Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
szmetus

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: szmetus »

Kedves fórumozók!

Segítséget szereték kérni.
13 éves kisfiam /ismét/ diszlexiagyanús. 7 éves korában elvégezték nála a vizsgálatot és akkor negatív lett az eredmény.
A magyar tanárja azt mondja, hogy újra meg kellene nézni, mert tipikus hibái vannak nem megy a helyesírás és az olvasás sem 100 %-os gyermekemnél.
Azt szeretném megtudni, hogy Budapesten hol végeznek hivatalos diszlexia viszgálatot.

Előre is köszönöm,
Zsuzsa
Avatar
Kispiskóta

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Kispiskóta »

Kedves Zsuzsa!
A tankerületi Pedagógiai Szakszolgálatban kellene jelentkezni. A szülő kérheti a vizsgálatot, de az iskola is kezdeményezheti.
Avatar
anyany6

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: anyany6 »

Kedves Fejlesztők!
A tanácsotokat szeretném kérni. Kezdő tanár vagyok, egy szakiskolában kezdtem el doglozni ez év szeptemberében. 12 osztályt tanítok, szakközép-, és szakmunkásképzősöket. Mivel fiúk, néha nehezen boldogulok velük, egyenlőre tanulmányozom, figyelem őket. Minden osztályban vannak BTM-es és SNI-s gyerekek, 15-22 éves korig bezárólag. Az idősebbek már toleránsabbak a társaikkal, persze ott is akad egy-egy nagyszájú, aki az osztályból kiválasztott gyereket szekálja egész órán, de szerencsére őket gyorsan le tudom csendesíteni, viszont (sajnos) van egy osztály akikkel nem boldogulok. Okoztak néhány álmatlan éjszakát, és még nem jutottam megoldásra. Ez egy 36 fős osztály, 9. évfolyam, 13 túlkoros, bukott, innen-onnan átjött, erőszakos múlt (a napló tanulsága szerint F91 kóddal rendelkezik) stb. 6 BTM-es gyerek van, ők magyarból, helyesírásból kapnak fejlesztést, végülis rendben vannak. Viszont az SNI-s gyerekeket folyamatosan piszkálják, ők 4en vannak. Kapnak külön gyúgypedagógustól fejlesztést, csoportban, ami számukra nagyon kevés, ezt a gyógypedagógusok illetve a tapasztalt kollégák is alátámasztották. Nem lehet mit tenni, ez a rendszer. Van köztük diszlexiás, diszgráfiás és két F83as gyerek. A két utóbbi életét rendesen megkeserítik a társaik. Sok órám van velük, és nagyon sajnálom ezeket a gyerekeket, mert igazából rendes gyerekek.
Az lenne a kérdésem, hogy az ilyen nagy létszámú osztályban az ilyen perifériára szorult gyerekekkel mit lehet kezdeni? Hogyan lehet segíteni valahogyan az integrációjukat? A következő tanévre valószínűleg kevesebben lesznek, talán már félévkor is, de addigis mivel tudok én, mint pedagógus segíteni ezeknek a gyerekeknek? Az egyik gyerek többször fordult hozzám segítségért, de eddig csak annyit tudtam tenni, hogy meghallgatom, még érdemi tanácsot sem tudtam adni,mit kellene tennie, egyenlőre nem próbálták meg verekedéssel eldönteni a dolgot, de félek hogy akár odáig is fajulhat a dolog.
Az osztályfűnökük nem kifejezetten tud ebben segíteni, bár már többször jeleztem neki ezt a problémát, mert egyrészt keveset van velük, másrészt férfi, annyira nem is veszi észre ezeket a dolgaikat. :(

Várom válaszotokat! anyany6
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kolléganő! Magánüzenet ment!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Cseresznye

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Cseresznye »

Kedves Fejlesztők!

Kisfiam ügyében szeretném segítségüket kérni.

Kristóf május 10-én töltötte be hatodik életévét, jelenleg nagycsoportos óvodás. Az óvónők iskolaérettségi vizsgálatot javasoltak, mert nem figyelt oda a foglalkozásokon (saját állítása szerint unta őket). A vizsgálat februárban lezajlott. A XV. kerületi nevelési tanácsadó javasolta, Kristóf maradjon még egy évet óvodában, mert nem alakult ki a feladat-tudata, ovis módon viselkedik szerintük. Külön-külön behívtak engem és a férjemet, és megkértek bennünket, írjuk alá a szakvéleményt, mint egyetértők. Azt mondták, ez a fiunkra nézve semmilyen következménnyel nem jár, csak annyit jelent, hogy tudomásul vettük a javaslatot. Februárban és márciusban Kristóf iskolaelőkészítő foglalkozásokon vett részt a körzetileg illetékes iskolában, melyeken odafigyelt, aktívan részt vett. Február óta gyakorolunk, rajzolunk is vele, fejlesztük a kézügyességét. Mindig elvégzi a feladatokat, amiket adunk neki. Beszéde évek óta tiszta, fantáziája élénk, történetetet jegyez meg és mond vissza, rengeteget tud a természettudományokról, szavakat olvas össze, angol szavakat jegyez meg, és jó kiejtéssel mond vissza, összead, kivon, számol. Az egyik tanítónő szívesen látná őt most induló első osztályában, ahol játékos Meixner-módszerrel tanítja írni-olvasni a gyerekeket 100%-os hatékonysággal, az iskola mégsem veheti őt fel, mert a nevelési tanácsadó véleménye valójában egy határozat, amely ellen fellebbeznünk kellett volna, és mivel ezt nem tettük meg, elestünk szülői jogaink gyakorlásától. Ezt a nevelési tanácsadó is megerősítette a levelünkre adott válaszában. Kristóf óvónője nem biztos abban, hogy a további egy év óvoda jót tenne fiunknak, hogy a foglalkozásokon tanúsított passzivitása elmúlna, és mi sem. Ő drága alapítványi iskolát javasol nekünk, ahol ugyanazzal a Meixner-módszerrel tanítják a gyerekeket írni és olvasni, amit Kristóf a körzeti iskolában ingyen megkaphatna, ha oda járhatna. Nekünk nincs pénzünk alapítványi iskolára, és a körzeti iskolának sem jó, hogy nem vehetik fel. Létszámhiány miatt lehet, hogy el sem tudják indítani az egyik első osztályt. Itt állunk hát egy kíváncsi, tehetséges, tanulni vágyó gyerekkel, aki az óvodát unja, akiben az óvónői nem hisznek, és nem tudják lekötni a figyelmét, és egy iskolával, ahova mehetne, és örülnének is neki, mégsem mehet egy határozat miatt. Mit tehetünk? Ki tud nekünk segíteni?

Válaszát előre is köszönöm.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Privát üzenet ment!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
saka389

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: saka389 »

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy Pedagógiai Szakszolgálat adhat-e mentesítést érettségi vizsga alól, vagy csak a Szakértői Bizottság? Ha igen, milyen törvényben találom ezt meg? Arra gondolok, a gyerek a Szakszolgálat javaslatára választhat -e más tárgyat az érettségin. pl. angol helyett biológiát
Segítségeteket előre is köszönöm!Tudom, ez SNI-s gyereknél így van. Kati
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Adhat! Egy tanuló mentességének igazgatói határozatából másoltam be. Egyik nev. tan adta a szakvéleményt.
Itt a matekra vonatkzik a mentesség, de ez bármely tárgyra érvényes.

- a matematika tantárgy, valamint a számolást igénylő tantárgy, tantárgyrészek (fizika, kémia, stb…) osztályozása, értékelése alóli mentességet

YYYYYYY Egységes Pedagógiai Szakszolgálat adta a Szakértői Véleményt a kontroll vizsgálat alapján 2014. április 14-én.
Szakvélemény száma: 0000000000

Határozatomat az Nkt. 56.§.(1) bekezdés (a; b pontja) a 15/2013. (II.26) EMMI rendelet 15.§. alapján valamint az Nkt. 51.§. (5) bekezdés és a 20/2012. (VIII.31) EMMI rendelet 68.§. (4) a; b pontja alapján hoztam meg.

Az érettségi vizsgán a tanuló a vizsgaszabályzatban rögzítettek szerint vizsgázik (matematika tantárgy helyett másik tárgyat választ) Nkt. 56.§. (2) bekezdése alapján.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
kolozs

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: kolozs »

A gyerrmekem 4 osztalyos diszkalkulias az iskolaban a fejleszto elviszi de 8fos csoportban o az egyetlen diszkalkulias es egyedul hiaba kapja a feladatot nem kepes egyedul megoldani hogy tudok egyeni fejlesztest intezni az iskola nem segit
Avatar
kolozs

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: kolozs »

A felmentes el van intezve ez egyeni fejlesztes most intezem amit az iskola nem tamogat
Válasz küldése