Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
kaktusz

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: kaktusz »

Kedves Fejlesztők!

Köszönünk mindent, sokat segítettek! :)

Kaktuszék
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kaktusz 2011.07.02. 14:59-kor.
Avatar
Zsuzsi

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Én úgy gondolom, hogy a problémád olyan összetett és régóta tartó, hogy távsegítséggel már nem lehet megoldani. Ezért javaslom, hogy keressetek fel egy neves gyermekpszichológust, aki személyre szabott tanácsokkal tud ellátni benneteket!
Avatar
szabuma

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: szabuma »

Tisztelt fejlesztők!
Fiam diszlexiás, diszgráfiás és diszkalkuliás. Gyermekkorában hiperaktív volt, a Vadaskertben kezelték éveken keresztül érettségiig. Ismerem az ide vonatkozó törvényeket, ezért mert felvételizni egyetemre. Végül kimaradt, de kiválasztottunk egy felsőfokú OKJ-s szakmát, amelyről azt gondoltuk, elvégezhető egy ilyen részképességhiányos fiatalnak is. Most, a záróvizsga előtt derült ki, hogy az OKJ-s képzésekre állítólag nem vonatkozik az oktatási törvény vonatkozó paragrafusa. Én ezt kétlem, de már nem nagyon tudok hova fordulni segítségért. 25 éves fiam a teljes kétségbeesés határán áll, úgy érzi, értelmetlen az élete. Kérem, adjanak tanácsot, mit lehet tenni, valóban igaza van-e a felsőfokú intézménynek az említett nyilatkozatát illetően. Sürgős választ várok, mert eléggé súlyos a jelenlegi helyzetünk,
Üdvözlettel: Szalóczy Éva
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Éva!
Az én fiam is letett két OKJ-s vizsgát 3 disszel és érettségit is tett. Szakmai számításoknál, írásbeliségnél felmentésekre nem lehet számítani.

"A fogyatékossággal élő (sajátos nevelési igényű) tanulókra vonatkozó vizsgaszabályok a szakmai vizsgáztatás általános szabályairól szóló 26/2001. (VII. 27.) OM rendelet 7.§ (5) bekezdésében találhatóak.
(5) Ha a fogyatékossággal élő (sajátos nevelési igényű) vizsgázó a fogyatékossága miatt a vizsga írásbeli vagy szóbeli részének letételére nem képes, az írásbeli vizsgarész követelményeinek szóban, illetőleg a szóbeli vizsgarész követelményeinek írásban tehet eleget. A vizsgakövetelményeket – a szakértői és rehabilitációs bizottság szakértői véleménye alapján – állapotának megfelelő módon, a szakmai és vizsgakövetelményben előírtak szerint teljesítheti. Kérelemre, a halláskárosodott vizsgázó szóbeli feleletének idejére a vizsgaszervező vezetője jelnyelvi tolmácsot köteles biztosítani. A vizsgázó kérelmének indokoltságát – ha azt a vizsgaszervező vezetője kéri – igazolni köteles.
Miután a rendelet a vizsgára bocsájtás feltételeiről az SNI-s tanulókra vonatkozóan nem rendelkezik, az adott képzés indításakor érvényben lévő SZVK (Szakmai és vizsgakövetelmények) előírásait kell követni."

Kérem egy magánüzenetben vagy levélben írja le nekem mi az ami komoly problémát okoz, hátha tudok valamit tenni vagy javasolni.
Üdvözlettel:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ariel77

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: ariel77 »

Segítség!!!

Véletlen akadtam rá a fórumra, de pont jókor.Idén januárban beleszaladtam egy pedagógiai szakvizsgálatba, ahol a fiamat diszlexiásnak nyilvánították.Az IQ-ja magas, bal kezes ebből egyenesen következett. A papírokat aláírtam, na azóta elszabadult a pokol. A gyerek félévkor felmentés és fejlesztés nélkül 4,4- s bizonyítványt hozott, osztályelső lett. Most örülök ha meglesz a 3,6. A fejlesztőre utál menni, teszem hozzá semmi értelme, mert a gyerek soha nem keverte a betűket, rossz volt a helyesírása. Azt szeretném tudni, hogy van-e valami mód arra, hogy szülőként semmissé tegyem a helyesírás felmentést és az előírt fejlesztést. Magántanárhoz hordom a helyesírása már 4-s abból meg tudom szüntetni az iskolában a felmentést , de a fejlesztő részre azt mondták kötelező és megbüntetnek ha nem hordom. Emelt családit nem kapok és el vagyok keseredve, mert nem látom a kiutat. A vizsgálat azért indult, mert iskolát váltottunk, ugyanis a régi iskolájában nem igazán tanultak, üresen hozta haza a magyar nyelvtan könyveket.Kérem aki tud adjon tanácsot minden szót hálával veszek.

Köszönettel!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Anyuka!

Milyen büntetést akarnak adni? Elfenekelik? Már bocsánat!
Nem büntethetik meg, téves a tájékoztatás, csak kötelezni akarják, hogy fejl. foglalkozásra járjon a gyermek és gondolom egyfajta fenyegetésként hangzott el.
Ha a szakvéleményt rehabilitációs bizottság készítette és BNO kód is van rajta, akkor az iskola normatívát kap. Ha nev.tanos a papír akkor nincsen normatíva, - de gondolom ez utóbbi lehet a vizsgálati szakvélemény.
Ön, mint szülő kezdeményezheti, hogy semmis legyen a szakvélemény.
Idézet egy szakvélemény záradékából.

" Amennyiben a szülő a szakvéleményben foglaltakat nem fogadja el, a gyermek lakóhelye szerint illetékes jegyzőnél eljárást kezdeményezhet a szakértői vélemény felülvizsgálata céljából"

Az, hogy balkezes a fia, nem jelent semmit. Amerikai filmekben kevés kivétellel minden színész balkezes.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
anyóca

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: anyóca »

Segítség!!!!

Szeretnék választ kapni egy fontos kérdésre. Ha rendelkezem másoddiplomával az elfogadható szakvizsga helyett? Sürgős lenne.
Avatar
Márti

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Márti »

Kedves...!
Az osztályba sorolásnál nem lehet figyelembe venni, ha több főiskolai vagy egyetemi végzettséggel rendelkezik. Ha a munkakört különböző szintű végzettséggel be lehet tölteni a besorolást a legmagasabb iskolai végzettség alapján kell elvégezni. Előfordulhat, hogy az intézményvezető „%-os pótlékot" határoz meg, ekkor vizsgálnia kell, hogy legalább 10%-ban hasznosítja-e a dolgozó munkája során a további szakképesítését.
A szakvizsga az szakvizsga... - tehát a kérdésére a válasz - NEM!!!
M.
Avatar
Norbi

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Norbi »

Üdvözletem.
A lányom aki 4.-ik osztályos fejlesztő pedagógushoz jár, mert az első oszt.-ban fordítva írt egy-két számot. Az iskolában jár a fejlesztőhöz de mi szeretnénk átvinni egy olyan hivatalos intézethez ahol kimondott fejlesztőpedagógusok foglalkoznak a gyerekekkel. Ugyanis a jelenlegi foglalkozás eddig semmi eredményt nem hozott. Az iskolai fejlesztőnk az adriel 77 esetéhez hasonló módon büntetőleg és fenyegetőleg viselkedik és bánik a gyermekemmel, ha szóbakerül ez a téma. Szeretnék segítséget kérni, hogy ilyen esetben mi a hivatalos eljárás, hogy gyermekem átkerülhessen egy normális, korrekt pedagógushoz. Köszönöm...
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Norbi!
Olyan iskolát kell keresnie, ahol van fejlesztőpedagógus és fogadják is a gyermeket. Ha talált akkor ott kér az igazgatótól egy befogadó nyilatkozatot. A jelenlegi iskolába ezt bemutatja és ott kér egy kikérőt. Aztán mehet is a kislány az új iskolába. (bár van olyan iskola, ahol ezt el is intézik)
Az iskolai fejlesztőnk az adriel 77 esetéhez hasonló módon büntetőleg és fenyegetőleg viselkedik és bánik a gyermekemmel, ha szóbakerül ez a téma
Ha jól értem ezt a mondatot, akkor bántják a kislányt? Mert addig ne vigye iskolába amíg nem talál újat. Kérjen az orvostól igazolást és mondja el, mi történt.
Nem kell lelkileg megnyomorítani egy gyereket, év eleje van, nem marad le semmiből.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése