NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
viditko

NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: viditko »

Üdvözlet!
Most értesültem róla ,hogy általános illetve középiskolákban a nevelési tanácsadós papírral rendelkező gyermekek fejlesztést teljesen megszűntetik a 2013/14 tanévben.
Gyógyped diplomám van és 42 gyermeket fejlesztek ,ők nevtanosok .Munkahelyemen 2 (alsó ,felső)sni csoport van.Az sni gyógyped. integrált csoportok maradnak?(Akiket kiemelünk az óráról).Sajnos ez idáig nem találtam erre vonatkozó törvényt paragrafust ,ezért kérnék segítséget Önöktől, akik jártasabbak ebben.
Köszönöm.
Avatar
hudnik

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: hudnik »

viditko írta:Üdvözlet!
Most értesültem róla ,hogy általános illetve középiskolákban a nevelési tanácsadós papírral rendelkező gyermekek fejlesztést teljesen megszűntetik a 2013/14 tanévben.
Gyógyped diplomám van és 42 gyermeket fejlesztek ,ők nevtanosok .Munkahelyemen 2 (alsó ,felső)sni csoport van.Az sni gyógyped. integrált csoportok maradnak?(Akiket kiemelünk az óráról).Sajnos ez idáig nem találtam erre vonatkozó törvényt paragrafust ,ezért kérnék segítséget Önöktől, akik jártasabbak ebben.
Köszönöm.
Ezt melyik törvényben olvastad? Hol van ez pontosan leírva? Érdekelne, hogy akkor ki látja el ezeket a gyerekeket.
Avatar
viditko

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: viditko »

Üdv!
Kolléganőm Kazincbarcikán a közoktatásvezető képzésen .
Én is a törvényt keresem.!
MIndez rengeteg kérdést von maga után.Az integrációk után ez a következő leépítési fázis?Én fejlesztő ped.et végeztem Egerben ,majd gyógypedet a Bárczin,hogy oktassak és most kissé felháborodtam.
Avatar
eri

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: eri »

Sziasztok!
Velünk is ma közölték, hogy a a nevelési tanácsadós papírral rendelkező gyermekek fejlesztést teljesen megszüntetik a 2013/14 tanévben. Ennek ellenére éppen a napokban történtek meg az aktuális felülvizsgálatok, akkor erre miért van szükség?
Valaki meg tudná mondani az idevonatkozó törvény hol található ? Ti talán konkrét dolgokat is tudtok, hogy mi lesz ezekkel a gyerekekkel ? Nálunk az iskolai létszám harmada érintett a fejlesztésekben. Köszönöm a válaszaitokat! Eri
Avatar
viditko

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: viditko »

Üdv!
Mivel nem sokan válaszoltak ,ezért írtam az új fenntartónak .Válasz egy törvény volt és megnyugtató szavak,hogy nem lesz ilyen.
Ennek ellenére kérdezném én is 2013/14 -ben vége a nevtanos gyermekek fejlesztése?
Köszönöm.
Avatar
henciduda

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Magyar Közlöny 32. szám
Ki mit hámoz ki belőle? Még én sem olvastam végig. Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
Mari
Avatar
Gandika

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: Gandika »

Kedves kollégák!
Megmondanátok, kiket neveztek ti nev.tanos papírral rendelkező gyereknek? A BTMN gyerekeket?
Üdv Gandika
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nev.Tanos= BTMN-es gyermek. (szakvéleménye van)
Rehabos gyerekek vagy SNI-sek, BNO-kódjuk van (szakértői véleménye van)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hogabi 2013.03.07. 16:55-kor.
Ok: Kiegészítés.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
henciduda

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Bocs Gabi, úgy értetted, hogy az sni-seknek van BNO-kódja. Csak hogy ne zavarjuk meg a többieket. Nev. tanos papír= BTMN, szakértőis papír= SNI. De az új rendelet szerint ez sem teljesen így lesz, vagy ki tudja?! Elolvastátok?
Avatar
Gandika

Re: NEVTANOS gyermekek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: Gandika »

Tehát lehetséges, hogy megszűnik a BTMN gyerekek fejlesztése? Akkor mégis mit fog csinálni a szakszolgálat? Olvastam a rendeletet és nem értem nem értem hogyan lesznek a vizsgálatok? Hogyan lesz független szakértői bizottság járásonént, mikor 1 embernek sem adja kia a teljes óraszámát a vizsgálat egy kis járásban. És akkor mi lesz a BTMN gyerekekkel? Ti mit tudtatok kibogozni a rendeletből?Annyi bizonytalanság van benne hihetetlen.
űÜdv Andi
Válasz küldése