fejlesztő órák

Avatar
Bumburka

Re: fejlesztő órák

Hozzászólás Szerző: Bumburka »

Persze,érthető,csak ordít az igazságtalanság... :(
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztő órák

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Sanyi! - jó volt a sejtés (sajnos) csak arra kell most ügyelned, hogy ne vonjanak felelősségre okirat hamisításért. Hú, ez most durva helyzet.... Az igazgató kapásból tagadni fog ha kiderül. :shock:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
tokry

Re: fejlesztő órák

Hozzászólás Szerző: tokry »

Sziasztok!
Elég sok kérdésem van. Nálunk azt találták ki hogy a fejlesztő foglalkozások felét a gyerekkel bent kell töltenem az órán. Egyszer pedig kihozom. Szerintem az nem fejlesztés hogy ülök mellette órán és kinyitom a könyvét és a kezébe adom a ceruzát?? Ráadásul ha már törvény. Akkor a törvény azt is előírja hogy a gyereknek joga van a fejlesztéshez. De írjam meg a fejlesztési tervet,amit nem tudok megvalósítani. Van ennek törvényi háttere?
Illetve azt is előírták hogy csak 10 órától ülhetünk be órákra és csak órák után hozhatjuk ki. A törvény olvastam. Volt aki azt mondta,hogy magyar szakosként pl én magyar óráról kihozhatom. Ha ua. a tananyag illetve szövegértést stb. be tudom építeni ami a szakvéleményben is le van írva.
És az is előfordul,hogy fejlesztés helyett beraknak tanulószobára,vagy kísérjem a gyerekeket úszni!! Ezt lehet??
Úgy érzem meg kell védenem a szakmámat és a munkámat és a gyerekek érdekeit!
És a gyerekek felosztása is változik. Akikkel tavaly egész évben dolgoztam,most másnak adják!!!!!!!! Pedig nekik az állandóság nagyon fontos!!!

Minden választ és segítséget nagyon köszönök!!!
Szép estét!!!
Avatar
erikania

Re: fejlesztő órák

Hozzászólás Szerző: erikania »

Kedves Kollégák!

Értem én, hogy az iskola köteles megszervezni ... BTM problémás tanulók ... foglalkozását. DE a szülő arra hivatkozik, hogy a NevTan a kivizsgálás eredményeként javaslatot adott, amit ő bátran negligálhat, mert nem kötelező.
Tudna valaki valamilyen jogszabályi eligazítást adni? Kötelezhetjük a gyereket a fejlesztésre? Ha igen, akkor mire utalhatunk?

Olvasom, hogy van, aki kihozza óráról a gyereket, van, aki nem. Tényleg lehet 5-7 tanóra után hatékonyan fejleszteni, akkor is, ha ezzel esetleg a kedvenc (sport, zene, bármi) foglalkozástól fosztjuk meg a gyerekeket?
Válasz küldése