SNI gyerekek ellátása

Avatar
becky

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: becky »

"viszont mi kaptunk ma a klikktől levelet, arra vonatkozólag, hogy az E oszlop valóban csak az iskolai órák összessége, azon belül a csoportok kialakítása a gyógypedagógusra van bízva" (ggabi)

Ez azt jelenti, hogy ha van 6 fő ötödik osztályos sni-s egyéb, akiknek a táblázat szerint 3 óra/hét jár, akkor a 6 főt osztom 9-cel (=0,6--> kevesebb, mint 4) vagyis ennek a 6 gyereknek 1,5 óra/hét jár és nem kell mind az 1,5 órán együtt lenniük, hanem összetehetem őket más gyerekekkel is csak legyen neki hetente 1,5 óra rehab.?????????

Nem tudom, hogy jól értelmezem e??????
Avatar
Rági

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Rági »

"viszont mi kaptunk ma a klikktől levelet, arra vonatkozólag, hogy az E oszlop valóban csak az iskolai órák összessége, azon belül a csoportok kialakítása a gyógypedagógusra van bízva" (ggabi)

Vagyis ha van pl. 5 fő beszédfogyatékos 1-4. osztályos tanuló, akikre az E oszlop szerint 8 óra jár (ha 4-en lennének csak 4 óra járna), én döntöm el, hogy az 5 gyerek között hogyan osztom el a 8 órát?
Avatar
girl1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: girl1 »

Az 5 főt 9-cel kell osztani,s mivel ez 4-nél kevesebb,csak 4 óra jár nekik
Avatar
ggabi

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: ggabi »

Ez azt jelenti, hogy ha van 6 fő ötödik osztályos sni-s egyéb, akiknek a táblázat szerint 3 óra/hét jár, akkor a 6 főt osztom 9-cel (=0,6--> kevesebb, mint 4) vagyis ennek a 6 gyereknek 1,5 óra/hét jár és nem kell mind az 1,5 órán együtt lenniük, hanem összetehetem őket más gyerekekkel is csak legyen neki hetente 1,5 óra rehab.?????????...
Hát pont ez a bökkenő....De én úgy gondolom,hogy mivel a 6 fő 5. osztályos meghaladja a 4-et így annak a 6 gyerkőcnek iskolai óratömeg számítással is 3 óra jár, mivel akkor kell az 50%-al számolni, ha nem haladja meg a 4 főt ...
Szóval pont az a bökkenő,hogy mond az E oszlop egy számot(ami az iskolára vonatkozik), és vonatkozik a fejlesztés mennyiségére egy törvényileg előírt szám....(ami a gyerekekre vonatkozik) PL: a 3 autista gyerkőcömet az iskolai óratömeg kiszámításánál 6 órában vették figyelembe, de attól még a gyerekeknek évfolyamtól függően jár a 11-12 rehab óra....nálunk 2 épületben 72 sni tanulóra 45,5 órát adtak...ketten vagyunk gyógypedagógusok.....remélem ,holnap a munkaértekezleten megokosodunk,mert még nagy káosz van a fejemben, hogyan fogom én törvényesen és hozzá lelkiismeretesen kivitelezni úgy,hogy értelme is legyen a munkámnak és a lurkóim valóban fejlődjenek....
Avatar
becky

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: becky »

De akkor mit osztok kilenccel?????
Avatar
Rági

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Rági »

Ggabi!
Ha valami okosat megtudsz az értekezleten, légyszi tudasd velünk is.
Köszi!
Avatar
Hamilton1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

Becky!
Az adott óraszámhoz tartozó összlétszámodat osztod 9-cel. Tehát ha van 12 fő olyan gyerked, akiknek négy óra jár, mert mondjuk hetedikesek, akkor a 12-t osztod 9-cel, ami kb. 1,3. Tehát, a 12 gyerekre nem jár a 4 óra, csak az 50%-a, vagyis 2 óra.
De úgyis változtatni fognak szerintem, azért hiányzik a végrehajtási utasítás.
Avatar
becky

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: becky »

Hamilton 1!

Köszönöm, sajnos én is így értelmeztem!
Avatar
Hamilton1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

Kedves Mindenki!

Minden nap újabb élmény... Ma azzal szembesültem, hogy mivel a délutáni foglalkozásoknál (szakkör, tanulószoba stb) az egy óra az 60 percet jelent, így úgy értelmezi a főnökünk, hogy a rehab órák is 60 percesek kellenek legyenek. Ez igaz? Segítene valaki ebben? Mindig is 45 percként értelmeztük az egy órát a foglalkozásoknál.
Előre is köszi
Avatar
ggabi

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: ggabi »

Hát Sziasztok ! Volt értekezlet....nagyon vártuk....hát szakreferens az nem volt....kérdéseinkre választ szegény egymi-sek sem nagyon tudtak adni......továbbra is zavar......de legalább jövő héten is mehetünk....és minden hónapban.....csalódtam....De ki az aki országosan, központilag foglalkozik ezzel a területtel? azt hiszem őt kéne zaklatni....mert ez így nagyon nem jó.....
Válasz küldése