SNI dokumentáció

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nos megnéztem a konferencia anyagát és le is töltöttem. Sokan örülni fognak neki.
Köszönöm!

Azért lenne egy megjegyzésem már régóta. A nyomtatványokról van szó.
Mint tudjuk egységes nincsen. Van aki füzetbe írja, van aki maga gyárt stb... Akkor mit és milyen alapon kér bárki bármit! Legyen valami egységes és akkor lehet számon kérni.
Úgy halásszuk össze egymástól amit tudunk, segítség nincsen, de a fejünkre meg kapunk! Hogy van ez?

Úgy gondolom, ha formanyomtatvány nélkül vezetek valamit, DE az meg van, akkor az már dokumentáció. Ezt még a bíróság is elfogadja! Pl. egy fejlődési lapot.

Volt, hogy a Megyei.Ped.Intézetbe mentem segítségért, ők még annyit se tudtak, mint én!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
bégé

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Én csak a korábbiakra tudok hivatkozni, hogy a kötelező dokumentumokon dolgozzatok, mert az a biztos, és az egységes. Én azzal az információval élek, hogy semmi külön lap, füzet, ecete nem jó, csak a fejlesztésre kiadott Tü. 356, 357. nyomtatványok! Nálunk erre külön felhívták a figyelmet, mert az ÁSZOK harapnak a témára.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Felraktam az előadások anyagát doc. formátumban.
Szekció- Gyógyped.- címek.
Avatar
éva08

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: éva08 »

Köszi Dóri, hogy feltetted. Elképesztő, hogy ha nem kisérjük figyelemmel a honlapot, semmiről sem tudunk.
Merthogy érdemleges tájékoztatást sehonnan sem kapni. Éva
Avatar
nagyfilivi

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: nagyfilivi »

sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy mi a suliban a fejlesztés dokumentációjaként egy úgynevezett Egyéni Fejlesztési tervet használunk,amit az állami nyomda adott ki.Ezt is elfogadják vagy ajánlatos áttérni az általatok említett alapdokumentumra ?( a TÜ.356 sz.,azt hiszem..)
köszönöm előre is

nagyfilivi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Livi!

Az egyéni fejl. terv az más. Azt is meg kell csinálni, van itt az oldalon belőle. De amit az iskolátok használ az is biztosan jó.
Tü. 356. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció, rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Külív
Tü. 357. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció,rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Betétív

Ezek formanyomtatványok és ezeket kell vezetni, mintha napló lenne, külön minden gyerekre, mikor nálad járt. A külíve olyasmi, mintha anyakönyv lenne, pár évig lehet használni.

A megadott levelezőn is nézz körbe!

Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
nagyfilivi

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: nagyfilivi »

szia Gabi!

Köszi szépen.
Mi mást nem használunk a suliban,de ma mondtam a főnökömnek,hogy itt olvastam nálatok,hogy mi is az ami kéne.Megnézi,megveszik...eddig nem volt ilyen naplónk,csak egy sima szakkörös félét használtunk,amit mindenki más aki valamilyen délutáni foglalkozást tart.
A többit is megkukkantom.
Livi
Avatar
Titti69

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: Titti69 »

Sziasztok.Nagyon örültem, amikor Rátok találtam. Sok hasznos információt tudtam meg. Szeretném kérdezni, hogy fejlesztési tervre honnan tudnék mintákat letölteni. Köszönet érte. Titti
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Titti!
Honlap elején - Segédletek - Fejlesztési terv.
Azt kellene megnézni!
Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
nagyfilivi

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: nagyfilivi »

sziasztok
Meghozattam a csoportnaplót,amit javasoltatokTÜ 358 sz.???.Ez ugye haladási napló is egyben,de ami a lényeg...az elején van olyan,hogy egyéni fejlesztési terv.Azt oda írjátok vagy külön egyéni fejlesztési tervet készítetek és csatoljátok?

Hogyan szoktátok ti?
köszi
Livi
Válasz küldése