Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Tinabe!

Mivel gyógypedagógus vagy, nem kell elvégezned semmit, hogy BTM-es gyerekekkel foglalkozz.
A gyógyped, fejleszthet: SNI-s BTM-es tanulót.
A fejlesztő ped. fejleszthet: BTM-es gyereket, DE! SNI-st nem.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
peva

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: peva »

Kedves Tinabe!
A Köznevelési tv. 3. sz. melléklete pontosan leírja, hogy milyen végzettség szükséges a fejlesztő pedagógus, és a gyógypedagógus munkakör betöltéséhez.

A fejleszt. ped. munkakörben nem biztos, hogy alkalmazható pl. Éa-tiflo-s, vagy szomatos gyógypedagógus, csak ha megvan a szakirányú képzettsége a btmn fejlesztéséhez.
Avatar
antschika

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: antschika »

Kedves Tinabe!

Fejlesztő pedagógus munkakört gyógypedagógus végzettséggel tanulásban akadályozottak, logopédia és pszichopedagógia szakiránnyal tölthetsz be. Betölthető még egyéb pedagógus és szakirányú továbbképzésben szerzett diplomával (pl. tanár és fejlesztő-differenciáló szakpedagógus), de ebben az esetben csak BTMN tanulók fejlesztésére jogosult a pedagógus.
Avatar
zamkrisz

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: zamkrisz »

Kedves Mindenki,

Igyekszem elolvasni ez eddigi hozzászólásokat ebben a témában de bennem is sok kérdés már felmerült és nem jutok dülőre velük sajnos.
Én 2001ben végeztem Mérnök-Tanár szakon de sajnod nem dolgozam mint pedagógus. Mivel Informatikuként is akkor végeztem ezéert azzal mentem tovább.
Viszont a gyönyörű down szindrómás kislányom eléggé megváltoztatta az életemet és egyre jobban szeretnék neki és társainak segiteni ahogy csak tudok. Nagyon szerettem a pedagógia tantárgyaimat és azon gondolkozom hogy váltanék. Leginkább hogy szakszerűen segitsek kislányomnak.
Néztem a gyógypedagógus és fejlesztőpedagógus szakokat. Látom hogy mindegyik több szemeszter lenne, de igy is hogy már van tanári diplomám?
Kinek ajánljátok a pedagógiai továbbképzéseket? Esetleg van olyan továbbképzés aminek az elvégzése után foglalkohatok BNI gyerekekkel?
Köszi minden segitséget illetve tapasztalat megosztást.
Kriszta
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Kriszta!
Néhány fogalmat gyorsan tisztázni kell. BNI-s gyerek nincsen. BNO= egy kód melyet a rehab bizottság ad, megjelölve ezzel a "fogyatékosságot".
SNi vagy sajátos nevelési igényű gyerekek ők.
BTMN= beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézség. Ők tanulási zavarral küzdenek. olyan, mint pl. diszlexia diszgráfia stb....
Lehet erről hosszan írni, de jobb, ha utána olvasol, keresel.
Viszont ha ezt szeretnéd csinálni, mint életpálya, akkor a gyógypedagógiát javasolom. A fejl. peddel nem sokra mész!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
g.zsuzsanna

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: g.zsuzsanna »

Kedves Mindenki!
Szeretném megkérdezni, hogy egy fejlesztőpedagógus mennyi gyereket vállalhat, és melyik jogszabály az amire hivatkozhat, hogy alsós diplomával felsősöket nem vállalhat el! Most járok a főiskolára, és ott hallottam, hogy van egy jogszabály, de a tanár nem tudta megmondani. Köszönöm a segítséget!
Zsuzsi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Zsuzsi!

Egy csoportba max. 9 gyerek. Valóban nem lehet felsőst fejleszteni. És csak BTMN-es gyereket, SNI-t egyáltalán nem.
Hát jogszabály így fejből.... esetleg utána nézek vagy jön valaki aki tudja.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
orbane
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.02.14. 16:29

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: orbane »

Sziasztok!
Fejlesztőpedagógus képzésről szeretnék érdeklődni. Ebben az irányban gondolkodom és lenne pár kérdésem.
Hol érdemes elvégezni, mik a tapasztalatok a képzésekkel kapcsolatban?
Mi a különbség a szakirányú továbbképzés és a pedagógus-szakvizsgára felkészítő képzés között? Nem tudom, hogy melyik lenne a megfelelő ahhoz, hogy fejlesztést végezhessek az iskolámban. Magyart tanítok az általános iskola felső tagozatán és az intézményben maradásom múlik ezen a képzésen.
Köszönöm a segítséget!
Válasz küldése