Érettségi mentesség megadása kötelező?

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
maurelius0

Érettségi mentesség megadása kötelező?

Hozzászólás Szerző: maurelius0 » 2010.12.01. 13:34

Egy 12. évfolyamos tanulónk az érettségi vizsgán a szakértői vélemény alapján mentességet kíván igénybe venni. A fejlesztő foglalkozásokat az iskola biztosítja számára, de rendszeresnek mondható a hiányzása a foglalkozások zöméről. A kérdésem az lenne, hogy az iskola igazgatója köteles-e ennek tükrében biztosítani a kért mentesítéseket, pusztán a szakértői vélemény alapján, vagy kötheti-e a foglalkozásokon való részvételhez a mentességek megadását.
Nagyon jól jönne egy kis segítség, ha lehet, jogszabályra történő hivatkozással is megerősítve.
Köszönöm!

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Érettségi mentesség megadása kötelező?

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2010.12.01. 14:27

Nem tudom hány órát írtak elő fejl. foglalkozásra. Nálunk minden tanuló heti 1 órában jön. Hogy a 12. évfolyamos nem megy rendszeresen.......... Ne csodálkozz rajta!
Nálam is néha "lógnak" bár én ugyan kértem, hogy szóljanak ha "lelépnek", tudjam, merre van!
Ebben a korban nem kellene véresen komolyan venni a jelenlétet, de érdemes a gyerekkel beszélni róla négyszemközt, hogy heti egy alkalommal azért jó lenne ha ott lenne.
Nos a határozat így néz ki, amit az érettségi elnök adott, melynek ez a formája. Az adatokat "x"-el törlöm, értelem szerűen be kell helyettesíteni.
Lehetőség van dupla szóbeli tétel húzására vagy tantárgycserére. Sőt! Ha rehabos a papírja akkor felsőfokú intézménybe +50 ponttal visz magával.
Remélem segítettem. Ha kell szívesen válaszolok további kérdésedre.

HATÁROZAT

Sz. B tanuló (1990.12.20.,an.:F. A.) a középiskolai tanulmányai során és az érettségin mentesüljön az angol tantárgy írásbeli (értékelése) része alól.
Angol nyelven jól kommunikál, azonban helyesírásában gyengeség jelentkezik.
Jó intellektusával és bizonyos verbális területeken átlagon felüli teljesítménnyel jól kompenzálja problémáit – diszlexiás és diszgráfiás maradvány tünetei jelenleg is tapasztalhatók.

INDOKLÁS

A XY Nevelési Tanácsadó Kossuth u. 3 a következő javaslatot adta.
Ikt. Szám:.................

1993. évi Közoktatási Törvény 30. § (9) pontja alapján az iskola egyéni foglalkozás keretében – egyéni fejlesztési terv alapján – segítse a tanuló felzárkóztatását. Az LXXIX. 52. § (7) bekezdésében, valamint (11) bekezdésének c./ pontjában meghatározott időkeret terhére.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

maurelius0

Hozzászólás Szerző: maurelius0 » 2010.12.01. 15:06

Köszönöm szépen a választ és a kedvességed! Nem akarjuk véresen komolyan venni a fejlesztést, csak a gyerek eleve úgy áll hozzá (na és persze a szülő is), hogy ami jár neki, az jár, a semmiért cserébe, míg más 12.-es rendesen részt vesz a fejlesztő órákon. Angolból már tavaly is megkapta a mentességet az írásbeli alól, de szóban sem képes teljesíteni, illetve nem is akar, most épp bukásra áll. A szülő persze a szaktanárt hibáztatja... Mindenhol arról olvasni, hogy az ilyen gyerekeknek meg kell adni a segítséget, de bosszantó, ha egy gyerek visszaél ezzel.
Köszönöm a határozat-mintát is!

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2010.12.01. 19:20

maurelius0!

Van arra is mintám, hogy az ilyen gyerekeknek mit írunk. Na erre bejönnek!! Szülő sem panaszkodott miatta.
Minden tanuló kap egy határozatot, hogy mi alapján van felmentve.
Mi így csináljuk évek óta és hatásos.
Bemásolom, de a szöveg elcsúszik, értelem szerűen kell írni. Amúgy itt is érvényes a 3 nap igazolatlan, utána, felszólítás és a stb......

intézmény címe
....................................

szülő címe
................. Tárgy: határozat
Ikt. szám:………………

Tisztelt Szülők!

YX nevű, (szül:………., anyja neve: ……….. lakik:…………………)
a Szakértői................/Nev.tan.........
szakvélemény a következő javaslatot tartalmazza ……………………
(ikt.szám: ………..)

1993. évi Közoktatási Törvény 30. § (9) pontja alapján az iskola egyéni foglalkozás keretében – egyéni fejlesztési terv alapján – segítse a tanuló felzárkóztatását. Az LXXIX. 52. § (6) bekezdésében, valamint (11) bekezdésének c./ pontjában meghatározott időkeret terhére.

Indoklás

Iskolánk a sajátos nevelési igényű (SNI) tanulók számára fejlesztő-rehabilitációs foglalkozásokat biztosít. Ezeken a fejlesztő – rehabilitációs foglalkozásokon a tanulónak kötelező részt vennie.
Amennyiben ezen foglalkozásokon igazolatlanul hiányzik a felmentés érvényét veszti.

Az iskola az esedékes felülvizsgálatot nem kezdeményezi.
Amennyiben az indoklásban foglaltakat nem fogadják el, a gyermek lakóhelye szerint illetékes önkormányzat jegyzőjénél a kézhezvételtől számított 15 napon belül eljárást kezdeményezhet felülvizsgálat céljából.

igazgató
Gabi

legenda

Hozzászólás Szerző: legenda » 2013.07.29. 21:44

Segítséget szeretnék kérni!

Nekem sosem ment jól a matek és általános óta folyamatosan bukásra álltam alig mentem át vagy pótvizsgázni kellett.Szakközépben minden év pótvizsgával telt,kegyelem kettesek,de a 12. év végén a tanárom meg is buktatott , a pótvizsgán nem mentem át , érettségizni nem érettségizhettem.Felvettem egy plusz tantárgyat is érettségire amiből jól teljesítettem.Azt szeretném megtudni hogy hogy vizsgáltathatom ki ha diszkalkuliás vagyok és hogy kaphatnám meg a felmentést matematikából?Megnéztem a tüneteit és szinte az összes illik rám,gyanakodom hogy ez a bajom,viszont az érettségire szükségem lenne.

Válaszukat előre is köszönöm!

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2013.07.30. 15:50

Kedves "legenda"

Nem tudom hol laksz, de a hozzátok tartozó Tanulási Képességet Vizsgáló Rehabilitációs Bizottságnál jelentkezz! Vidd magaddal, - ellenőrző, bizonyítvány. Ők megmondják, hogy foglalkoznak-e veled vagy adnak Budapesten egy címet. Ugyanis betöltötted a 18. életévedet.
Van több hely, ahol végeznek vizsgálatot, de nem mindegy, hogy ki állítja ki a papírt. Ezért is nem írok címeket, a Rehabilitációs Bizottság tudni fogja melyik a megfelelő!
Minél előbb kell intézni hátha egy hónappal az "új" pótvizsga előtt sikerül. Ha meg van a papír záradékot írnak be, hogy felmentett. Akkor a pótérettségire ősszel lehet menni.
Gabi

legenda

Hozzászólás Szerző: legenda » 2013.07.30. 22:10

Kedves Gabi!

Kecskeméti lakos vagyok,de Kistarcsán élek már 4-5 éve.Ha jól emlékszem 2008-2009-ben érettségiztem.Tehát a Tanulási Képességet Vizsgáló Rehabilitációs Bizottságot keressem fel és ők segítenek a továbbiakban?

Nagyon szépen köszönöm a válaszát :)

Üdv: Márti

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2013.07.31. 09:16

Kedves Márti!

Igen, hozzájuk kell fordulni. Kistarcsa valószínűleg B.pesthez tartozik, de a kecskemétieket meg lehet kérdezni telefonon. Biztosan adnak felvilágosítást. Ha nem tudnak, akkor gyere segítségért! Valaki biztosan ad pontosabb felvilágosítást, de utána nézek én is.
Gabi

Válasz küldése