Találkozás Örvényesen

Itt szólhatsz hozzá az aktuális közleményekhez
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Találkozás Örvényesen

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán » 2008.08.28. 21:07

Találkozó Örvényesen
Találkozóra invitálunk szeptember 27-28-án Örvényesre.

A találkozón találkozhatsz a honlap tagjaival vagy csak a honlapot látogató vendégekkel.
Ilyen találkozóra, összejövetelre a honlap életében még nem került sor, így ez lesz most az első.

Mi történik itt két napon keresztül?

Véleményem szerint talán nem is elegendő ez a kettő nap, hiszen nagyon sok megbeszélni való van.
Az egyik dolog biztosan az lesz, ami már napok óta is olvasható a fórumban, a fejlesztőpedagógusok által használt dokumentációit beszéljük át, egyeztetünk, egységes irányvonalat állítunk fel. Ez nem lesz egyszerű, de megpróbáljuk megoldani ebben a kettő napban.

Másik fontos dolog a törvények átbeszélése lesz. Több kérdés merül fel a különböző törvényi szabályozások alkalmazásáról. Ezt is megpróbáljuk a lehető legegyszerűbb módon, érthetően átbeszélni.
Gyógypedagógusok által végzett vizsgálatok dokumentálását, munkájuk során alkalmazott vizsgálatok és azok dokumentumainak nyomon követése.

A találkozóra nem csak a pedagógusokat várjuk, hanem a családtagjaikat is. A családtagok külön programsorozaton vesznek részt, ezzel nem zavarva a pedagógusok összejövetelét.

A következő időpontok csak tájékoztatás jellegűek, hiszen biztosra veszem nem tudjuk tartani az előirányzott időpontokat a sok megválaszolatlan kérdés miatt, ami eddig a munkátok során felmerült.

Szeptember 27. szombat:

10.00 – 10.30 Megérkezés, regisztráció. Szállásigénylőknek a szállások elfoglalása.

10.-30-11.30 Különböző területek vezetőinek rövid bemutatkozása, általuk vezetett területek fontosabb kérdéseinek felvázolása, rövid ismertetése.

11.30-13.00 Ebéd

13.00-13.45 Fejlesztőpedagógusok dokumentációinak megbeszélése. Munkájuk során alkalmazott eljárások, vizsgálatok megbeszélése.

14.00-14.45 Gyógypedagógusok dokumentációinak megbeszélése. Munkájuk során alkalmazott eljárások, vizsgálatok megbeszélése.
(a kettő szakterület megbeszélése közös, de időpont szerint így következnek)

15.00-15.45 Eljárások, vizsgálatok alkalmazása. Gyakorlati kérdések megbeszélése.

16.00- Közös eszmecsere (fórum jellegű). Felmerült kérdések megbeszélése. Javaslatok, vélemények megbeszélése.

Nem pedagógusoknak:
Szeptember 27. Szombat:

10.00-11.30 Ismerkedés, pedagógusok kibeszélése

11.30-13.00 Ebéd

13.00-16.00 Kirándulás Tihanyba. (pedagógusok nélkül)

16.00- 18.30 Kispályás focibajnokság

19.00- Környék valamelyik gasztronómiai csodájának megismerése.

(Pedagógusoknak)
Szeptember 28. Vasárnap:

10.00-11.30 Törvényi szabályozások megbeszélése. Előírt dokumentációk vezetésének megbeszélése.

11.30-13.00 Ebéd

13.00-13.45 Integráció által felmerült kérdések megbeszélése

14.00-14.45 Hogyan csinálhatjuk még hatékonyabban! – közös egyeztetés az általatok használt eljárások gyakorlati tapasztalatáról, alkalmazási területek szerint

15.00- 15.45 Elmaradt, de számotokra fontos kérdések megbeszélése (fórum jellegű)

16.00- Találkozó vége

Nem pedagógusoknak:
Szeptember 28. Vasárnap:

10.00-11.30 További ismerkedés, pedagógusok kibeszélése még jobban

11.30-13.00 Ebéd

13.00- 16.00 Kirándulás Nagyvázsonyba

16.00 Könnyes szemű búcsú egy mástól

Szálláslehetőségek:

A következő linkeken Örvényesen található szállásajánlatokat találtok.

http://www.zimmerinfo.hu/orvenyes/hu.htm

http://www.zimmerinfo.hu/orvenyes/philip-cindy/hu.htm

Csak igény és előleg befizetése ellenébe foglalunk le szállásokat, egyéb esetben mindenki maga tudja lefoglalni a szállást, ha szüksége van rá.
Étkezési lehetőség szintén a szállások alapján.

A szállás és étkezés térítés ellenébe lehetséges!

A találkozón való részvétel ingyenes!

Részvételi szándékotokat küldjétek el hogabi-nak, aki összegyűjti, rendszerezi és az esetleges igényekre az intézkedéseket megteszi.

Jelentkezési határidő:

Szállás és étkezés igény esetén: szeptember 14. 24.00-ig.
Szállás igénylés nélkül: szeptember 24. 24.00-ig.

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Találkozás Örvényesen

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.08.30. 06:59

Kedves fórumtársak!

A találkozóval kapcsolatban adnék még tájékoztatót.
A szállást azért gondoltuk a "Philip-Cindy Vendégháza"-ba, mert egyszerre 26 főt tudnak elszállásolni.
A szállás 2500 Ft/éj/fő
A kocsikat - aki azzal érkezik - zárt udvaron lehet parkolni.
http://www.zimmerinfo.hu/orvenyes/philip-cindy/hu.htm
Ebédre a Huszár Vendéglőt választottuk, mert szintén tudnak egyszerre több embert fogadni.
Az ételekről és az árakról a következő linken van tájékoztató /kattints az egyik étel képére /
http://www.huszar.info/index.php?id=etlap

A vendéglő kérése: - ne személyenként kérjük az ebédet - bár az is megtehető - mert az nagyon hosszadalmas mire elkészítik, felszolgálják.
Az étlapon látjátok a menüket és az árakat. Próbáljunk meg egységesen rendelni max. 3 félét. Ezt előre leadom és nincsen fennakadás, várakozás.

Az én kérésem: ha valaki kiválasztotta a menüt, a jelentkezéssel legyenszíves küldje el azt is, hogy összesíteni tudjak.

Természetesen lehet más szállás és étkezési helyet választani, de ez esetben kérem, mindenki maga intézze.
Amennyiben van még kérdés szívesen válaszolok és várom a további jelentkezéseket a megadott e-mail címen.

Látnivaló is akad a faluban:
http://www.orvenyesivizimalom.com/

Köszönöm: Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán » 2008.08.30. 10:29

Hogabi hozzászólásával egyetértek.
Én is szeretném magam még kiegészíteni.
Úgy tervezem, amíg a pedagógus közösség jól elbeszélget, mi kirándulnánk, ill. ha összejövünk és kedvünk is lesz kispályás focit rendeznénk.
A focihoz nem írtam a részvétel feltételeit.
Az tud részt venni a kispályás focin, aki futni tud, szereti a focit és szeret mozogni.
Korosztály nincs meghatározva!

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.08.30. 22:05

Megnéztem a menüket és az árakat. Úgy válogattam, hogy olcsó is legyen, de választék is.
Első nap.
Bográcsgulyás vagy babgulyás = 760 Ft
2 db ízes palacsinta = 340 Ft
Összesen: 1000FT
vagy
Vegyes zöldségleves = 220 Ft
Csirkepaprikás = 870 Ft
Összesen: 1090 Ft

Második nap
Csontleves májjal vagy metélttel = 260 Ft
Hátszín "Erdészlány " módra
(natúr hús, párolt zöldség, gomba) = 1600 Ft
Rizs = 220 Ft
Összesen: 2080 Ft
vagy
Csontleves májjal vagy metélttel = 260 Ft
Fatányéros = 1790 Ft
Összese: 2050 Ft.

Úgy gondolom, hogy ezekből már lehet válogatni. Ehhez természetesen jön még a szállás költsége.
Arra számolni kell, hogy pár Ft-al ( 50-60 Ft eltéréssel )esetleg drágább vagy olcsóbb valami. Az étlapról kalkuláltam az árakat.
Gabi

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.09.05. 18:11

Kedves fórumtársak!

Amint lezártuk a jelentkezést és az összesítést, mindenkinek küldök levelet - aki a találkozóra jelentkezett - amibe Örvényes térképét mellékelem a fizetni valóval és bankszámlaszámmal.
Arra kérlek Benneteket, hogy jól nézzétek meg és számoljátok át! (én is tévedhetek)
Akinek van kérdése szívesen válaszolok.
Viszont tisztelettel kérem, hogy az e-mailomra különféle reklámokat és továbbított leveleket ne küldjetek!

Köszönöm: Gabi
Gabi

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.09.08. 20:34

Kedves Fórumtársak!

Ma egyeztettem a vendéglátókkal. A szobák szépek, kényelmesek, tisztaság van.
A szoba végleges ára 2500Ft/fő/éj. A gyerekeknek ennek a fele 1250 Ft/fő/éj.
Az ételnél van változás, mivel a régi árak voltak fenn az oldalukon.

babgulyás fél liter: 990 Ft
ízes palacsinta 1 adag (ebben 2 db van) 350 Ft

Vegyes zöldség leves helyett:
brokkolikrémleves
gombakrémleves
hagymakrémleves mindegyik: ára 300 Ft

csirkepaprikás: 970 Ft

csontleves: 300 Ft

fatányéros: 2090 Ft

"Erdészlány"-nál van gond, pontosan nem értettem mert nem vagyok szakács, de azt mondta a csaj, hogy csoportnál nem szívesen ajánlja. Hiszek neki

Fontos! Kérek mindenkit csak akkor jelezzen vissza levélben, ha az ételrendelésen változtat. Itt a vegyes zöldség levesesekről van inkább szó, hogy melyik legyen helyette?
Az Erdészlányt átírtam fatányérra!

Remélem sikerült érthetően írnom, ha van kérdés tegyétek meg!

Gabi
Gabi

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.09.15. 05:51

Kedves Fórumtársak!
A jelentkezéseket lezártam, többet már nem tudunk fogadni.
Köszönöm a megértést!
Gabi
Gabi

Ria

Hozzászólás Szerző: Ria » 2008.09.16. 08:17

Kedves Gabi!

A jelentkezési stopot a szálláshelyekre értetted?
Ezen a találkozón az óvodai fejlesztők problémái és dokumentációik is szóba kerülnek?
Köszönettel:
Rné Marika

hogabi írta:Kedves Fórumtársak!
A jelentkezéseket lezártam, többet már nem tudunk fogadni.
Köszönöm a megértést!
Gabi

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.09.16. 09:35

Szia Marika!

A stopot az egész jelentkezésre értettem, valahol kell egy határt húzni, mert igazából ez után jön a munka.
Örvényesen van lehetőség szálláshely foglalásra és az étkezés is megoldható a Huszár Vendéglőben, csak akkor magad fizeted és nem csoportosan megy.
Az óvodáról is szó lesz, ez természetes.
Amint készen vagyok mindennel, a további tájékoztatás itt is megtörténik.
Természetesen szívesen látunk mindenkit!

Üdv: Gabi
Gabi

Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán » 2008.09.16. 12:23

Nem zárkózunk el a jelentkezéstől, de már mi nem tudunk csoportosan lefoglalni semmit, mivel a különböző egyeztetések miatt nekünk az eddigi megrendeléseket tovább kell adnunk.
A főoldalon olvasható cikkben megadtam szálláslehetőséget kettő linkben is. Ezen belül egyénileg bárki lefoglalhat magának olyan szállást, amilyent csak szeretne, egyeztethet a szállásadóval.
Étkezés.
Nem akarok egy vendéglátóhely mellett kiállni sem, de ha jól körülnézünk, akkor a Huszár vendéglő marad, ami simán 80 főt tud egyszerre fogadni és ez nekünk bőven elegendő.
Már csak étel rendelés is egyénileg van.
Ez mit jelent:
Az étlapról ki lehet választani az ételt, majd a vendéglővel lehet egyeztetni, így mellé teszik a mi rendelésünkhöz (időben).
Ételt és szállást nem kötelező rendelni! Mi csak ajánljuk mindenkinek, mivel az idő kicsit szorít bennünket.
Ott 2 nap alatt kell valami egyezményes, jövőbeni használatra alkalmas iránymutatásokat kidolgozni, amit a kezdőktől kezdve a több éves tapasztalattal rendelkező pedagógusok is könnyedén tudnak alkalmazni.
Nem kis feladat! ;)

Ezért itt is kérem, aki jön hozzon magával minden használható információt írottan vagy akár szóban felkészülve is.
A sok-sok információ, gyakorlati alkalmazás és tudás remélhetőleg összeáll.

Hozott anyagok lehetnek elektronikusan pendrive-n, cd-n. Írott anyagok lehetnek írásvetítőre elkészített fólián vagy papír alapú kinyomtatott dokumentumok. Az írott anyagokat jó lenne, ha előbb elküldenétek átolvasásra, hogy rendszerezni tudnánk a napirendeknek megfelelően. Persze, megfelelő időben a találkozó előtt, mert 1 nappal előtte már sok mindent nem lehet átolvasni.

A lehetőséget nem akarom elvenni senkitől, aki valamilyen témából előadást szeretne tartani, akkor a lehetőség itt van. A honlap témájához kapcsolódó bárminemű előadásnak és előadónak lehetőséget biztosítunk, hiszen megpróbálunk itt egy nagyon jól dolgozó közösséget szervezni, ami ez beletartozik.

Egy fontos dolog! :!:
Ha küldtök nekünk írott anyagot, akkor azt a találkozó napján visszaadjuk, nem tartjuk meg és másoljuk le, harmadik személynek nem adjuk tovább.
Ugyan így járunk el az elektronikus formában küldött vagy hozott információkkal is, azzal a különbséggel, hogy ezeket töröljük.

Az előbb említett információkat, dokumentációkat csak a szerző engedélyével jelenítjük meg, idézzük későbbiekben átdolgozás nélkül a szerző megjelölésével a honlapunkon.

Nevet, címet és egyéb adatokat a tulajdonos engedélye nélkül nem adunk tovább! :!:
Ez a törvények átbeszélése alkalmával biztosan fontos lesz.

Remélem minden fontos információt leírtam, ha még is valakinek még bárminemű kérdése van, az nyugodtan tegye meg.

Válasz küldése