Fizetési pótlékok

Avatar
citrommag45

Re: Fizetési pótlékok

Hozzászólás Szerző: citrommag45 »

Köszönöm szépen a választ. Nemsokára kezdődik az új tanév és így már jobban "képben" vagyok...:)
Avatar
T-ONINLE

Re: Fizetési pótlékok

Hozzászólás Szerző: T-ONINLE »

Továbbra sem tiszta előttem, meg még mások előtt sem, hogy mi a teendő a papiros gyerekek fejlesztéséért mi jár. Ebben a tanévben is 12 kisgyermeket is fejlesztek /fejlesztőszobában/, meg csoportban is vagyok. Gyakran érezem, hogy egy fenékkel két lovat nehéz megülni, nehéz az átugrás.Szerintem óra kedvezménnyel beérnénk. ( elnézés a hasonlatért)
Ami még az én észrevételem, hogy nincs megbecsülve ez a munka az óvodában, főleg egy-két kolléga nő feleslegesnek tartja. A vezető sem teljesíti maradéktalanul a törvényben elő írtakat.
Talán még annyit hozzáfűznék,hogy amikor csoportban fejlesztek egy kisgyereket, akkor bárki bekapcsolódhat a játékba, tevékenységbe.
Avatar
Briak

Re: Fizetési pótlékok

Hozzászólás Szerző: Briak »

Üdvözlök Mindenkit!

A segítségüket szeretném kérni az alábbi ügyben. 4,5 éves kisfiamnál a SOTE Gyerekpszichiátriai Intézet gyermekkori autizmust diagnosztizált. 3 éves kora óta integrált óvodába jár. Nagyon nehezen szokta meg a környezetet, társait, felnőtt gondozókat. Az óvónőknek rengeteg munkájába került, hogy megszokja az új környezetet, szerencsére társai elfogadták, szeretik őt csakúgy mint az óvodában dolgozó felnőttek is. Kisfiam is alkalmazkodott már, rengeteget változott, fejlődött a bekerülése óta. A vizsgálat után is nagyon készségesek voltak, egyáltalán nem utasították el, hogy az autista kisfiam is továbbra is ebbe az óvodába járjon és mi sem szeretnénk másik intézménybe átvinni.
A kórházi zárójelentésből tudtuk meg, hogy a Szakértői Bizottságnál meg kell jelennünk. Átestünk egy „formai” vizsgálaton. Előre tájékoztattak arról, hogy nem fogják felülbírálni a kórházi zárójelentést. Távozásunkkor közölték is, hogy akkor utazó gyógypedagógus fog kijárni kisfiamhoz az óvodába. Akkor nem is tudtam mit jelent ez. A törvényből kihámozva láttam, hogy ez heti 4 (5?) óra foglalkozást jelent. Viszont, itt a fórumon olvastam Fodor Zoltán hozzászólását …
„Ne gondold azt, hogy nem létezik külön státusz óvodában, mint fejlesztőpedagógus! Van ilyen, csak a fenntartónak engedélyezni kell, amit az intézmény vezetőjének kell kezdeményezni … Az intézményvezető ne széttárja a kezeit, hanem menjen be a helyi önkormányzathoz, ott is az óvodai gondnokságra vagy az oktatási bizottság vezetőjéhez és kezdeményezze a külön státusz létrehozását.”

Mivel kisfiam jelenleg az egyetlen autista gyermek az óvodában, az intézményvezető is csak hallott erről a rendelkezésről. Ő nagyon készséges, bármire hajlandó hogy kisfiam a lehető legjobb fejlesztést kapja meg. Szeretném megkérdezni, hogy ez melyik törvény, rendelkezés (melyik paragrafusa) írja elő? A másik kérdésem – mivel Önök jobban jártasak ebben a témában - gyakorlatban mennyire jellemző az önkormányzatnál, hogy ilyen státuszt engedélyez az óvodának?

Még egy dolog: a Bizottság a szakértői véleményben mit rögzít? Milyen fejlesztés szükséges a kisfiam számára? Hogy utazó gyógypedagógus fog hozzá kijárni az óvodába? Mi történik akkor, ha én és az óvoda szeretnénk, ha önálló státusszal rendelkező pedagógus foglalkozna a kisfiammal? Mondhatják, hogy erre nincs lehetőség?

Nagyon szépen köszönöm előre is válaszukat.
Elnézést a hosszú levélért.
Üdv.
Ildikó
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fizetési pótlékok

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Ildikó!
Nem egészen jó cím alá írtál (fizetési pótlék? Ez nem az a topik. Sebaj majd valaki a helyére rakja.)
Itt egy link, óvodás kisgyerekekre van kihegyezve. A lényeg is benne van.
http://www.sulinet.hu/tanar/kompetencia ... ovi-01.pdf
Van még néhány cikkem a témáról, de nem engedi csatolni Ha érdekel, priviben küldj címet.
Dóri
Avatar
Briak

Re: Fizetési pótlékok

Hozzászólás Szerző: Briak »

Szia Dóri!

Igen, most látom nagyon eltévedtem a fórumon. Eredetileg nem ide szántam.
Elnézést mindenkitől érte. Kérem a moderátort legyen szíves áthelyezni hozzászólásomat a megfelelő helyre.

Köszönöm szépen a linket, át fogom olvasni.

Üdv. Ildikó
Válasz küldése