Fejlesztő óvodapedagógus nyári fizetés

Avatar
lyndhaa

Fejlesztő óvodapedagógus nyári fizetés

Hozzászólás Szerző: lyndhaa »

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok! Egy éve végeztem fejlesztőpedagógusként és azóta dolgozom az óvodámban, mint fejlesztő óvodapedagógus. Megkaptam a százalékos fizetésemelést, ahogy azt a törvény előírja.
A kérdésem az lenne, hogy ez a nyári hónapokban (július, augusztus), amikor fejlesztés nincs, akkor kapnom kell-e vagy sem!
Válaszokat előre is köszönöm!
Linda
Avatar
Zsuzsi

Re: Fejlesztő óvodapedagógus nyári fizetés

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Az attól függ, mi a státuszod. Ha kineveztek, akkor a nyári időszakra is jár a fizetés, ha szerződéssel foglalkoztatnak, akkor csak az abban meghatározott időpontig. Szerintem.
Avatar
lyndhaa

Re: Fejlesztő óvodapedagógus nyári fizetés

Hozzászólás Szerző: lyndhaa »

Szerződéssel vagyok egyenlőre, de egy üres helyen, szóval várható a kinevezés jövő januárra. Ma mondta nekem az óvodavezető, hogy nem kapom meg nyárra a százalékot, hiszen akkor nem fejlesztek, de igazándiból nem találom rá a törvényt :(, hogy ennek hogyan is kéne lennie.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Fejlesztő óvodapedagógus nyári fizetés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

72. § (1) A közalkalmazott illetménypótlékra jogosult, ha

(2) A pótlékra jogosító munkaköröket a kollektív szerződés, ennek hiányában a munkáltató állapítja meg.

Egy kis jóindulat kell a munkáltató részéről, de én nem kockáztatnék 2 hónap miatt. Fontosabb, hogy kinevezzenek. Lehet, hogy a következő év anyagi meggondolása is közrejátszik. Nehéz az önkormányzatoknak is. Tudom, ezzel nem laksz jól, DE!!! Szerződéssel még hamarabb lapátra lehet kerülni.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése