felmentés

Avatar
diana

felmentés

Hozzászólás Szerző: diana »

Kedves mindenki!
Egy középiskolában dolgozom fejlesztőpedagógusként. Egy kérdésem lenne.
Mit jelent a következő szakértői véleményben leírt mondat: "...értékelése és minősítése alóli felmentésére nincs mód, mert a tanuló esetében a felmentéshez elengedhetetlen törvényi kritériumok nem valósulnak meg." ?? Erre a szakszolgálat azt a választ adta, hogy mivel a gyermek IQ-ja átlag alatti, így nem kaphat felmentést. Viszont én erre semmilyen törvényben, rendeletben nem találtam utalást!
A segítségeteket kérem!
Diána
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: felmentés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Diána!
Kérdésem: ha az IQ-ja átlag alatti, hogyan került középiskolába?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
diana

Re: felmentés

Hozzászólás Szerző: diana »

Kedves Gabi!
70 és 80 közötti IQ-ról beszélek, ami határövezet; igen alacsony, de nem értelmi fogyatékosság. Miért ne tanulhatna középiskolában?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: felmentés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Akkor ellentmondásos a dolog! Nem veled akarok vitázni, hanem aki a szakvéleményt adta.
Ha középiskolába jár - mert járhat, én is fejlesztettem 9 évig középiskolában - akkor ugyanazok a jogok megilletik, mint a többi gyereket!
Tehát kaphat felmentést!
Én azt javasolom, hogy vedd fel a kapcsolatot a szakértőivel és beszéld meg velük. De előtte mindenképp az igazgatóval!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
szekeresdora79

Re: felmentés

Hozzászólás Szerző: szekeresdora79 »

- A felmentés BTMN diagnózis mellett adható
- A BTMN 85<IQ nál adható
- 85>IQ esetén tanulási gyengeségről beszélünk, nem tanulási nehézségről (nem BTMN). Ez a legrosszabb kategória a véleményem szerint.
Avatar
diana

Re: felmentés

Hozzászólás Szerző: diana »

Köszönöm Dóra a választ. Meg tudnád esetleg mondani, milyen törvény illetve meghatározás alapján írtad ezt?
Avatar
antschika

Re: felmentés

Hozzászólás Szerző: antschika »

Tanulási gyengeség esetén nem adnak tantárgyi felmentést és fejlesztésre sem jogosult, ebben az esetben a képességeknek megfelelő iskolaválasztást javasolják. Volt ilyen tanítványom, az ő esetében egyértelműen ráírták a szakvéleményre, hogy tanulási gyengeséggel küzd, végül átiratkozott szakiskolába a tanuló.
Avatar
zsoltzsolt

Re: felmentés

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szerző: szekeresdora79 » 2016.06.13. 19:51

- A felmentés BTMN diagnózis mellett adható
- A BTMN 85<IQ nál adható -->????????
- 85>IQ esetén tanulási gyengeségről beszélünk, nem tanulási nehézségről (nem BTMN). Ez a legrosszabb kategória a véleményem szerint.

Hát ez több sebből vérzik. Elég baj lenne, ha számok alapján minősítenénk gyerekeket.
Válasz küldése