Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Avatar
szakady

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: szakady »

Egerben végeztem. "Egyéni bánásmódot igénylő gyermekek fejlesztő pedagógiája" szakon.
Szakvizsgázott pedagógus diplomát vettem kézhez. Mire jogosít? A válaszokat, tapasztalatokat előre is megköszönöm!
Avatar
ancsix

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: ancsix »

Kérlek, segítsetek rajtam, évek óta nem értem. Én oligo-pszicho szakon végeztem, és akkor még nem volt ennyire pregnánsan elkülönítve a "fejlesztőpedagógia". Ráadásul azon a szakon (akik ott végeztek, tudják)olyan tantárgyakat, technikákat, módszereket tanultunk. Úgy is aposztrofáltak minket, hogy fejlesztők vagyunk. Én sem tartom adekvátnak, - mint többen is leírtátok - hogy 120 órás tanfolyam elég legyen. 4-5 féle pszichológia, korrekciós nevelés, készség- és képességfejlesztés. Ezt kaptuk. A dilemmámat alátámasztja -pontosabban a vélt igazamat, az a két mondat, amit itt találtam.
Ahogy Dóri írja:
"A fejlesztő pedagógusok olyan speciális felkészültséggel rendelkező szakemberek, akik korszerű gyógypedagógiai-pszichológiai ismeretek birtokában ismerik a fejlődés és a fejlesztés főbb elméleti koncepcióit, a személyiség és az értelmi fejlődés életkori és individuális jellemzőit, a tanulási nehézségek pszichológiai és pedagógiai diagnosztikai eljárásait. Jártasak a prevenciós és korrekciós fejlesztés gyakorlati formáinak alkalmazásában óvodai, iskolai csoportban és egyéni fejlesztési formában."

Kik a pszichopedagógusok????
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Ancsix!
A Te diplomád, éppen megfelel arra, hogy fejlesztőként dolgozzál. Ehhez már nem kell semmiféle tanfolyam, kiegészítés stb...
Továbbá: " A pszichopedagógia olyan pedagógiai tevékenység, mely részben a szociális segítő foglalkozások körébe, részben a gyógypedagógia
körébe tartozik és elsősorban intézményeken belül nyújt segítséget a család-, a gyermek- és az ifjúságvédelem hatókörébe tartozó gyermek- és fiatalkorú népesség adaptációs problémáinak megoldásához. A pszichopedagógus kompetenciája arra a gyermek- és fiatalkorú populációra vonatkozik, amelynél a harmonikus fejlődést, az eredményes szocializációt hátráltató különböző eredetû körülmények pszichoszociális
zavarokat és a tanulási folyamatban akadályozottságot eredményeznek." /Fejlesztô Pedagógia 2003/4./
Remélem sikerült segítenem.
hogabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ancsix

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: ancsix »

Istenem, hogabi, de jó,hogy ezt írtad (köszönet postázva:)), a baj csak az, hogy nem sokan tudják ezt - főleg a munkaadók között. Mindig is büszke voltam a szakomra, nagyon örülök neki, hogy ezt választottam, mert sok mindenre "jó".
Hál'Isten, most megint négy év nyugi van a munkahelyemen, biztosan maradok, de a válszod archiválom, ha újra kompetencia-zavar lesz, viszem magammal:))))))
Még egyszer köszönöm a gyors választ.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szakady kérdésére, a válasz:
Szerintem eredeti szakodat taníthatod, de letetted a szakvizsgát. Ez mindenképpen magasabb fizetést jelent!
Megkerestem az egri és a veszprémi intézetek kiírását. ( vagy nem egyről beszélünk, az is lehet.... )
De mindenképpen javaslom, hogy az egri intézettel vedd fel a kapcsolatot és kérdezz rá!

Szabó Zsuzsanna (Eger) tel.: 36/520-400 / 2120

hogabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
szakady

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: szakady »

hogabi írta:Szakady kérdésére, a válasz:
Szerintem eredeti szakodat taníthatod, de letetted a szakvizsgát. Ez mindenképpen magasabb fizetést jelent!
Megkerestem az egri és a veszprémi intézetek kiírását. ( vagy nem egyről beszélünk, az is lehet.... )
De mindenképpen javaslom, hogy az egri intézettel vedd fel a kapcsolatot és kérdezz rá!

Szabó Zsuzsanna (Eger) tel.: 36/520-400 / 2120

hogabi
Igen. Köszönöm szépen a válaszod! A magasabb fizetést megkaptam. Első, második osztályban tanítok.
Csak azt nem tudom, hogy kaphatnék-e hivatalosan fejlesztő órát ezzel a végzettséggel, ha nem osztálytanító lennék?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Hivatalosan ezzel nem kaphatsz fejlesztő órát, "csak" a saját osztályodban korrepetálhatsz ép értelmű gyereket.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
kulcsagi

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: kulcsagi »

Sziasztok!
Én most államvizsgáztam és szakvizsgáztam decemberben a bajai főiskolán. A másoddiplomámban ez áll: Pedagógus szakvizsgára is irányuló tanító fejlesztési és differenciáló szakirányú szak, valamint szakvizsgázott pedagógus. A képzés két és fél éves volt. Most is indítanak szeptembertől évfolyamot. A fizetésem is emelkedett, de nem a másoddiploma miatt, hanem azért, mert leszakvizsgáztam.
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Szerintem meg nem azért emelkedhet. Jelenleg neked a G fizetési fokozatban kell lenned, ha a diplomádat használod munkavégzés közben. Ha nem használod, csak van a diplomád, akkor a fizetési fokozatban nem jelent semmit.
Avatar
Sophie

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Sophie »

Ha valaki szakvizsgát tesz, akkor a KT. szerint egy teljes kategóriát ugrik, tehát pl. F-5-ből G-5-be kerül a szakvizsgát követő év jan. 1-től.
Ha a másoddiplomáját használja is az első mellett, akkor adható kb. 5% fizetésemelés. Tehát, ha pl. tanító és fejlesztőpedagógusi diplomával is rendelkezik - nem szakvizsga! - és fejlesztő foglalkozásokat is tart, a köt. óraszáma legalább 10 %-ában, akkor vonatkozik rá a fizetésemelés.
Üdv: Sophie
Válasz küldése