óvodavezetői pályázat

Avatar
nelli71

óvodavezetői pályázat

Hozzászólás Szerző: nelli71 »

Sziasztok!
Utolsó kétségbeesésemben írok ebbe a fórumba, mert itt sok okos ember van, hátha tudtok nekem segíteni!?
Mint a címet látjátok, nem szakmai témában kérem a segítségeteket.
Lehetőségem lenne megpályázni egy óvodavezetői állást, nem ott, ahol most dolgozom, tehát az óvodáról csak az intézményi
dokumentumokból tudnék valami képet kapni, ill. szükségem lenne ezekre a pályázatíráshoz.
A bibi csak ott van, hogy a polgármesteri hivatal dolgozói nem adják át nekem tanulmányozásra (HOP,IMIP,SZMSZ), csak a hivatal keretein belül (olvassam el ott). Ez így szabályos? Ha jól tudom, ezt mindenki számára elérhetővé kell tenni, bárki kíváncsi rá (akár egy óvodai, vagy önkormányzati honlapra is ki lehet tenni).
Tudtok-e valami törvényi szabályozást erre vonatkozóan?
Nagyon várom a válaszokat, sürgős lenne! A válaszolóknak előre is köszönöm! Üdv: Nelli.
Avatar
zsoltzsolt

Re: óvodavezetői pályázat

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia Nelli!

Aha, ezek a dokumentumok nyilvánosak, a szülők is leolvashatják, sől elovahatóvá is kell tenni az intézményben, de szerintem sehol nem adják ki, de most hirtelen enm jut eszembe erről törvényi szabályozás. Atz hogy a netre felteszik intézmények a saját dokumentumaikat, az se kötelező, ennek ellenére felteszik. De kérdezd meg az illetékes jegyzőt, az talán többet tud. Bár a vezetői pályázatokat is csak tanulmányozásra szokták átadni, azt se viheted haza.
Ha többet tudok írok
Zsolt
Avatar
nelli71

Re: óvodavezetői pályázat

Hozzászólás Szerző: nelli71 »

Szia Zsolt! (remélem nem probléma a tegezés)?!
Köszönöm a gyors választ, de én úgy tudom, hogy "biztosítaniuk kell a hozzáférést" ezekhez a dokumentumokhoz a pályázat megjelenésétől számított 30 napig. Csak ennél többet nem tudok és nem találom hozzá azt az átkozott törvényt!Így meg nagyon általános a szöveg, lehet ez is, lehet az is! (nem egyedi eset a magyar törvénykezésben).
Úgy tudom,a vezetői pályázatokat csak akkor lehet kiadni betekintésre, ha a pályázó erről nyilatkozott.(Ja, de nyilatkozni meg kötelező!!).A hivatalban egyébként egyik dokumentum sem volt meg, gyorsan át kellett szaladni érte az oviba! ???
Mintha úgy rémlene, hogy a fenntartó hagyja ezeket jóvá!
Na, mindegy, nem kukacoskodom tovább, csak forr bennem a düh!
Mégegyszer köszönöm a segítséged!
Üdv: Nelli
Avatar
zsoltzsolt

Re: óvodavezetői pályázat

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia Nelli!

Biztosítani kell a hozzáférést.. hát igen,ez azt jelenti, hogy betekintheetsz, elolvashatod, jegyzetelhetsz, de el nem viheted
igen, a pályázatot hát nem tudom, de hát abba is van betekintési jog, hisz a munkavállaló különben hogyan dönthetne, hogy szavazzon-e a jelentkezőre vagy sem
egyébkétn tényleg egy kalap sz..r a magyar jogszabály együttes úgy ahogy van
mindenki azt vesz ki és úgy belőle ahogy akar
vagyis elvinni nem fogod tudni ezeket az iratokat, csak a helyszínen tanulmányozni
jegyzetelj, mást nemnagyont tudsz
vagy lefényképezed a lapokat, azt nem tiltja semmi vagy csináld úgy, hogy ne lássák :mrgreen: :mrgreen:
hát macera az ügy, pláne, ha olyanba tenyerel az ember, ami nem a fenntartó kénye-kedvére van
no sok sikert
és írj, hogyan végződött a dolog :-)
Zsolt
Avatar
nelli71

Re: óvodavezetői pályázat

Hozzászólás Szerző: nelli71 »

Sziasztok!
Még egy kérdésem lenne evvel a témával kapcsolatban.
Ha 10 év szakmai gyakorlatot ír elő a pályáztató, igazándiból ebbe az időbe mi tartozik bele?
Gyes, Gyed...stb??

Zsolt! A dokumentumokat megkaptam, de csak a "két szép szemem" miatt! Nem volt érdemes érte harcolni!
Üdv: Nelli.
Avatar
zsoltzsolt

Re: óvodavezetői pályázat

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Nelli!

Ige, a mai napig ebben az országban az emberi kapcsolatokon múlik szinte minden.. ez van
na a szakmai gyakorlat.. hát nem igazán számít bele, gondolj bele józan paraszti ésszel, ha szülsz 3 gyereket é s utána elmész gyesre-gyedre kb 8-9 évre, majd munkába állsz, nem hinném, hogy egy pályázati elbírálásnál elfogadnának hogy van 10 év szakmai gyakorlatod. Ebbe a tényleges, a szakmában eltöltött idő számít. Bár z az igazásg, hogy utána nézegettem, de még nemtaláltam pontos szabályozást erre vonatkozóan .
Zsolt
és csak ügyesen :-)
Avatar
nelli71

Re: óvodavezetői pályázat

Hozzászólás Szerző: nelli71 »

Kedves Zsolt!

Teljesen igazad van, ez lenne logikus! De!! Volt már rá példa, hogy ami "józan paraszti ésszel" egyértelműnek tűnt, az mégsem úgy volt "törvényileg"!!
Csak én sem találom a megfelelő törvényt, rendeletet...stb.
Egyébként ha nem számít bele a Gyes..stb, akkor csak 8 évem van meg az előírt 10-ből, de a másik pályázónak meg nincs szakvizsgája! :-))) Úgyhogy megpróbálom úgy megfogalmazni a pályázatot, hogy ez a hiányosságom ne legyen szembetűnő, viszont ha valaki esetleg utánaszámol, el nem titkolom, tehát nem csapok be senkit. (HA valaki utánanéz!!).
Magam is nagyon kíváncsi leszek a fejleményekre!
Köszönöm a biztatást és további szép napot!
Üdv: Nelli.
Válasz küldése