erőszak tanárok gyerekek ellen az iskolában

Minden téma, gond, probléma megbeszélése ebben a topic-ba.
Avatar
éva08

Re: erőszak tanárok gyerekek ellen az iskolában

Hozzászólás Szerző: éva08 »

Nem könnyű alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez . Ha egy mai gyereknek azt mondod, hogy „csak szerényen és becsületesen”, a szemedbe fog röhögni.
Végzett szakmunkás tanítványaimnak több a nettójuk, mint az én bruttóm. Mikor nemrég találkoztunk, és ez kiderült, szánalomból meghívtak egy cukrászdába.
A tanárnak nincsenek ugymond eszközei. Hacsak nem nevezzük eszköznek a tudást, a tapintatot, a megértést stb. ( A tanár legyen tökéletes, a diáknak meg mindent szabad.)
Hogy mit javasolnék? Nemrég hallottam egy érdekes mondatot. Mélységesen egyetértek vele, ezért leírom: „Zéró toleranciát a pedagógiában!”
Ez nem hangzik rosszul. Persze ehhez törvényi határok kellenek.

Agnetta: hogyan küldenéd el a szülőt tanfolyamra, ha el sem tudja olvasni, hogy mire akarják kötelezni?
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: erőszak tanárok gyerekek ellen az iskolában

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Érdekes műsort láttam tegnap a tv-ben.
A tanárverő eseményeket idézték fel (a régebbieket is).
Konkluzió: -amikor felemelték a tankötelezettséget 18 éves korra, súlyos mulasztás történt (törvények hiánya)
-a fejekben kell rendet tenni
-határokat kell szabni
-az önkormányzati iskolákból ke lehessen tiltani azokat, akik nem tartják be a szabályokat
-a közoktatási törvény változtatására van szükség
Ez egy beszélgetős műsor volt, lehet, hogy lesz folytatás is?
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: erőszak tanárok gyerekek ellen az iskolában

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

A régi szép időkben mikor egy tanár végig ment az utcán a túl oldalról is átköszöntek neki, ill. maximális tiszteletben tartották. Manapság jobb, ha nem is mondja, hogy tanár. Talán ezért a tanárok a felelősek? Lehet, részben igen. Több tanár is meg enged olyant, amit talán nem lenne szabad. A világ megváltozott és ezt a gyerekeken lehet látni. A mai gyerek mást nem lát a TV-ben, mint un. seftelést, gyilkosságot, stb. Ha megnézünk egy amerikai filmet, amelyben iskola is van, akkor mit látunk: - már pisztollyal szaladgálnak a diákok.
A tanárok becsülete pedig igen megcsorbult a törvények helytelen meghozatalával is. Jelenleg a tanárnak nincs törvényi eszköze még a saját becsületét sem megvédeni. Ha a gyerek lehülyézi, nem tud vele mit csinálni a figyelmeztetéseken kívül.
Mindenképpen gyökeres változtatások kellenek, hogy újra akár a fiatal vagy már nem fiatal is szeressen tanítani.
Reménykedjünk abba, hogy talán pár év múlva újra átköszönnek az utca túl oldalára a tanárnak!
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: erőszak tanárok gyerekek ellen az iskolában

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Az átköszönésről jutott eszembe egy aranyos történet.
Valamelyik héten a buszon az egyik volt tanítványom (roma kislány) harsány hangon odaköszön nekem a busz elejéből (én a végén voltam), és torkaszakadtából érdeklődött a kedves egészségem felöl. Az utasok feje fölé emelve odamutatta a kisfiát is.
Az utasok persze hüledeztek körülöttünk, én majd elsűllyedtem, de tulajdonképpen örültem.
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: erőszak tanárok gyerekek ellen az iskolában

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Szerencsére van ilyen kedves történet is! :)
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: erőszak tanárok gyerekek ellen az iskolában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Az oldal elején Herczog Mária javaslatait olvashatjuk.

......"sokkal célravezetőbb lenne olyan konfliktuskezelési technikákat alkalmazni, mint például a tettes-áldozat mediáció vagy a családi csoportkonferencia. A mediáció esélyt ad az áldozatnak és a környezetnek arra, hogy átérezhesse, elmondhassa, megmutathassa az őt ért sérelem hatását, a veszteséget és fájdalmat, és maga is aktívan részt vegyen a számára is elfogadható jóvátétel meghatározásában. Az elkövető számára pedig jó alkalmat nyújt arra, hogy szembenézzen áldozatával, az elkövetett cselekmény hatásával

Én vagyok az áldozat és még aktívan vegyek részt tettes-áldozat mediáción vagy családi csoportkonferencián? :shock:
A roma család talán elmegy, de a rokonaival együtt!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
laca

Re: erőszak tanárok gyerekek ellen az iskolában

Hozzászólás Szerző: laca »

Nemezis, tarts ki! Muszáj! Mindannyian küszködünk.
A kezdőlapon olvasható cikk nagyon tanulságos ( A jéghegy csúcsára gondolok.). Remélem azok is olvassák, akik tudnak is tenni valamit.
Válasz küldése