segítség szakdolgozathoz

Avatar
aerinne

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: aerinne »

Kedves Zsuzsi és Hogabi!

Köszönöm, hogy megosztottátok véleményeteket. A topicot böngészgettem és találtam egy-két jogszabályt, de tény, hogy valószínűleg az integráció felé is kutakodnom kell.
A témát amúgy azért választottam, mert most voltam féléves gyakorlaton és többek között utazóban is voltam 6 hetet. Nekem teljesen új volt, mi a főiskolán max az egyéni fejlesztési tervről hallunk, hogy ezt utazóba miként, és hogy kell csinálni, nem nagyon mondta el senki, így értek meglepetések és sok mindent ugye ott kellett gyors felszedni. Ezeket szeretném némileg összegezni, hátha másnak is jól jönne némi info, mert ahogy látom elég nagy esély van rá, hogy utazóba kerüljön ki valaki. Amúgy hasznos oldalát én sem nagyon ismertem meg, de ha ezt a feladatot kapom valahogy meg kell majd oldanom. :)
Avatar
Zsuzsi

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Ha az integráció felé is kutakodsz, adok hozzá 2 linket:
viewtopic.php?f=14&t=498&start=0
viewtopic.php?f=14&t=477

Bár nem hinném, hogy szakdolgozatban ezeket a véleményeket túlságosan díjaznák, csak azért mutatom, hogy lásd a valóságot.
Egyébként a neten találsz az utazóped. hálózat "áldásairól" szóló zengedelmeket, csak azok nem nálunk, hanem nyugaton érvényesek. Az itthoni körülmények között beletörik a bicskánk, csak ezt senki nem meri bevallani.

Innen válogathatsz kedved szerint:
http://www.google.hu/#hl=hu&q=utaz%C3%B ... a299eee6b6

http://www.google.hu/#hl=hu&q=utaz%C3%B ... a299eee6b6

http://www.google.hu/#hl=hu&q=utaz%C3%B ... a299eee6b6

Na, egyelőre ennyi, de nem ígérem, hogy többet nem szólok a témához.

Zsuzsi
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Én is mellékelek egy linket.
Meg egy apró megjegyzést is: ha az utazó pedagógusnak szárnyai lennének, akkor sem tudna megfelelni ilyen elvárásoknak.
http://www.barcziiskola.hu/egyseges_gyo ... berhalozat
Dóri
Avatar
Zsuzsi

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Ja, és mindezt heti 3 órában, persze a tanítási órák után, mert a tövény az törvény. És ez még csak egy iskola és egy gyerek!!! De ott van ám még a többi is!!!
Hát ezt tényleg csak a legjobbak tudják megtenni - de ezek szerint nem mi vagyunk azok! :(
Avatar
aerinne

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: aerinne »

Sziasztok!

Köszönöm szépen a további linkeket, mind Zsuzsinak, mind Dórinak. A netes hivatkozásokat már nagyjából átrágtam, az integrációs topicot mindenképp átolvasgatom, mert nagyon érdekesnek tűnt így első rápillantásra is. Örülök, hogy itt az életbeli tapasztalatokról esik szó, mind a pozitív, mind pedig a negatív oldaláról. A szakdolgozat kb az én véleményemet fogja tartalmazni, kivéve az interjúkat, mert rájöttem már korábban, hogy hiába érdekel egy téma, nem fogok objektív képet kapni másoktól, mert sokan nem hajlandóak elmondani a véleményüket. Az eredmény meg egy használhatatlan dolgozat lesz, amibe persze beleöltem az időmet és energiámat.
Avatar
zsoltzsolt

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Aerinne!

Ha elkészül a szakdolgozat, akkor nem tennéd fel ide? Érdekelne sok embert szerintem.
Zsolt
Avatar
Zsuzsi

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Aerinne!

Gondolom, az interjúk tartalmát név nélkül kívánod közölni, hiszen ott nem az fontos, ki mondta, hanem a tendenciák. Ezért nem értem, miért nem vállalják az általad megkérdezettek a véleményüket. Találkoztam már többször olyan megoldással, hogy kérdőíveket adtak ki a dolgozatírók, és ennek tükrében vontak le követeztetéseket. Így sokkal objektívebb eredményeket kaptak. Próbáld meg ezt, hátha jobban működik. Ill. ha így csináltad, akkor nem szóltam.
Zsuzsi
Avatar
aerinne

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: aerinne »

Kedves Dóri és Zsuzsi, köszönöm a hasznos információkat, még egyszer. ;)

Kedves Zsolt, ha elkészül a mű és tényleg sikerül az, amit terveztem szívesen közreadom, elvégre azért is készíteném. A beadási határidő kb. november vége, így ennél hamarabb biztos nem várható. :)
Avatar
Zsuzsi

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Azért én a szakdolgozatom nem tenném fel teljes terjedelmében egy nyilvános fórumra - ki tudja, az ördög nem alszik. De az is lehet, hogy csak nagyon irigy vagyok. :twisted:
Zsuzsi
Avatar
Márti

Re: segítség szakdolgozathoz

Hozzászólás Szerző: Márti »

Sziasztok!
Szintén szakdolgozat íráshoz kérnék segítséget (sni ellátás a magyar kozokt. rendszerben).
A BTMN-gel kapcsolatban a Kt. így fogalmaz:
30§ (8) "Abban a kérdésben, hogy a gyermek, tanuló beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő, vagy sajátos nevelési igényű, a nevelési tanácsadó megkeresésére a szakértői és rehabilitációs bizottság dönt.”
Majd a
35 § (4) "A nevelési tanácsadás feladata annak megállapítása, hogy a gyermek, a tanuló beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzd..."
Ezt hogy értelmezzem? A nevtan megállapít, és tobvábbküld a bizottsághoz? Hogy működik a gyakorlatban? Kinek a feladata?
Köszönöm!
Márti
Válasz küldése