Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szakra?

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Szugyianiko

Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szakra?

Hozzászólás Szerző: Szugyianiko »

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy nagyon érdekelne a differenciáló-, fejlesztő pedagógia, de nem tudom, hogy földrajz szakos tanári diplomával is jeletkezhetek-e a szakra? Azt tudom, h ovónők és tanítók jeletkezhetnek, de hogy tanári diplomával rendelkezők is, azt nem tudom.... Lakhelyemből fakadóan a Kecskeméti Főiskolán indított továbbképzés érdekelne, ha vki tud választ adni, megköszönném.

Anikó
Avatar
erláj

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: erláj »

Szia!
Debrecenben végeztem 2003-ban. Ez volt a legelső ilyen képzés. A tanítóknak volt a legmegfelelőbb, a tanároknak és az óvónőknek nem tudtak igazán mit mondani.Azóta változhatott.
Erika
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Anikó!
Legegyszerűbb az iskolát - ahová jelentkeznél - megkérdezni. A mostani fejetlenségben talán ők tudnak választ adni.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Szugyianiko

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: Szugyianiko »

Szia Gabi!

Igen, írtam is az intézménynek, de napok óta nemis reagálnak, szóval várok....
Avatar
cancaj

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: cancaj »

Kedves Anikó!

Idén júniusban szakvizsgáztam ezen a szakterületen Kecskeméten. Utazó gyógypedagógusként nagyon könnyű dolgom volt, több felmentést is kaptam, az óvónők szenvedtek a legtöbbet. Egész jó képzés volt, viszonylag sok gyakorlati dologgal fűszerezve. Földrajz szakosként gondod a fejlesztési tervek megírásával kapcsolatban lehet. Egyébként bármilyen pedagógus jelentkezhetett a képzésre.
Avatar
Szugyianiko

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: Szugyianiko »

Szia!

Köszönöm válaszod, azt szeretném kérdezni,hogy ezzel a képzéssel ugyan úgy lehet fejleszteni mint a fejlesztőpedagógus képzéssel? ( nem tudom mi a különbség a fejlesztőpedagógia és a fejlesztő-differenciáló pedagógus szakvizsga között) Szóval szerinted van értelme ezt a képzést elvégezni, mert nagyon érdekelne, de jó lenne tudni, hogy van-e erre kereslet? Mikor te csináltad a képzést voltak hozzám hasonlóan tanár szakos végzettségűek?

Köszönöm válaszod!
Avatar
erláj

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: erláj »

Szia!
Én a fejlesztő, diff. szakot végeztem el szakvizsgával. Ezt már nem fogják figyelembe venni a bérezésnél. Az SNI-seket nem láthatom el, mert most
már a szakvélemény szerint csak gyógyped. láthatja el. Nekem a nev.tanácsadós gyerekek maradtak, de őket a törvény szerint elláthatja a tanító is a kötelező órán felül. Szerintem a gyógypedagógiát végezd el, mert innen nézve ennek van jövője. Üdv. Erika
Avatar
annus

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: annus »

Én is úgy látom, hogy a gyógypedagógiával többet érsz. Nekem is megvan a diff.szakvizsgám, elvégeztem a fejlesztőpedagógia szakot is, mert úgy volt az előző törvények szerint, hogy 2013. januárjától csak fejlesztőpedagógusi végzettséggel lehet BTMN-es gyerekeket fejleszteni. Hát most sajnos egészen más a helyzet! Szerintem is a gyógypedagógiát érdemes elvégezni, ha ezen a pályán szeretnél maradni. üdv:Annus
Avatar
peva

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: peva »

Sziasztok, válasz Szugyianioknak:
A15/2013. (II. 26.) EMMI r. 6. melléklete szerint a nevelési tanácsadás keretében a fejlesztő pedagógus végzettségi és szakvégzettségei követelményei: bármely pedagógus, és a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő gyermekek, tanulók szűrésére, csoportos és egyéni foglalkoztatására jogosító szakirányú továbbképzésben szerzett szakképzettség, vagy gyógypedagógus TANAK-os, vagy logo, vagy pszichoped. szakiránnyal.
Szakszolgálatnál kell a szakvizsga (bár a módosítás tervezete szerint lehet, hogy elég lesz a szakirányú továbbképzés is.)

Véleményem szerint az iskolai btmn-fejlesztés tulajdonképpen nevelési tanácsadás feladatkör, attól függetlenül, hogy iskolában van ellátva. A feltétel is ugyanaz, csak nem kötelező a szakvizsga, ha iskolai alkalmazott vagy.

A rendeletből kiemeltet kell megkérdezni a főiskolán, hogy a fejl-diff. képzés tartalmazza-e. Nekem is ez van, de a felvi.hu-n is fent vannak a képzések tematikái, kreditek, stb. ott is tájékozódhatsz. Annyi különbséget láttam az általad kérdezett két kérdéses képzés között, hogy a fejl-diffes 120 kredites a tanügyi egyéb tárgyak miatt, a fej. ped 90, ez utóbbi nem ad szakvizsgát.

Ui.: A gyp-vel nagyobb gyermekkört elláthatsz, bár btmn-es gyerek mindig sok van, és a tendencia az, hogy kevesebb normál intellektusú gyerekről akarják kimondani az sni-t.
Avatar
Szugyianiko

Re: Ki jelentkezhet fejlesztő-, differenciáló pedagógia szak

Hozzászólás Szerző: Szugyianiko »

Szia Peva!

Nyilván a gyógypedagógia szélesebb körű elhelyezkedési lehetőséget rejt magában, de sajnos jelenleg nincs lehetőségem arra,hogy másoddiplomát szerezzek ezen a szakirányon. Én főként BTM-es gyerekekkel szeretnék foglalkozni, de nem tudom,hogy oda a fejlesztő-, differenciáló pedagógus szakvizsga elég-e. Vagy fejlesztőpedagógus szakkal lehet csak dolgozni,és ugye ez a kettő nem ugyanaz. És még az sem egyértelmű számomra, hogy pl földrajz szakos tanári diplomával jelentkezhetek-e a szakvizsgával záruló képzésre. Szóval kicsit zavaros a dolog.
Válasz küldése