BTM dokumentáció

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Hahó Ilike!

Feltettél egy csomó kérdést. Itt az én véleményem.
Megpróbálom kérdésenként:
- kell-e külön tanterv, tanmenet, tankönyv az "SNI a" tanulónak, ha mentesítve van?

Kell! A mentesítés nem azt jelenti, hogy nem kell képezni adott témában, hanem az értékelés, minősítés hagyományos formái alol van felmentve. (Ezt sokan nem tudják. Én is kaptam úgy gyereket, hogy matekból fel volt mentve, nem tanult semmit, nem győztük pótolni a pótolhatót.)

- a fejlesztő pedagógus készíti a fejlesztési tervet és az alapján dolgozzam? /én nem tudok ilyen tervet...az egy másik szakma - a TIETEK - én csak kontárkodnék.

A fejlesztési tervet a fejl. ped. (gyp) készíti.
A tanmenetet viszont az készíti, aki tanít. Kéttanáros modell esetén a gyp. –sal együtt érdemes, mert ő össze tudja egyeztetni a kétféle tananyagot. Ha az órán nincs gyp segítség, akkor sztem neked kell párhuzamba állítani az anyagot. Persze csak azokat a tantárgyakat, amiket te tanítasz. A többit a többiek. Mindenkinek ki kell venni a részét a munkából. És aki integrál, annak tisztában kell lenni a minimumkövetelményekkel. És a lehetőségekkel is.
A fejlesztő segítségét a felmerülő témákban igénybe kell venni, ő a szakember. (Viszont nem terhelhető agyon, nem írhat száz tanmenetet.)

- van-e jól bevált és nállatok is használt jó gyakorlat? Ti hogyan csináljátok ezt?
- mit tehet egy szaktanár, ha a normál tantervű osztályban integráltan kell tanítania "SNI a vagy b" vagy BTMN-es tanítványokat??????

A szaktanár a leegyszerűsített tanmenetek alapján ővelük is foglalkozik.
Láttam ilyen bemutató órát, nagyon jó volt. Ha nincs üres járat és jó a motiváció, akkor ők is bevonhatóak, persze a saját szintjükön.
Mellesleg akinek a differenciálás természetes, annak ez nem olyan nagy gond. Bele lehet jönni.
Persze, ha nagy az osztálylétszám, vagy sok az sni, akkor bizony nem leányálom.

- milyen dokumentáció szükséges? Ki és mit ellenőriz?
A dokumentációt nem tudom. Logikusan úgy képzelem, hogy ezért találták ki a naplót.
Ellenőrzés? Ig., Nevtan, Szakértői.
Hogy mit? Mindent. Pl. beilleszkedik-e, kap-e megfelelő segítséget, fejlődik-e, a társai elfogadják-e, tanári hozzáértés stb stb.
Hát ennyi. Dóri
Avatar
bégé

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

...és újra ez a csudajó dokumentáció. Az egyik "fő" nyomtatvány kiadótól megjött a rendelési lap az iskolánkba, tüzetesen átnéztem és amit Inci írt: "Egyéni nyilvántartási lap és foglalkozási napló a nevelési tanácsadás keretében rehabilitációs foglalkoztatásban részesített gyermekek foglalkoztatásához" TÜ 353; TÜ 354.- ezeket csak nevelési tanácsadókban való vezetésre ajánlják, pontosabban az ő nevük mellett van feltüntetve. Tehát marad az eredeti verzió. Egy biztos, hivatalos napló- bármilyen is, de kell.
Válasz küldése