BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Avatar
borijuco

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: borijuco »

Kedves Erikana!
Jogszabály nincs és sajnos amióta a BTM nem számít 2 főnek a létszám se korlát. Amíg BTM is 2 fő volt, akkor lehetett az igazgatókat figyelmeztetni, hogy ne lépje túl a 25-28 fős létszámot, de ez már csak az SNI gyerekeknél él. Jucó
Avatar
mmárta

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: mmárta »

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy mi az előírás a csoportlétszámok tekintetében? Többféle variációt is hallottam már. 8 fő, 3 fő? Nálam többnyire vegyes csoportok vannak, SNI-s és BTM-es tanulók vegyesen, de van szimpla csoportom is.
Ma kaptam egy szakvéleményt, amelyben a rehabilitációt egyéni formában írják elő. Ezzel a kifejezéssel eddig még nem találkoztam.
Köszönöm a segítségeteket.
Avatar
Panni

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves Mmárta!

Elég furcsa olvasni, hogy együtt az SNI és BTM-es gyermek. Hogyan hol? Nem lehet.
A "rehabilitáció egyéni formában" egy gyermek egy foglalkozáson, az az egyéni.

Panni
Avatar
mmárta

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: mmárta »

Kedves Panni!
Nálunk bizony sajnos így van. Vidékre is járok, településenként kaptam 2x2 órát. Ebbe kell, hogy beleférjen mindenki. (PL. enyém az 1-4. osztály+2 SNI-s gyerek, összesen 12 fő, őket kellett 2 csoportba beosztani.)
Avatar
henciduda

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Az egyéni foglalkozás 1-3 főt jelent.
Avatar
Panni

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves Henciduda!

2 napja voltam gyűlésen ott is elhangzott egyéni egy fő. A 2 gyerek is csoportos már.
Törvény számot nem tudok mondani, az is meg lehet, hogy helyi sajátosság, az viszont, hogy ez nem minden esetben valósíthat meg az már más.
Koraiban, oviban inkább ez alapján működik, itt látom, hogy iskoláról van szó.
Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Panni 2014.05.16. 06:34-kor.
Avatar
Panni

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves Mmárta!

Én is vidéken vagyok, Szakszolgálat, utazom más településekre, de az SNI.t nem lehet össze tenni a BTM-el.
Jól értem, hogy 4 órát kaptál 12 gyerekre??
Órakeretben nem is lehet ellátni az SNI-t.
Órakereten kívül, megbízási szerződéssel.

Panni
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Panni!

Az, hogy elhangzott, hogy egyéni fejl. egy gyerek, az sajnos nem jelenti azt, hogy meg is valósítható! Azt sem lehet megvalósítani, hogy az SNI-t nem vonod össze a BTMN-essel. Képtelenség nagy létszámnál, kevés óraszámnál. Próbálj meg 13 SNI-t és 17 BTMN-t berakni heti 7 órába, 6-7-8. órában. Nem fog menni!
Igen, csodálatos lenne, ha minden úgy működne, ahogy az a törvényben meg van írva. (meg ahogy szeretnénk)
DE! - nincsen pénz semmire! És a szomorú, hogy a gyerekekre - elnézést a kifejezésért - tojik mindenki! Mindannyian lelkiismeretesen dolgozunk és akarunk dolgozni, de egyre kevesebb jut. Most jön majd a pedagógusok elbocsátása. Mit gondolsz, miért szorítják az EGYMIKET? Aki tudja elhagyja, aki meg tud kapaszkodni szerencséje lesz, - ha be nem zárják az intézményt - és vért izzad.
Az, hogy iskolákban még tudnak fejleszteni valamennyire, piszok nagy szerencse. Lassan azt is csak meghatározott heti órában, amit a KLIK engedélyez.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Panni

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: Panni »

Nem minden esetben van meg valósítva, de van mikor muszáj. Szakszolgálatnál nem engedik egybe vonni az SNI a BTM-el. Nálunk nem lehet.
Az ovis BTM-et sem lehet össze tenni iskolás BTM-mel még mozgás terápián sem.
Avatar
mmárta

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: mmárta »

Gabi, Te nagyon jól látod a helyzetet! Nálunk, az iskolákban egészen más világ van, mint a szakszolgálatoknál. A KLIK diktál. Mivel nem kötelező feladat az SNI-sek ellátása, ezért örülhetünk, hogy még nem tettek utcára minket. Nekem 26 óra a kötelezőm, de ezen felül mindig beosztanak helyettesíteni is a tanító kollégák helyett. A napokban ki is fogom meríteni az erre előírt keretet. Ezzel szemben a szakszolgálatos kollégáknak (akikkel tavaly még együtt dolgoztunk) csak 21 óra a kötelezőjük.
Ha külön kellene választanunk az SNI-s és a BTM-es gyerekeket, akkor azt órarendileg nem tudnánk megvalósítani, pedig ketten vagyunk rájuk. (Én magam 58 tanulót látok el, a kolléganőm még ennél is többet.) Mondja már meg valaki, hogyan lehet a tanórán kívül fejleszteni úgy, hogy 16 óráig ebédeljen, uzsonnázzon is a gyerek, a gyógytestnevelésre, a logopédushoz és a fejlesztő órára is odaérjen? Ja, és hogy nincsen készen a házi feladata és nem játszott még? Az már nem fontos. :(
Válasz küldése