Nyári szünet

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
Evike01

Nyári szünet

Hozzászólás Szerző: Evike01 »

Kicsit felháborodva tudtuk meg a tantestületünkben, hogy a nyári szünetünk csak július 6-tól kezdődik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Addig minden nap öt óra hosszát bent kell lennünk!!!!!!!!!!
Szerintetek törvényileg lehetséges ez???????? Ti meddig dolgoztok, infókat kérnék szépen!!!!!! Ja, és aug. 19-ig tart!!!!!
/Lehet, hogy más suliban ez természetes, de nekem az előző munkahelyemen ez nem így volt!!! Most kíváncsi vagyok nagyon!!!!!/
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Nyári szünet

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Ez nagyon egyszerű kiszámolni: mennyi szabadságod van a nyárra, ill. egész évre? Ha nem elég, akkor a hiányzó napokat az intézménybe kell tölteni.
Mint munkáltató, a sulid, nem tud törvényileg mást tenni veled, hiszen fizetés nélküli szabadságra gondolom nem szeretnél menni.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Nyári szünet

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kis segítséga kiszámításhoz :)
van 21 nap alapszabadságod, ehhez jön a 25 nap ped. pótszabadság. Ez ugyebár 46 nap. Lehet hogy már a tavaszi szünetben is elment szabadságod, ezt neked kell tudnod, hisz alá kéne írnod, hogy mettől meddig voltál. Félre kell tenni szabadságnapokat az őszi, ill. a téli szünetre. Vagyis add össze mennyi ment el a tavaszi szünetben, mennyit fog elvinni az őszi és téli szünet. na és akkor a maradékot ki szokták adni nyáron. na ezt jól túlbeszáltem :D
és még hozzátenném, hogy ha elolvasod a Kjt-t, valamint a Kt-t (Közokt. törv.), akkor rájössz, hogy a pótszabadságodból 15 napot a munkáltató bármikor igénybe vehet, vagyis berendelhet - indokkal - erre az időre az intézménybe munkavégzére - pl. kötelezhet, hogy részt vegyél nyári napközis tábori miunkán.
na szóval, addig örüljetek, amíg ezt a 25 napot el nem veszik, mert vannak rá igyekezetek, ahogy a füleseket hallom
Zsolt
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Nyári szünet

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Persze, én is azt mondom, hogy csak vegyék is el a sok lusta pedagógustól. Mit képzelnek ezek! Egész nyáron otthon vannak én meg dolgozom! Menjenek csak nyári napközibe 50 C terembe órákat tartani.
Vegyék el tőlük! Szedte, vette, teremtette!

Túlórák évközben, szombatok ingyen, ingyen diákfelkészítés, tanulmányversenyek, továbbképzések, ügyeletek, vizsgáztatás, amit természetesen ezek után fizetne az intézmény, mert ugye a világ egyből megfordulna.
Mit neked heti 40 óra munkahét. Amint túlléped, azonnal a számláló indul. Otthoni felkészülés? Dehogyis! Az intézménybe, ami biztosítja neked a számítógépet, fénymásolót, internetet, nyomtatót, könyvtárat, papírt, tollat és egy roskatag széket és asztalt.
Pedagógus nem köteles otthon felkészülni. Ez nincs törvényben. Ha az intézmény úgy gondolja, akkor ott készül a következő napra, de ebben az esetben biztosítani kell mindent. Szóval, nem tudom melyik lenne olcsóbb. A 25 nyamvadt nap, amit végre a sok kimerült hónapok után kapnak vagy amit itt kapásból 2 perc alatt felsoroltam.

Ha jól belegondolok a családi költségvetésünknek kb. 5-6 eft-ban van havonta az, hogy van a családba pedagógus. Nos, ezt az összeget visszahordja az intézménybe. Melyik intézmény még ilyen? APEH, valamelyik bank, önkormányzat, sertéshizlalda, szarvasmarhatelep?

Kicsit majd gondolkodjanak el ezen a tisztelt törvényhozók!

Nem kellett volna itt éjszaka Zsolt hozzászólását elolvasnom. :(
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Nyári szünet

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Meg a kirándulás is ki van fizetve vastagon. Utazás alatti és éjszakai ügyelet, kaja szállással együtt, pláne ha hétvégére esik, mert ugye nem lehet 2 tanítási napot áldozni a kirándulásra.
Büdös, lógos, pedagógusok. Amúgy meg már délben otthon vannak a szorgalmi idő alatt.
Aki irigyel bennünket, csináljon végig CSAK 1 hónapot! Én szívesen vállalom, - ha valaki jelentkezik - hogy bevezetem a nagyon irigyelt munkába.
Évike, sajnos Zsoltnak igaza van. Csak azt nem értem, hogy nézegetitek egymást az üres épületben? Az igazgatódnak ez egyéni marhasága. Akik az épületet karbantartják, mikor kezdik el a munkát?
Más sulikban a tanévzáró értekezlet után VAKÁCIÓ!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: Nyári szünet

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

óhh, hogy megint milyen okos voltam :mrgreen:
s vagyok is :mrgreen:
na itt a link
friss, még ropog

http://www.okm.gov.hu/main.php?folderID ... list&iid=1

Zsolt
Válasz küldése