tanácsot kérek

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
lempike

tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: lempike »

Hello!
Ha valaki nevelési tanácsadóban dolgozik, kérem segítsen!
Szeretném tudni, hogy az un. 6 alkalmas vizsgálatokat hogyan értitek? Lehet pl. bűnmegelőzés címén az egész osztályt 6 órában fejleszteni, vagy csak a "problémás" eseteket? Minden, ebben a programban résztvett tanulóról készül vizsgálat és szakvélemény? vagy elég dokumentálni a jelnlétet? köszi
Avatar
ildikó

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Sziasztok!
Két dolgot szeretnék megkérdezni Tőletek.
1. Négy SNI-s gyerekkel foglalkozok jelenleg. Mindőjüknek kötelező vizsgálat időpontjának a 2009/2010-es tanév van megjelölve. Ha jól tudom, előző tanév végén már kellett volna időpontot kérni az iskolának, de ez még péntekig sem történt meg. Többször szóltam már az igazgatónak, de eddig semmi sem történt. Szerintetek mit tegyek?
2. Egy ismerősöm kérdezte tőlem, hogy az iskolaérettségi vizsgálat szerint fejlesztendő elsősöket BTM-esnek kell-e venni?
Én még nem vagyok elég járatos ebben a dologban (sem), de megígértem neki, hogy megkérdezlek Titeket.
Köszi előre is! :)
Ildikó
Avatar
zsoltzsolt

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Ildi!

Idézem az idevágó dolgot - ebben tavalyi dátum szerepel, de értelemszerűen kell venni:
" A kötelező felülvizsgálatra jogosult gyermekek vizsgálati kérelemének felterjesztése:
A szülő/gyám bármikor kérheti gyermeke felülvizsgálatát.
A nevelési-oktatási intézmények a TKVSZRB által megküldött formanyomtatványon kell kérni a tanulók felülvizsgálatát, részletes pedagógiai jellemzéssel, a szülő egyetértésével. ( 21/2005. OM rendelet 13 § )

A felülvizsgálati kérelmek beérkezésének határideje:

- a 2008/2009-es tanévre vonatkozóan 2008. június 30.


No, de ettől függetlenül, hogy kissé csúszásban vagytok kérhetitek, pontosabban kérjétek a felülvizsgálatot.

Az iskolaérettségis gyerekek BTMN-es kategóriájáról.. no szóval látni kellene a szakvéleményt
ír-e olyat, pl. hogy:

"...Az 1993. évi LXXIX. tv értelmében a fentiek szerint Béla (itt a gyerek neve szerepel értelemszerűen, de lehet, hogy nincs is benne ) tanulási nehézséggel küzdő tanuló és a Kt. 3. sz. melléklet II./3. pontjának megfelelően az iskolai csoport számításánál két főként vehető figyelembe. "

Ha igen, akkor annak kell venni, és ha előírtak fejlesztést (esetleg további fejlesztést, mert eddig már kapott), akkor szépen fejlesztitek tovább. Vizsgálatot meg kérjetek, ha problémái továbbra is fennállnak. Az iskolaérettségi vizsgálaton részt vett gyerekek esetében gyakori a félre értés, pláne, ha pályafutását iskolában folytatja. Na, most nem fejtem ki, miben és miért, mert ez sokszor első vizsgálat-kontrollvizsgálat problematika körbe tartozik.:)
Ha van még kérdés vagy nem egyértelmű, esetleg további kérdés van szólj :)
Zsolt
Avatar
ildikó

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Köszi, Zsolti!
Akkor jól emlékeztem a határidőre nagyjából. Meg azzal is tisztában voltam, hogy ki kérheti. Az aggaszt, hogy az igazgatónak hiába mondtam már többször is, nem nagyon akaródzik neki elküldeni a nyomtatványt. Ki sincs töltve még. A szülők meg engem kérdezgetnek, hogy nem jött-e még időpont... Szóval azért kérdeztem volna, hogy mit tegyek.
Már én szégyellem az ig-tól, annyiszor mondtam, illetve kérdeztem rá.

A másik dologgal kapcsolatban is köszi az infót.
Továbbítom az ismerősömnek.
S ígérem, zavarlak még majd kérdésekkel/kérésekkel. :lol:
Avatar
karnismari

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: karnismari »

Kedves Ildikó!
Nem biztos, hogy az igazgatóra kellene várni. Ha van munkaközösségvezető, az ő dolga megírni (nálunk így van), ha nincs, írja meg a gyógypedagógus. Egy aláírásra csak egyszerűbb a főnök orra alá dugni.
A törvényt nagyon ajánlatos betartani, mert a Szak Biz. nem köteles elfogadni később a kérelmet. Ha a gyerek SNI státusza megszakad, jön a büntetés! Nem kevés!
Mi júniusban csak a névsort küldjük a Tsz. számmal, és akkor küldjük az űrlapot és a jellemzést, ha jön a "behívó". Ez azért jobb így, mert egy szűk év is eltelhet a kérelem és a vizsgálat között, és addig sokat változhat a gyerek, főleg, ha kicsi.
Üdv.: Mari
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nálunk magam írom a kérelmet nyomtatvány alapján és dugom az illetékesek orra alá. Az a biztosabb! :D
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
dudorka

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: dudorka »

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni Tőletek:
A nevelési tanácsadó adhat idegen nyelvi érettségi alóli felmentést (BTMN-es fiatalkorúnak)?

Előre is köszönöm!
Avatar
zsoltzsolt

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia!

És a tanulónak ez lenne az első vizsgálata??
Vagyis korábban sose látta nevtan vagy bizottság??
mert ugye nem gondolod komolyan, hogy hirtelen érettségi előtti félévben lett a gyereknek olyan baja, hogy az általa már vagy 8 éve tanult idegen nyelvből hirtelenjében nem tud leérettségizni?
vagy tán csak nem akar kettest az érettségijébe??
Zsolt

ui.:
ja és azért nem válaszolok egyből és közvetlenül, mert már annyiszor kértem, hogy legyen pontos a segítségkérés
vagyis min. a fentebb feltett kérdésemre szeretnék válast kapni előbb
Avatar
driszko

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: driszko »

Már bocsánat Zsolt! Fentebb írta a kérdező, hogy BTMN-es - ez azt jelenti, hogy mostanában volt felülvizsgálata, hiszen ez a kategória nem túl régóta van. Advent negyedik hetében egy kicsit kevesebb szigorúságot - ha lehetne. (Bár azt is tudom, amit tudok .... és sok esetben igen egyetértek a szavaiddal)
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Dudorka!
Adhat felmentést a Nev. Tan. idegennyelv írásbeli vagy teljes nyelvi felmentést. Ha csak írásbeliség alól kap felmentést plusz szóbeli tétellel válthatja meg az írásbeliséget. Tantárgycserét javasol, ha az egészt nyelv alóli felmentést javasolja. Hozzám is jönnek ilyen papírok.
Zsolt, kissé figyelmetlen vagy....
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése