BTM dokumentáció

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
Kriszti76

BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: Kriszti76 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mit kell kitölteni a BTM tanulók esetében az iskoláknak?
Avatar
bégé

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Kedves Kriszti!
Szerintem a legközelebbi nevelési tanácsadónál érdeklődj, hisz az ő kompetenciájuk a BTM megállapítása, ezért valószínű, hogy pontos felvilágosítást is tudsz tőlük kapni.
Avatar
Kriszti76

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: Kriszti76 »

Kedves bégé!

Már voltam a Nevelési Tanácsadóban, ők sem tudtak a kérdésemre választ adni. A törvények az SNI dokumentációt szabályozzák, de a BTM-et nem. További ötletek?
Avatar
bégé

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Azt kell, hogy mondjam, megdöbbentem, hogy nem tudják. Így aztán további ötletem az lenne, hogy elkezdeném azt a hivatalos dokumentációt vezetni, ami az SNI-s gyerekekre érvényben van, abból biztos nem lehet baj! Aztán további érdeklődésre ajánlott ötleteim: Szakértői Bizottság, Pedagógógiai Intézet, városi önkormányzat- oktatási osztálya, esetleg legutolsó esetben: Oktatási Minisztérium ( Oktatási Minisztérium Értékelési és Közoktatásfejlesztési Főosztály , Budapest Szalay u. 10-14. 1055).
Hátha sikerül előbbre jutnod! Sok sikert!
Avatar
zsoltzsolt

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Sziasztok!

No én Nevelési Tanácsadóban dolgozom,és három évig igazgató helyettesként is tevékenykedtem egy ilyen intézményben. Mint látom a felhívott nev. tan. nem tudott választ adni a kérdésre. Az eredeti kérdés ez volt: "Olyan kérdésem lenne, hogy mit kell kitölteni a BTM tanulók esetében az iskoláknak?"
Vagyis egy nev. tan.-nak miért kéne tudnia, hogy az iskoláknak milyen dokumentációt kell vezetniük??? Ez az iskola igazgatójának felelőssége, hogy tudja és nézzen utána, hogy milyen ellátást kell nyújtania az ellátandó gyereknek és arról milyen dokumentációt kell vezetni. De hogy tanácsot is adjak :-))), a törvény így szabályozza: "A 14/1994. MKM rendelet 23.§ (5) bekezdés alapján a nevelési tanácsadó a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermek, tanuló fejlődését – a fejlesztő foglalkoztatás fennállása alatt – az első vizsgálatot követő második évben, ezt követően háromévenként felülvizsgálja. ". Vagyis 1. fejlesztési tervet valószínűleg vezetni kell minden egyes gyerekhez; 2. valamilyen nyilvántartást - aminek utána nézhetne az ISKOLA igazgatója - a BTMN-es gyerekekkről, hogy tudja, hogy az adott gyereket/tanulót, mikor küldjék kontrollra. természetesen a kontrollt a nev.tan csak abban az esetben fogja elvégzni, ha 1. a fejlesztő foglakozás megvalósult; 2. ha nem, akkor csak abban az esetben, ha a szülő kéri a vizsgálatot, de ilyenkor valószínűleg bele fogjuk írni, vagy legalábbis én bele szoktam írni a szakvéleménybe, hogy az iskola a javasolt fejlesztő foglalkozást nem biztosította a gyermek számára, vagyis nem valósult meg. Mert ugye ennek pénzügyi vonzata is van, mert újabb törvényi hivatkozás: "A gyermek/tanuló a Kt. 3. sz. melléklet II./3. pontjának megfelelően az óvodai/iskolai csoport számításánál két főként vehető figyelembe." No, ha kérdés van ezek után is megpróbálok segíteni :-))) Zsolt
Avatar
bégé

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Kedves Zsoltzsolt!
A tanácsot (törvényi vonatkozást) én is ismerem és természetesen hasznos, de a dokumentációra korlátozva próbáljuk keresni a megoldást. Csak azért mertem gondolni, hogy a nevtan tud segíteni, mert felénk mondhatni frissen, jól informáltak (persze biztos másfelé is), szívesen segítenek ők is. Most ha Krisztiéknél nem tudtak segíteni,más alternatívákat is kell keresni, főleg úgy, ahogy írod: "Ez az iskola igazgatójának felelőssége, hogy tudja és nézzen utána, hogy milyen ellátást kell nyújtania az ellátandó gyereknek és arról milyen dokumentációt kell vezetni. "
Most ezt tesszük közösen.
Avatar
zsoltzsolt

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia!

Megint én. Akkor kevésbé értem a dolgot, vagyis a kérdést. Milyem dokumentációt kell kitöltenie az iskolának?? Pontosítani kellene a problémát:
1. a nev.tan felé mit kell küldeni?
2. a már kategorizált BTMN-es gyerekről milyen nyilvántartást kell vezetni?
3. az önkormányzat felé milyen módon kell jelezni a gyereket?
Vagyis jó lenne ezt pontosítani, mert Így nehéz.
Ráadásul a nev.tan. ha fejlesztő foglalkozást javasol (egy BTMN-es gyereknek), akkor a szakvéleményt a lekóhely szerinti illetékes jegyzőnek is meg kell küldeni.
Avatar
Kriszti76

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: Kriszti76 »

Akkor pontosítanám a kérdést.
Az SNi tanulókra tölteni kell az Egészségügyi és Pedagógiai célú Rehab naplót. BTM gyerek esetén milyen naplót kell vezetnie az iskolának???????
Avatar
bégé

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Kedves Kriszti!
Küldtem privát üzenetet!
Avatar
bégé

Re: BTM dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Kedves Kriszti!
Ma sikerült a nevtanunk kedves igazgatónőjével beszélnem.
A helyzet a következő: valóban nincs törvényileg szabályozva a BTM dokumentáció, ezért az SNI-s gyerekeknél alkalmazott
Tü. 356. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció, rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Külív
Tü. 357. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció,rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Betétív,
vagy a Tü. 358. sz. Csoportnapló is megfelelő a dokumentáció vezetéséhez.
A lényeg, hogy hivatalosan (pecsét, aláírás) meg legyen nyitva, legyen hozzá a gyermek szakvéleménye és a fejlesztési terv. Remélem tudtam segíteni.
Válasz küldése