Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Norbi

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Norbi »

Köszönöm a segítséget.
Avatar
szklari52

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: szklari52 »

Kedves Hogabi!
Szeptember 1-től gyógypedagógusként dolgozom egy vidéki iskolában. SNI-s osztály osztályfőnöke vagyok. Van is osztályfőnöki óra beiktatva az órarendbe. Az alapfizetésem mellé kapom a gyógypedagógiai pótlékot, de osztályfőnöki pótlékot nem adtak. A kérdésem az lenne, törvényileg jár-e az osztályfőnöki pótlék, vagy csak a gyógypedagógiai pótlék illet meg? Vagy ez is fenntartó függő? Ha jut akkor adnak, ha nem jut, akkor nem adnak? Hol tudnék utána nézni a törvényben? Ezt a törvényt találtam a neten: 138/1992. (X.8.) Korm.r. 15.§. Manapság mennyi az osztályfőnöki pótlék?
Válaszodat előre is köszönöm.
Üdvözlettel: szklari
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Klári!
Jár az osztályfőnöki pótlék és a gyp pótlék is. Ezek kötelezők és nem adhatók. Más osztályfőnök nem kap pótlékot?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
szklari52

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: szklari52 »

Kedves Gabi!
Köszönöm a gyors választ. Jelezni fogom az igazgatónak.
Üdvözlettel Klári
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Még kiegészítem:

[A Kjt. 75. §-ához és 76. §-ának (2) bekezdéséhez]

15. § (1) A pedagógus-munkakörökben foglalkoztatott közalkalmazott pedagógusnak a közalkalmazotti törvényben és a Munka Törvénykönyvében meghatározottak mellett a (2)-(6) bekezdésben foglaltak szerint illetménypótlék jár, illetve illetménypótlék adható.

(2) A pedagógus-munkakörökben foglalkoztatott közalkalmazott pedagógusnak a következő illetménypótlékok járnak:
a) osztályfőnöki pótlék annak, aki iskolában osztályfőnöki feladatokat, vagy alapfokú művészetoktatási intézményben, művészeti szakközépiskolában tanszakvezetői, tagozatvezetői, szakosztályvezetői, kollégiumban önálló tanulócsoport-vezetői feladatot lát el;
b) diák-önkormányzatot segítő pedagóguspótlék annak, aki a nevelési-oktatási intézményben működő iskolai, kollégiumi diákönkormányzat munkáját segíti;
c) munkaközösség-vezetői pótlék annak, aki intézményi vagy intézmények közötti munkaközösség-vezetői feladatot lát el;
d) a gyógypedagógiai pótlék annak, aki nevelési-oktatási intézményben testi, érzékszervi, értelmi, beszéd- vagy más fogyatékos gyermekek óvodai nevelését, iskolai nevelését és oktatását, kollégiumi nevelését vagy közoktatási intézményben a gyermekek fejlesztő felkészítését – a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleményében foglaltak szerint – végzi;

Forrás:http://www.osztalyfonok.hu/cikk.php?id=77
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Sueblue

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Sueblue »

Kedves Fejlesztők, Gyógypedagógusok!

Tanácsotokat szeretném kérni a következő témában. Ettől a tanévtől változtak a fejlesztés személyi feltételei. A törvényben csak a szakirányú gyógypedagógusi végzettséget- mint elvárt képzettséget -találtam meg, és nem láttam az SNI megszokott bontását sem. MBT-s gyerekekre vonatkozóan pedig csak annyit, hogy az iskola számukra biztosíthat fejlesztést.

Jelenleg fejlesztőped. szakra járok, eddig részterápiát végeztem logopédus irányítása mellett az iskolában (Sindelarral). Az igazgatónk nem közölte, hogy ezt nem folytathatom mostantól, de én szeretném betartani a szabályokat.

A képzésen rékérdeztem, ott az hangzott el a kompetenciahatárokról, hogy SNI A -csak szakirányú gyógypedagógussal, SNI B és MBT- gyógypedagógussal és fejlesztőpedagógussal is fejleszthető. Nálunk zömében e két utóbbi kategóriás gyermek van.

Szerintetek? Várom kompetens emberek válaszát, a kérdésem húsbavágó! És persze előre is köszönöm! Éva
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Éva!
A képzésen rákérdeztem, ott az hangzott el a kompetenciahatárokról, hogy SNI A -csak szakirányú gyógypedagógussal, SNI B és MBT- gyógypedagógussal és fejlesztőpedagógussal is fejleszthető.
Jól mondták a képzésen, egyelőre gyógyped irányításával fejleszthet fejl. ped is, ha csak külön nincsen meghatározva adott gyermek esetében a fejlesztő szakember végzettsége.
Kis helyreigazítás, talán elgépelés lehet... MBT=BTMN
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Sueblue

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Sueblue »

KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZT, ÉS IGEN, EZ AZ A BETŰSZÓ, AMIT MINDIG KEVEREK, ÉS ITT MOST NEM MOINDTAM MAGAMBAN VÉGIG, CSAK GÉPELTEM.

EZÉRT ÉN A MINDENNAPOKBAN EGYSZERŰEN NEVTANOSOKNAK SZOKTAM ŐKET HÍVNI- MÁR AMIKOR MINT KATEGÓRIÁRÓL VAN SZÓ, MERT TERMÉSZETESEN ŐK LEGINKÁBB SANYI, RICSI...STB.

KÖSZÖNÖM!
Avatar
lula75

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: lula75 »

Tisztelt Fejlesztők!

Kisfiam 3. osztályos tanuló, mozgás -és beszédfejlesztésben részesül az iskolában. Sajnos a logopédussal nem igazán találja a közös hangot, nem vesz részt aktívan a foglalkozásokon, sőt állítólag kötekedik, "beszól" az órákon. Nemrég voltunk a szakértői bizottságnál, ahol azt az információt kaptam, hogy az előírt logopédiai fejlesztés nem kötelező jellegű, ha én mint szülő úgy gondolom, hogy máshol oldom meg a fejlesztését, akkor csupán jeleznem kell a szakembernek, iskolának. Már meg is lenne a hely, ahová ő is szívesen járna, és őt is szívesen fogadnák (nem mellesleg így a fejlesztésnek értelme is lenne)
Viszont ma úgy tájékoztattak, hogy az előírt logopédiai órák ugyanúgy kötelező jellegűek mint a tanórák, tehát ha nem viszem, akkor igazolatlanul hiányzik a gyerek. Mi ebből az igaz? Ténylegesen érintheti a családi pótlékot? Gondolom, az iskola így nem esne el a normatív támogatástól, vagy csak annak egy részétől, hiszen továbbra is itt szeretne tanulni, és a mozgásfejlesztést is itt kapná meg.

Segítségüket előre is köszönöm,

Lula75
Avatar
Mónika

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Mónika »

Abban kérem a segítséget, hová lehet fordulni, ha a nevelési tanácsadó nem küldi a szakvéleményeket. Májustól (!) szeptemberig 9 tanulónkat vizsgálták, két gyereknek - és nem a májusban vizsgáltaknak - érkezett meg a szakvéleménye. A többiekéről semmit sem tudunk. Egy kisfiút kétszer vizsgáltak, mert elkeveredett a papírja. Többször kerestük telefonon őket, de hivatalosan írásban is a javaslatokat kérve, de türelmet kértek illetve legutóbb törvényi szabályozás hiányára hivatkoztak. Természetesen azokat a gyerekeket, akik eddig fejlesztésre jártak, most is ellátjuk, lejárt papírral, de az újakról nagyon hiányzik a szakvélemény! Köszönöm a segítséget: Móni
Válasz küldése