Ez+az

Minden téma, gond, probléma megbeszélése ebben a topic-ba.
Avatar
Zsuzsi

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

A zongorakíséret "hozzá jár". Tulajdonképpen nem én kottáztam le, hanem az egyik tanítványom, mert én hallás után játszom a kíséretet is, és bár ismerem a kottát, kottázni nem szeretek. Én csak leírtam neki, hogy "C É H F", a többit rábíztam. A kottaíró programot kipróbáltam, de azt nem az én türelmemhez találták ki.
Kár, hogy nincs meg az Anyák himnusza, de lehet, hogy valakitől előkerül. Egy kicsit még várok, aztán majd megoldom, csak feleslegesen nem akarok dolgozni.
A többi ének, kösz, nem kell, én új, egyedi darabokat keresek, hátha valahol az íróasztal mélyén lapul egy-kettő. A neteseket ismerem, a "slágereket" meg nem szeretem, mert égnek áll a hajam, amikor anyák napján azt hallom "azt hiszem, véletlen csupán, hogy éppen ő az én apám". Hát nálunk nem!!!
Ja, és "csináltam" én magamnak újakat, népszerű dallamokhoz igazítottam verseket. Jó, tudom, csasszuska, de szépen hangzik. Ha ezt használni tudja valaki az én irataim alapján (A G F E D, meg ilyesmi, akkor begépelem).

Na, hova tegyem azokat a kottákat?
Avatar
Laci

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: Laci »

Elsősorban a „zenei stábhoz” fordulnék. Már ha egyáltalán van ilyen a fejlesztők között
(bár az előző hozzászólások mintha erre utalnának).
Olyan ballagási zenére lenne szükségem, ami aranyos vagy vicces, vidám és nem elcsépelt. Vagy valamilyen régi dal új feldolgozása. Tudom, sokat kérek, bocsánat.
Évvégi ppt-t csinálok a diákok jópofa fényképeiből, alá kellene valamilyen jól hangzó egyveleg.
Köszönöm, Laci
Avatar
Zsuzsi

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Valamikor, amikor még úttörőztünk, volt egy lemez, amin egy kedves dalt énekelt egy gyermekkórus. Úgy kezdődött:
"Kertek, rétek virágait gyűjtsük ma csokorba..."
A refrénje: "Tanító bácsi tanító néni, hálánk virágát adjuk ma néki..."
Ezt szoktam ballagáskor lejátszani, és osztatlan sikert aratott. Próbáld megszerezni, hátha az idősebb kollégák emlékeznek rá. Elvileg a mi lemezünk is megvan valahol, de nagyon kopott, ezért nem ajánlgatom a hanganyagát.
Itt egy link, gondolatébresztőnek ez is jó:
http://hangtarnok.klog.hu/2008/04/08/ballagasi-dalok/
Van egy másik: http://karacsony.centrumnet.hu/karacson ... ok/&c=list . Ezen töménytelen mennyiségű gyerekdalt találsz, és ha ppt-t készítesz, a zenei egyvelegnél feltételezem, hogy nem csak ballagási dalokra gondolsz, mert azt írtad, hogy a gyerekek "jópofa" képeiből csinálod a bemutatót.
Zsuzsi
Avatar
Laci

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: Laci »

Köszi Zsuzsi!
Csakhogy én nem óvodás dalokra gondoltam, hanem kamaszoknak való nótákra. Ami ritmusos, nem ordenáré és még élvezhető is. Pl Régi csibészek, Kispál, Irigy...stb. Csakhogy ezeket már ellőttem. Valami új kéne.
És nem a tanárokat akarom fényezni, hanem jó hangulatot teremteni a bohóckodós-kirándulós-bakizós képeknek.
Azért köszönöm.
Szia, Laci
Avatar
Zsuzsi

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Laci!
A világért sem szeretnék egy férfival összetűzésbe kerülni, mert tulajdonképpen azt csinálsz, amit akarsz, de lehet, hogy éppen az óvodás dalok lennének a poén. (Egyébként nem mind ovisoknak való.) Csak néhányat emelnék ki közülük: A nagy Ho-ho-horgász, Aki nem lép egyszerre..., Éliás, Tóbiás..., Törpék a diszkóban, Bűvös csákó, Nem vagyok James és nem vagyok Bond..., Jöttem karikán.. vagy a Mézga család fócímdala stb. (mindez a fényképektől függ).
Vagy meg lehet csinálni ugyanezt magyar nótákból is.
Elsőre biztos vadul hangzanak az ötleteim, de hidd el, egy-egy jól megválasztott gyerekdal nagyobb hatással lehet rájuk, mint egy-egy ismerős sláger.
Mindenesetre a helyedben én műfajban gondolkodnék, nem pedig divatos együttesekben.
De most már hagylak dolgozni.
Zsuzsi
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Laci!!!
Jé! Meg nahát, meg hűha!!!! Nemcsak én csinálok ballagási ppt? Aszittem, ez csak az én specialitásom.
Szóval. Én így szoktam: a kiskori meg régi képek alá ilyeneket teszek, hogy Esti mese (az ütőhangszeres, fogmosós macis), Én kicsike vagyok, Mókuska stb.
A viccesek alá: a farsangi kedvenc nótákat (amire műsort adtak), vagy ha semmi nem jut eszembe akkor vidám country zenét, Mike Oldfield: Irzenéjét (csudajó) stb.
A tanári képek alá: retró-muzsika pl. Obladi, Azok a szép napok, Ladó Zs.: Egy kis nyugalmat kívánok én stb.
A végére, hatásosnak (ha bőgni akarnak): Vasállarcos, Máté Péter, Evelyn, Múlnak a gyermekévek, Legyetek jók, ha tudtok stb.
Hát ennyi. Ha kell valami e-mailben küldhetek.
Szia, Dóri
Avatar
budai ibolya

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: budai ibolya »

Szervusztok!
Új vagyok még, de csak itt, egyébként már 100 éve pedagógus vagyok. Szóval, szeretném megkérdezni, tudje-e valaki részletesen annak az "ajándék táblás játék"-nak a szabályát. Jó lenne játszani, már letöltöttem, lamináltam, csak...
Köszi: Ibolya
Avatar
Zsuzsi

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Szia!
Leírtam a játékszabályt is, ott találod, ahol a játékot (még mielőtt megnyitod).
Zsuzsi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Merre van a játék? Hol találom?
Régi vagyok, de néha tudatlan ;)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Zsuzsi

Re: Ez+az

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Öregember nem gyorsvonat! - szoktam mondani ilyen esetekben a tanítványaimnak - Luise Palffy után szabadon. :P
Az elérhetőség:
Honlap kezdőlap - legfrissebb cikkek - ajándék táblajáték
vagy
Foglalkozási segédletek

Nem látványosak, de a figyelmet, emlékezetet és a logikát fejlesztik, egyedül játszthatók, ill. egyszerre csak egy ember tud vele játszani, és én felnőttként is szívesen elszöszmötölök velük. Ja, azért írom többes számban, mert az Ajándék játék is hasonló (fogl. segédletek), sőt szerintem még érdekesebb is a másiknál.
Válasz küldése