Segítséget kérek

Avatar
lindatarjan

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: lindatarjan »

Sziasztok :!:

Tanulásban akadályozottak pedagógiájára járok, és van egy olyan tantárgyunk, ahol "fejlesztő eszközt kell készíteni". Van valakinek valamilyen ötlete, h mi lehet ez :?: Hogy hogyan kezdjek neki, és mit "készítsek :?: Előre is köszi :!:

üdv,
Linda
Avatar
driszko

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: driszko »

Szia!

A fejlesztő eszköz az egy fejlesztő játék, amit Te találsz ki, Te készítesz el. Én készítettem már sokfélét. A legegyszerűbb talán a szorzótáblás memória-játék. Milyen témában kellene? Milyen korosztálynak? 1-2 osztályban el tudok képzelni egy horgászós játékot: kivágsz kék kartonból egy tó alakot, papírból halacskákat, a hasukra matematikai műveleteket írsz, az orrukba gémkapcsot fűzöl. Minden gyermeknek adsz egy számot, meg egy pecabotot (hurkapálca-gémkapocs kihajlítva). A feladat: ki kell pecázni a halat, elvégezni a műveletet. Ha az eredmény az Ő száma, akkor kiveheti, ha nem, akkor vissza kell dobni. Ezzel nemcsak matekoztok, hanem fejlődik a szem-kéz koordináció, a figyelem, az emlékezet és a szociális készség (szabálytudat).
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Hali!!
Nekem nagyon bevált (kicsiknél, nagyoknál egyaránt) a logikai kirakó.
Mintát találsz a Seg\Fogl. Seg.\Logika, játék matek c. documentumban, 85 feladat.
Én mágneses kirakó formájában csinálom, mert az ajtóra lehet felrakni.
Pl egyforma hungarocell darabok, vékony falap, karton stb. A kreatív boltokban van választék. Mágnest árulnak tekercsben, lapon, db számra.
A logikai rész nagyon változatos lehet: pl. képek, mértani forma, számok, stb.
Sokféle példa van a Tankönyvajánlás2-ben (logikai fejtörők, Krasznár).
Meg esetleg ki is lehet találni.
A nehézségi fok variálható. Fejleszti a logikát, a gyerekek szeretik, tetszetős, kicsit munkás.

Másik ötletem a logopédiai játékok kategóriájába tartozik, betűk, szavak, képek stb. táblás formában kiskártyákkal, borítékkal. Egyeztetős, kiemelős, keresgélős, hangoztatós, stb.
Na mennem kell, pedig még tudnám folytatni.
Avatar
lindatarjan

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: lindatarjan »

Sziasztok :!:

Köszönöm szépen a rengeteg segítséget :!: :!: :!: Azt tudtam, h nekem kell kitalálni, csak azt nem, hogy mit? Nem tudtam, mi az, amit konkrétan csinálni kellene... de most legalább tudom, h nem kell fúrásra és faragásra gondolni, hanem pl. egyszerűen vágni és ragasztani is elég. :D Okok... nem konkrétan fúrni és faragni akartam, de megfordult a fejemben egy-két kacifántos ötlet. Tényleg nagyon köszi!

üdv,
Linda
Avatar
Sárosdi Virág

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Sárosdi Virág »

Dóri, szeretném megkérdezni, hogy a segédletekben hol találom a logikai játékot?
Nekem csak agytorna, lényegkiemelés, szólottó, törd a fejed, stb. jelenik meg. Valamit rosszul csinálok?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia!
Igaz nem tőlem kérted, az alábbi linken találod, amit keresel.
http://fejlesztok.hu/segedletek/foglalk ... matek.html
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Sárosdi Virág

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Sárosdi Virág »

Ah, örök hálám! Úgy látszik, túlságosan vertikális látásmóddal rendelkezem. Valahogy eszembe sem jutott a felső menüben is keresni. :roll:
Avatar
katus

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: katus »

Sziasztok!
Ha valaki mostanában látott jó matematika, környezet bemutató foglalkozást, vagy van egy szuper ötlete segítsen!!!! :!:
Téma természetesen a tavasz, több kevesebb ugyanannyi ill. a matematika témaköre ha nagyon jó ötletes mindegy !!!!
Köszi a segítséget mindenkinek!
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Hát egy ötlet:
tavasszal több a napsütés :mrgreen:
s kevesebb a hó :mrgreen:
Zsolt
Avatar
katus

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: katus »

Jó ötlet :lol: köszönöm szépen, de én ettől egy kicsit komolyabbra gondoltam!
Lezárt