Integráció a pedagógia tévedése?

Minden téma, gond, probléma megbeszélése ebben a topic-ba.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Hát Ildikó, ha teheted innen vagy le kell lépni vagy valóban megpályázni a helyet. Csak ha nagy az összefonódás, akkor a testület nem választ meg 2/3-os többséggel.
Mi most váltottunk igazgatót, nagy csata volt! De most olyan ember van az iskola élén aki tesz is valamit és nem csak beszél.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ildikó

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Zsuzsi, kedves, nehogy munkanélkülit csinálj már belőlem! :lol:
Egyébként nem mentegetve a kollegákat, tényleg baromi nehéz nálunk tanítani. :?
S az sem vigasz, hogy máshol is az manapság. De sokszor nekem is elborul az agyam, hogy ha vagyunk négyen-öten a tantestületben, akik jól elboldogulunk a rendetlenkedő, túlkoros cigány gyerekekkel is, akik egyszet sem hívták még be órára a "biztonsági őrt" - mert el is felejtettem mondani, hogy egy férfi közhasznúsunk is van ilyen "ranggal" - , hogy fékezze meg a verekedő gyerekeket, akkor csak van hiba a tanárokban is.
Avatar
ildikó

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Nem Gabi, a helyet nem pályáztam meg. Amíg ilyen a felállás, nem is akarom.
Viszont egyre inkább hajlok arra, hogy alkalomadtán elmegyek innen.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Te jó ég............. Micsoda pozíciók vannak nálatok...........
Amúgy ezt én sem értem, hogy lehet, hogy egyeseknek nem megy a fegyelmezés? Nehéz valóban az biztos, de egy-egy "fogás" minden gyereknél van.
Nálam volt még anno a szegregált osztályban egy szipózós túlkoros gyerek /most gyilkosságért börtönben van/ - nem dicsekszem - de minden alkalommal megtaláltam az utat hozzá. Nem engedtem, hogy az órákat tönkre tegye!
Nagy hiba van ott abban a suliban, de a falu vezetésben is! És a nev.tan, a rehab. nem ellenőriz?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ildikó

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Bizonyám!:)
Többen vannak, akinek nem megy a fegyelmezés, mint akinek megy.:(
Hozzám rendszerint bejár az "iskola réme" fejlesztő órára.
Kiküldik a negyedikből, bekopog, hogy "Ildikó néni! Meg tetszik engedni, hogy bejöjjek? Itt olyan jó!" Na, erre mit is mondhatnék? Persze, hogy beengedem. S egyetlen egy alkalommal sem volt vele semmi bajom.
Igaz, egy évben tanítottam is már anno elsős korában. Akkor is jól ki tudtam vele jönni. Pedig nem könnyű eset. Csak egyetlen példa: Verekszik az udvaron. Ofője megpróbálja leszedni a feleakkora és fele annyi idős gyerek hátáról. Erre felháborodva ordítja a többi gyerek fülehallatára: "Úgyis megb.....lak téged is meg a jó k....anyádat is! (Az emlegetett anya egyébként az előző igazgató. S mindenkitől elnézést a vulgáris szövegért.)
De ilyen eset, meg még durvábbak is történnek nap mint nap.
Azt mégsem tudom elhinni, hogy nincs minden gyerekhez kulcs.
Van, s az a pedagógus kezében van.
Csak meg kell találni minden gyerekhez a megfelelőt.
Ellenőrzés nem volt mostanában.
Egyébként ha jönnek is ellenőrizni, a dokumentációt nézik, az meg nagyon rendben van.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Magyarországi integrációs helyzet. Érdemes elolvasni!
BANFALVYintegracio.rar
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Zsuzsi

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Idézet a fent említett tanulmányból:
„Bárczinak az volt az eszméje, hogy védeni kell a fogyatékost. Védeni kell a társadalommal szemben. Nap, mint nap tapasztalod, hogy fogyatékos gyerekeket használnak fel, így lesznek prostituáltak. … Bárczinak tehát ez volt az elve, hogy a társadalomtól óvni kell, védeni kell a fogyatékost”
Zéró összegû játék alakul ki a két iskolarendszer között a gyerekek megszerzéséért.Ennek a játéknak az egyik fegyvere az ideológia.
Demográfiai apály idején az egekbe dicsérik az iskolai integrációt, és kijelentik, hogy erre a fogyatékosok társadalmi beilleszkedése érdekében van szükség, mert az integrált iskolai képzésben tanulják meg az épek és a fogyatékosok az együttélés szabályait. Ez az együttszocializálás késõbb majd a társadalmi együttélés összes területén hasznosulhat (munka, szórakozás, közélet, társas kapcsolatok stb.) – hangzik az érvelés.
Demográfiai dagály idején viszont arról beszéltek, hogy a sikeres társadalmi beilleszkedés elõfeltétele az, hogy a fogyatékos tanulókat speciális, kifejezetten a szükségleteiket kiszolgáló szeparált és specializált iskolákban, intézményekben kell képezni, épen azért, mert csak ilyen módon készülhetnek fel a késõbbi, épekkel való sikeres integrált társadalmi együttélésre.
Stb., stb.

No comment.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Bárczinak igaza volt: védeni a fogyatékost a társadalommal szemben.
Manapság ez lehetséges?
Nem hiszem, hogy van, aki erre igent mondana.
A társadalomnak fel kell nőni ehhez a kérdéshez.
Ha felnőtt, akkor van miről beszélni.
Dóri
Avatar
Zsuzsi

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Ha már újra a témánál vagyunk, nem kellene folytatni, netalántán befejezni azt a javaslatsort, amit a másik topicban elkezdtünk?! Tudom, hogy nyár van, de ahogy látom, a vitában résztvevők itt vannak, sőt bővült is a "tábor". Talán addig kellene elküldeni a javaslatainkat, míg új oktatási törvény nem lesz, mert azt már biztos, hogy nem változtatják meg a kedvünkért. Az eddigi módosítások meg nem a lényeget érintették.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Integráció a pedagógia tévedése?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Folytatom a másikon.............
viewtopic.php?f=14&t=498&p=4184&#p4184
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése