Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Avatar
szaka2

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: szaka2 »

Sziasztok!
Az előző hozzászólásokat olvasva elgondolkodtam. Nekem tanító végzettségem van. 2 éve elvégeztem a gyp. főiskolát is. Ekkor én is kaptam azt hiszem 5% fiz. emelést, hogy ez jár. A következő évben viszont mikor kategóriát léptem, a g5-ből a G 6-ba, már csak a G 6 megadott fizetését kaptam. Szerintetek ez így helyes?
Aki a szakvizsgát végzi el, azt magasabb osztályba sorolják. A G_BŐL az F-be. Neki, ha kategóriát lép, megmarad az F fiz.-e. Így én jártam rosszabbul. Akkor jobban jártam volna, ha a fejlesztőt végzem el.Helyes ez így?
üdv: szaka
Avatar
Sophie

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Sophie »

Szia szaka2!

Meg szeretnélek nyugtatni, mindenki csak egy fizetést kap. Ha szakvizsga után F-ből G-be lép, ez összegszerűen kb. megfelel annak, mint ahogyan te az 5%-ot kaptad. Nálam a szakvizsga utáni emelés bruttó 7.ooo Ft alatti összeget jelentett.
Üdv: Sophie
Avatar
szaka2

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: szaka2 »

Szia Sophie!
Azt hiszem félre értettél. Nem két fizetést várok. Csak amikor kategóriát léptem ugyanannyi lett a G 6-ban ismét a fizetésem, mint annak a kollegámnak a fizetése, aki nem vállalta be a második diploma megszerzését. Tehát a kategória lépéskor eltünt az előző évben kapott 5% emelés. Mindenkinek azonos a bére. Én erre gondoltam.
Üdv: Szaka
Avatar
ilike1

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: ilike1 »

Szia Szaka!
Úgy vettem észre, hogy kicsit kavarod a besorolási rendszert.
Az F és G fizetési osztályok; csak szakvizsgával sorolhatnak G-be/ez a magasabb!/ Nem egyértelmű, hogy miért is vagy Te G-be sorolva! A másod diplomáért, sőt a 10.-ért sem sorolhatnak G-be; kizárólag csak szakvizsgázott pedagógus kerülhet G-be! /ha szakvizsgáztál akkor OK, de ezt nem jelezted/
Az 5 és 6 fizetési fokozatok, amiben araszolunk 3 évente, ahogy "öregszünk"./esetleg 7 évente 1x lehet 2 évre csökkenteni, ha vmivel rászolgáltál, pl. tanulás/
Ha tanítói munkakörben használod a gyp végzettséged /min. heti 2-3 órában rehab óráid vannak/ akkor jár az 5% illetménynövekedés; ha nem akkor viszont nem jár! -és mindegy, hogy F-be vagy G-be vagy.
Üdv. Ilike
Avatar
beabalogh

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: beabalogh »

Üdv mindenkinek!

Az én kérdésem még mindig az lenne, hogy hol található konkrétan a törvényi vonatkozása annak, hogy ki minősül fejlesztő pedagógusnak?
Törvényben hol van az leírva, hogy csak szakvizsgával vagy másoddiplomával lehet BTMN tanulókat fejleszteni és mondjuk 120 órás fejlesztőpedagógiai képzéssel nem?
Nagyon sürgős lenne a válasz, kérem aki tud, segítsen!
Köszi: Bea :!:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fodor Zoltán 2008.11.14. 22:00-kor.
Ok: Hozzászólás javítva: Csak egyszer kerüljön elküldésre!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

1993. évi LXXIX. törvény a közoktatásról
Átmeneti rendelkezések
128. §
(21) A 2012/2013. tanítási év végéig fejlesztőpedagógus-munkakörben foglalkoztatható az is, aki pedagógus-továbbképzés keretében elsajátította a szükséges ismereteket.

Ennyit tudtam összehalászni, remélem segítettem!

Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
beabalogh

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: beabalogh »

Sokat segítettél ezzel is. Köszi! :)
Bea
Avatar
Tinabe

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Tinabe »

Gyógypedagógus végzettséggel fejleszthetek BTM-s gyerekeket ( olyan tanulókat is, akikkel a fejlesztő pedagógus foglalkozhat) vagy el kell végeznem a fejlesztő differenciáló 2 éves szakirányú továbbképzést?
Sajátos nevelési igényű gyermekek integrációs pedagógusa szakirányú 2 éves továbbképzés mire lehet jó?
Köszönöm válaszaitokat!
Avatar
Anna

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Anna »

Szép estét!
1993-ban Szegeden a JGYTF-en szereztem a tanári diplomámat, majd 2014-ben a mesterfokú diplomámat államilag finanszírozott képzési formában. A kérdésem az lenne, hogy mit kell elvégezzek ahhoz, hogy fejlesztő pedagógusként tudjak dolgozni?
Köszönöm!
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Az ELTE oldalán található egy példa.
Természetesen, máshol is van képzés, ezt csupán információforrásként linkeltem.

Ez a végzettség megszerzése!

A használatához pedig olyan munkakör szükséges vagy a munkaköri leírásnak ki kell térnie rá, hogy a a pedagógus ezt a szakképzettségét használja. Fontos ez pl. az órakedvezmény vagy a pótlékok miatt.
Válasz küldése