus

Re: Húsvéti foglalkozások

Hozzászólás Szerző: pedamókus »

Berzselés:
A főtt tojásokra szép fűszernövény leveleket simítunk ( petrezselyem, rozmaring stb). Ügyesen belehelyezzük egy rossz, feldarabolt nejlonharisnyába. Ezt jó szorosan elkötjük és ezzel együtt tesszük a festőlébe. A természetes alapú a legszebb, lsd. fentebb. A festékből kivéve lecsepegtetjük, eltávolítjuk a harisnyát és a levelet. Szép lesz nagyon, a levél helye világos marad. :)
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Húsvéti foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Mókuska!
Amit leírtál az csudaszép, pont tegnap csináltam meg.Fel is akartam tenni, de megelőztél.
Én borostyánnal csináltam. Dóri
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Húsvéti foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Boldog, békés Húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek, Dóri
husvet1.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése