Segítséget kérek

Avatar
selekta

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: selekta »

Sziasztok!
Új vagyok és olyan kérdésem lenne,
hogy statisztikához kellene az SNI sek száma külön mint organikus eredetü és nem organikus eredetü
Hogyan tudom öket különválasztani ha a szakvéleményben nincs konkrétan leirva?
Köszönettel: Andras
selektarally@gmail.com
Avatar
driszko

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: driszko »

Szia András!

Ha a szakvéleményben nincs jelölve, akkor szerintem az a szakvélemény nem is érvényes. Hiszen az elmúlt tanévben mást sem csináltak a szakértői bizottságok, csak újra besorolták a gyerekeket. Három kategória van:
SNI a - organikus okra visszavezethető
SNI b - organikus okra nem visszavezethető
BTM -beilleszkedési magatartási tanulási nehézséggel küzd

Te nem állapíthatod meg az organikus eredetet, csak neurológus szakorvos, aki a szakértői bizottságnak is a tagja. Esetleg az SNI mellett nincs kis a vagy b betű? Ezek utalnak az eredetre.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia András és Adrienn is!!

Na szóval meg kellene nézni, hogy mikoriak azok a szakvélemények, mert az is lehet, hogy már nem is érvényesek. Az első vizsgálat után két évvel, a második után pedig három évig él a szakvélemény. Vagyis lehet, hogy sorolgatod őket ide-oda, de már nem is kéne, hiszen tulajdonképpen nincs is érvényben lévő papírjuk , így olyanmintha nem is lenn. Ebben az esetben nézd meg mikorra írtak elő kontrollvizsgálatot és küldjétek őket oda. Lejárt szakvéleményű gyereket sehova sem tudtok "elszámolni"., így ez legyen az első.
csipp-csipp
hogy csípkelődjek is :)
Zsolt
Avatar
selekta

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: selekta »

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

A szakvélemények természetesen még érvényesek!
kontroll a 2009/2010es tanévre van előírva nekik!
Azoknak a "gyermekeinknek" akiknek "friss" papírjuk van már benne van hogy mely csoportba tartoznak!
Ezek szerint küldjem őket kontrollra érvényességi időn belül hogy kiderüljön A vagy B ?
Mert a képességvizsgáló nem rendelte vissza öket hogy pontosítson!
Üdv:Andras
Avatar
driszko

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: driszko »

Csodálkozom András, hogy nem vizsgálták felül a régi papíros gyerekeket. Nálunk (Bács-Kiskun megye) a bizottság mindenkit újravizsgált, attól függetlenül, hogy meddig érvényes a papírja. Éppen a kódolás miatt. A normatíva ugyanis szeptembertől csak így igényelhető. Más összeget kap az SNIA gyerek után a fenntartó, más összeget az SNIb után, és a BTM után semmit. (Azt hiszem) Szóval vedd fel a kapcsolatot a szakértői bizottsággal és kérdezd meg, hogy mi tévő legyél.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Sziasztok!!

Igen..
Kötelező éett volna a Bizottságnak a felülvizsgálat és így saját hatáskörében tartani a gyermeket, ill. a nev.tan-ba utalni.
Ja..telefonálj a bizottságba.. meg ilyenek
meg igyál is egy kávét a nagy munka közben
és abból én is kérek :)
szerintem Adrienn is..
vagy logopédusok nem élnek ilyen ártó szerekkel? :-)
:mrgreen: :mrgreen:
Zsolt
Avatar
driszko

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: driszko »

Dehogynem ...kedves Zsolt! Dehogynem!!!! :D
Avatar
Jókai31

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Jókai31 »

A felülvizsgált tanulók nem mindegyikét különböztették meg így (SNIa SNIb) a bizottságok (legalábbis ahol a mi gyerekeink voltak), pedig mindenkit felülvizsgáltak, gyermekpszichiáter-szakorvos, pszichológus is látta őket.
Ilona
Avatar
selekta

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: selekta »

Köszönöm mindenkinek a commentet......
Telefonáltam a képességvizsgáloba és azt mondták ha elküldöm
a gyerek nevét és szakvélemény számát akkor küldenek nekem egy kiegészítést ami tartalmazza hogy A vagy B
kategória!
mégegyszer kösz mindenkinek!
Üdv: Andras
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia András!

Örülök, hogy sikerült megoldást találni!
Bár hozzátenném a Bizottság ráírhatta volna, hisz ez lett volna a feladata :evil:
Na de Bizottságokról ennyit :mrgreen:
Zsolt
Lezárt