Meixner módszer

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Tőzsérné Zaja Ildikó

Meixner módszer

Hozzászólás Szerző: Tőzsérné Zaja Ildikó » 2012.01.30. 19:59

Sziasztok kedves Kollégák!
Most csatlakoztam ehhez a honlaphoz, remélve, hogy kezdőként segítséget kaphatok Tőletek.
Keresek a Meixner módszerben jártas kollégát, aki megosztaná velem tapasztalatait. Szeretnénk bevezetni iskolánkban egységesen az alsó tagozaton. Érdemes mind a négy osztályban felmenőben bevezetni? Úgy hallottam, a 3. és 4. osztályos már nem elég, a nyelvtan anyag kevés. Most volt a félévi értekezletünk, ott arról számolt be a kolléganő, hogy egyre kevésbé tudnak helyesen írni a gyerekek, ahogy felsőbb osztályokba lépnek. Akkor nem jobb volna a Meixner módszer?
Köszönöm a tapasztalatotokat előre is!
Ildikó

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Meixner módszer

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2012.01.30. 20:33

Kedves Ildikó!

Nem hiszem, hogy pont a Meixner módszert kell választani. /az én régi olvasókönyvemen alapul az egész, ezzel nem kicsinyíteni akarom Meixner Ildikót/ Egy jó olvasókönyv megválasztása sokat segít. De még többet a tanító néni, aki előkészíti a betű tanítást. Ami alatt azt értem, hogy nem kell a gyereknek már októberben olvasnia, és szeptember végén már a betűelemeket írnia. És mindezt azért mert a tanmenet ezt írja elő. Legyen az előkészítő időszak 2-3 vagy esetleg 4 hónapos (függ a gyerek anyagtól) ha jól meg van alapozva az előkészítés, és szótagolva tanulnak olvasni a lurkók, nincs az a módszer ami mindezt pótolná. Olvasson decemberben-januárban, értse azt a kis rövid mondatot, tudja elmondani. Állítom nem lesz több áldiszlexiás gyerek.
Elnézést, lehet kicsit nyers vagyok, de nagyon mérges mikor az olvasásról van szó és hajtjuk a gyerekeket az ostort közéjük csapva.
Nem akarom kiírni az első osztályos könyv nevét ide, ami a lehető legjobb ami forgalomban van. Nem a reklám helye.
Ha kíváncsi vagy rá, magánüzenetben megírom szívesen.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

Tőzsérné Zaja Ildikó

Hozzászólás Szerző: Tőzsérné Zaja Ildikó » 2012.01.30. 20:36

Kíváncsi vagyok rá, légyszi írd meg: zaja.ildi@citromail.hu
Köszönettel:
Ildikó

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2012.01.30. 21:27

Ildikó!
A levél elment.
Gabi

Dóri

Hozzászólás Szerző: Dóri » 2012.01.31. 08:30

Kedves Ildikó!
Van egy kis összefoglalóm a jelenleg használatban lévő olvasókönyvekről.
Elemzi előnyeit-hátrányait. Válogatás.
Kéred?(Szívesen...)
Dóri

Tőzsérné Zaja Ildikó

Hozzászólás Szerző: Tőzsérné Zaja Ildikó » 2012.01.31. 08:38

Köszönettel igen, kérem. Ide vagy a privátra kapom? :D
Üdvözlettel:
Ildikó

Dóri

Hozzászólás Szerző: Dóri » 2012.01.31. 11:49

e-mail?
Dóri

Zsuzsi

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi » 2012.01.31. 14:39

Kedves Ildikó!

Ha többségi iskolában tanítasz "normál" gyerekeket, a tankönyv jelentősége eltörpül a tanító rátermettsége mellett. Ha nem a netről töltitek le a könyveitekhez a tanmeneteket, hanem saját magatoknak írtok gyerekközpontút, akkor jobb eredményeket értek el, mint gondolnád. Persze, mondhatod, hogy ez strapás, valóban az is, de csak egyszer kell megcsinálni, aztán évenként az adott osztályhoz igazítani - és ez már nem nagy munka.

Gondolom, azt is tudod, hogy a Tk szemelvényei nem jelentenek szentírást, gyakorlatilag azt és annyit tanítasz meg belőlük, amit és amennyit akarsz. A világon soha senki meg nem kérdi, hogy tanulta-e ezt vagy azt, a felsőbb osztályokban az a lényeg, hogy a gyerek készségszinten írjon-olvasson, és értse is, amit csinál. Az meg ne zavarjon, hogy a központi tanmenetekben minden szemelvényhez van óra - ezt még az se gondolta komolyan, aki írta :D

Az alsós egységet az sem zavarja, ha valamelyik kollégád más szemelvényre esküszik, mert mint mondtam, itt nem ez a lényeg.
A tankönyv, a tanterv és a tanmenet csak ESZKÖZ, és a CÉL A GYEREK.
Egyébként, ha érdekel a Gabi által említett régi tankönyv (már csak a szemlélete miatt), számítógépes formában el tudom küldeni.

Zsuzsi

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2012.01.31. 17:06

Dóri!
E-mail lentebb található.
Gabi

Tőzsérné Zaja Ildikó

Hozzászólás Szerző: Tőzsérné Zaja Ildikó » 2012.01.31. 18:17

Köszönöm, Gabi volt olyan jó és küldte az általa említett régi könyvek elérhetőségeit.
Nagyon jó ez a fórum, sok értékes ember látogatja.
Köszönöm!
Ildikó

Válasz küldése