tanulási nehezítettség

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanulási nehezítettség

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Privát üzenet ment.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
henciduda

Re: tanulási nehezítettség

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Kedves Szülő!
Azért (is) válaszolok írásban, mert kíváncsi vagyok a kollégák reagálására is.
Látatlanban persze nem tudom megmondani, hogy kisfia SNI-e, de 9 éves korban az íráskép már nem igen szokott javulni, sőt romlik a gyerekek többségénél. Ha az írás tartalmi része rendben van, a kivitelezést lehet segédeszközzel is pótolni a továbbiakban (laptop). Persze, ha ezen felül olyan összetett a probléma, hogy jogos az SNI státusz, akkor én nem tiltakoznék ellene. Ha az iskola alapító okiratában benne van az adott SNI kategória, és a Beszédvizsgáló kijelöli ezt az iskolát, akkor az iskolának KELL!!! biztosítani a megfelelő szakos gyógypedagógust, nem fejlesztőpedagógust. A szülőnek természetesen ingyenes, és a gyermeknek törvényben meghatározott JOGA, hogy a rehabilitációs órákat (ált. heti 2-3, ahogy a Beszédvizsgáló meghatározza) attól a naptól megkapja, ahogy a szakvélemény megszületett. A különböző esetleges mentességeket (pl. segédeszköz használata, osztályozás alóli felmentés) is csak akkor kaphatja meg, ha "papírja" van.
Mi, szakemberek nagyon tartunk attól, hogy szeptembertől már csak az SNI (értelmi, érzékszervi, mozgás-, beszédfogyatékos autista, egyéb- most nem részletezem) tanulók kaphatnak majd fejlesztést az óvodákban, iskolákban, a BTMN-sek (nevelési tanácsadók által kiadott "papírosok") már nem. Van olyan iskola, ahol már ezt a szülőkkel is közölték. Kollégák, erről Ti mit tudtok?
Üdv.: Mari
Válasz küldése