Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
bégé

Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: bégé »

Vannak gyerekek, akinek a sajátos nevelési igénye 2008. aug. 31-ével lejár, majd a Nevelési Tanácsadó veszi át.
Ezekre a gyerekekre teljesen megszűnik a normatíva?
A fejlesztést vezető gyógypedagógusnak mi a feladata? Jeleznie kell, hogy az intézményéből hány gyermekre számíthat a nevtan?
Vagy a szakértői bizottság automatikusan átadja a gyermekek anyagait a nevelési tanácsadónak?
Hogyan lesz a fejlesztés megoldva, ha a nevtan nem tud magára vállalni ennyi terhet? Kiadják a feladatot az intézményben erre a célra "tartott" gyógypedagógusnak?
Ebben is szívesen venném a hozzászólásokat, segítségeteket, mert a szeptember hamarosan itt van. Hogy miért nem tudok elszakadni a munkámtól?
Avatar
sudna

Re: Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: sudna »

Szia!
Elméletileg a Szakértői Bizottságok átadják az anyagaikat a Nevtannak.
Minden Nevtanhoz átirányított gyermeknek érvényes a szakértőis papírja a következő tanévre, vagy addig, amíg a következő kontrollra nem kell mennie (amit jogszabályban is rögzítenek, hogy hány éves korban, milyen időközönként kell megjelennie).
A normatívát én úgy értettem (egy Szakértőis konferencián), hogy nem fog kapni az ilyen gyerekek után az iskola, hiszen, nem SNI kategóriába tartoznak.
Elméletileg a fejlesztést vezető gyógypedagógusnak semmi más feladata nincsen, csak a szokásos évvégi jelentések megírása és a Szakértői felé leadni a következő évben esedékes kontrollosok adatait. Mi azokat a gyerekeket is ráírtuk a Szakértőis papírra, akik ugyan a Nevtanhoz tartoznak szeptember 1-től, de eredetileg Szakértő elé kellett volna menniük kontrollra.
Elméletileg nem kell semit jelezned a Nevtan felé, mert a Szakértői minden anyagot iskolára lebontva kellene, hogy átküldjön.
Azok a gyerekek, akik Nevtanosak lesznek, nem a Nevtanba járnak majd fejlesztő foglalkozásra. Egyértelmű, hogy ennyi gyereket nem tudnak ellátni. Ezek lesznek azok a gyerekek, akik kötelezően járnak majd korrepetálásra, felzárkóztató foglalkozása, ki hogyan nevezi, de nem kapnak fejlesztő órákat, mert nem kell feltétlenül gyógypedagógus a felzárkózásukhoz. Erre megfelelő lesz akármelyik pedagógus, fejelsztőpedagógus, aki az adott tantárgyból korrepetálja majd az adott gyereket. Nekünk gyógypedagógusoknak maradnak az SNI A-sok és néhány olyan SNI B-s, akinek a legfrissebb szakértőis papírján az szerepel, hogy ajánlott a gyógypedagógiai megsegítés.
ELméletileg, hangzott el sok mondatom elején. Mint tudjuk, mindig mi tudunk meg mindent utoljára. És még az is elképzelhető, hogy a konferencián felvett hangzóanyagokat is megtudják cáfolni, mondván nem jól rögzített a magnóm.
Remélem néhány dolgoban azért tudtam valami jót is mondani.
Avatar
bégé

Re: Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: bégé »

Kedves Sudna!
Köszönöm,hogy segítesz tisztán látni! Szerintem ez minden szakmában elengedhetetlen! Sajnos a jövőkép egy többségi általános iskolában dolgozó gyógypedagógus számára bizonytalan. Elvégre ha nincs normatíva, "nem kell" a fejlesztés, akkor a gyógypedagógus????????? Ez remélem nem így lesz, s egyszercsak visszaáll az a rendszer,ami eddig jól, a gyerekek érdekében, értük működött.
Avatar
edit78

Re: Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: edit78 »

Sudna!
Ha jól gondolom Te Sz.B-ban dolgozol?! Ti hogyan vezetitek a dokumentációt? Írjátok magatoknak mikor kit vizsgáltok? Kik az új vizsgálatosak ill.kontrollok? Ez a Szakértőis konferencia hol és mikor volt? Lehet tudni bővebbet? :) Köszi.
Avatar
bégé

Re: Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: bégé »

Kedves edit78!
Én óvodai és általános iskolai fejlesztésben veszek részt, a szakértői bizottságot pedig tisztelem, de nem dolgozom náluk. Azt viszont biztosra tudom neked mondani, hogy természetesen minden gyermekről komoly adminisztrációt készítenek, és az intézményekben dolgozó gyógy-, vagy fejlesztőpedagógusokkal konzultálva, kérelem alapján kerülnek a gyerekek vizsgálatra. Az időpontot jó előre, írásban megkapjuk, melyet a szülőnek átadunk. A szülő egyúttal aláír egy papírt, miszerint átvette a gyermeke vizsgálati időpontjáról szóló értesítést.
A szakértői konferenciáról nincs tudomásom, bár szívesen lennék az érdeklődő hallgatóság tagja.
Avatar
edit78

Szakértői Bizottság dokumentumai

Hozzászólás Szerző: edit78 »

Kollégák!
Akik Szakértői Bizottságban dolgoztok! A kérdésem a következő: Van-e egységes forgalmi napló a vizsgált gyermekhez?? Mindenki "gyárt" amilyet akar? Valahogy a Ketex-es papírnak és az elvégzendő munkának egyeznie kell :? Legyetek szívesek megírni,hogyan működik az ország különböző pontjain?? Ha van e célra közponilag kiadott napló jelezzétek!!Köszönöm segítségeteket!! További szép nyarat! ;)
Avatar
sudna

Re: Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: sudna »

Szia Edit78!
Nem, nem dolgozom a Szakértőinél, azt hiszem nem is szeretnék. Nem a munkájuktól félek, hanem a mostani helyzet/állapotok miatt aggódom. Szerintem egy káoszban, ami nem miattuk alakult ki, átlátni azt, amit nem lehet, le a kalappal előttük. Emellett megemlítem, hogy nem minden döntésükkel vagyok megelégedve, nem minden vizsgálati eredményüket fogadom el egyértelműen, mert azért az a jobbik esetben pár órás vizsgálati helyzet nem ad korrekt képet egy gyerek képességeiről, hiányosságairól, arról, hgoy egyáltalán mire lenne képes, ha a megszokott környezetében figyelnék meg.
Abból kifolyólag, hogy nem ott dolgozom, így nem tudok a kérdéseidre sem válaszolni. Ne haragudj! :)

Bégé!
Az a konferencia június 1-jén volt Kecskeméten, gyógypedagógusoknak, fejlesztőknek szólt az idei évben történt törvényi változásokról szólt. Tulajdonképpen már elég későn, ahhoz, hogy valami újat tudjon meg az ember.

Sziasztok, Sudna
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Szia!

Ez a konferencia azért elég érdekes volt, mivel itt nálunk nem tudod róla senki. Most nem a honlapra gondolok, hanem a városban.
Erről a konferencia anyagáról található meg valahol anyag, dokumentáció?
Avatar
sudna

Re: Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: sudna »

Szia!
MEgkeresem, hogy én mit kaptam ott, és megpróbálok valami infót is adni hozzá. Lehet, hogy pár napba beletelik mire megtalálom, mert jelenleg festünk, de próbálkozom. :)
Avatar
sudna

Re: Szakértői Bizottságtól Nevelési Tanácsadóba, de hogyan?

Hozzászólás Szerző: sudna »

Szia!
Megint itt vagyok. Bocsánatot kell kérnem, mert rossz dátumot írtam, nem jún. 1-jén, hanem 2-án volt a Juhar utcában, "Változások közt" címmel. Konkrétan semmi anyagom nincsen a jegyzeteimen kívül, de ha gondolod kivonatolhatok belőle egy pár fontos dolgot.
Sudna
Válasz küldése