tanácsot kérek

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
Zsuzsi

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Nálunk 2 éve volt ÁSZ-ellenőrzés. Csak a papírokat nézték, egyeztették. Az, hogy kinek az aláírása szerepel ott, nem érdekelt senkit. Pedig nem csak én tartottam a fejlesztő foglalkozásokat, mert így is sok túlórám volt.
A szakmai felügyelettel viszont kb. 6 éve nem találkoztam. Pedig egy időben rendszeres volt. Rengeteget segítettek. Nekem hiányzik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsuzsi 2010.09.02. 20:08-kor.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Zsuzsi, pedig én válaszolok rá.
Ha az ofő (szakos pedagógus) nem tudja a fejlesztendő területeket meghatározni, akkor a szakos nevelő, hogy fejleszt? pl. a magyaros vagy a matekos?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Zsuzsi

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Nem értem. Most mondtátok, hogy kik kit fejleszthetnek. Abban a sima szaktanárok nem voltak benne!!! Egyébként is: nem tantárgyi fejlesztésről beszélek, hanem képességfejlesztésről.
Na jó. Ezt most abbahagyom, mert mások hülyeségei miatt nem fogok veletek hajba kapni. :)
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Zsuzsi!!!
- pedig úgy tépkednék már hajakat....... :lol: :lol: :lol:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ildikó

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Hahó, Lányok!:)
Akkor most szerintetek én mit is csinálhatok? :roll:
Mert leírtam, amit kérdeztetek, de ahhoz semmit sem fűztetek.... :(
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Az én véleményem és a papírod szerint nyugodtan foglalkozhatsz SNI/a-val. Erre van jogosítványod.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ildikó

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Köszi, kedves Gabi!
Ez azért megnyugtat.
Már nagyon kezdtem kételkedni..... ;)
Avatar
Panni

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Panni »

Zsuzsi!

Igaz én óvodában vagyok, én töltöm a rehab. mindeggyik lapját.
Viszont én úgy gondolom amennyiben az osztályfőnök, akkor vegye elő a szakértői papírt, és töltse ki az alapján. Azon rajta van a fejlesztési terület , és a szakember szükséglet.
Amennyiben viszont félre értem, és te a bel ívre gondolsz hát nem azt a foglalkoztató gyógy.ped. tölti.
Meg lehet félre értetem valamit, és ha értelmetlen dolgot írtam nézzétek el nekem, és tudjátok már le, hogy óvis vagyok :oops: :oops: :? Köszönöm

Panni
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Mindenki mindent jól írt és ért.
Külív ofő, beív fejlesztő.
Zsuzsi csak azt feszegette, hogy nem tudja beírni az ofő, mert nem is érti mit ír és hova. Na ezt el kell magyarázni. De! - míg ezt elmagyarázza valaki neki, addig meg is írja helyette.
Erről van szó. Ezen meg kár vitázni, mikor nagyobb dolgokban vannak szabálytalanságok.

Panni egyébként értehető vagy annak ellenére, hogy ovis vagy és TAP-os. Én meg tudod..... :lol: :lol:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Zsuzsi

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Na, Lányok!

Azért nem vagyok ám én olyan pancser, mint a fenti hozzászólásaimból hiszitek! Ezt Gabi, nagyon jól látod, köszi! Majd 30 év szakmai gyakorlatom van, és egy kis jártasságom is a törvényekben. A háborgásaim az értelmetlen szabályzók miatt vannak, mert utálom, hogy bohócot akarnak csinálni belőlünk. Meg szembeállítani a tantestületet a gyógypeddel, gyógypedet a fejlesztővel meg ilyesmi.
Ezért örültem a nyáron, amikor elindult a kezdeményezés egy másik topicban, amit, sajnos néhányan ellehetetlenítettek, ki így, ki úgy. Ezért kicsúsztunk az időből, és marad megint az egymás közti háborgás...

Zsuzsi
Válasz küldése