fejlesztés-gimnáziumban?

Avatar
gyorgyi

fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: gyorgyi »

Sziasztok!

Nemrég álltam sok évnyi gyes után újra munkába. Szerencsére felvettek egy iskolába, ahol általános és gimnáziumi rész is működik. Sajnos a fejlesztői munka ebben az iskolában még nem indult be, én taposom ki az utat. Az az érdekes helyzet állt elő, hogy az igazgató felsősök és gimnazisták fejlesztésével bízott meg (14-18 évesek), mivel ők rendelkeznek papírral. Az a kérdésem, hogy ez lehetséges -e? Eddig úgy tudtam, hogy a fejlesztés csak általános iskolákban működhet.
Az lenne a kérdésem, hogy ki mit tud erről? Van e törvényi szabályozás az életkorra vonatkozóan, illetve milyen irányelvek vonatkoznak a gimnazisták fejlesztésére?

A válaszokat előre is köszönöm
Avatar
Rooz

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: Rooz »

Segítséget kérek
A BTMN -es tanulók egyéni fejlesztési tervének a nyomtatványaira lennék kíváncsi. hol, hogyan juthatok hozzá?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Mindkét kérdésre megpróbálok kimerítően válaszolni.
Gimnáziumban is van fejlesztés. De csak ott ahol ezt az igazgató felvállalja. /szakiskolában és gimiben fejlesztek/
A KTV.78.§(1),(2) sajátos nevelési igényű tanulók nappali rendszerű iskolai oktatásban 3 évvel tovább maradhat, általános iskolában 20 éves, középiskola, szakiskola 26 éves koráig.
Minden gyereknek egyéni fejlesztési terv kell minden évben a Nev.Tan, ill. a Rehab. Bizottság útmutatása alapján. Ezek nem nyomtatványok, mindenki a maga készíti el a tudása szerint.
Kötelező nyomtatványok: Egyéni fejlődési lap, száma: TÜ.356 r.sz és TÜ.357 r.sz nyomtatványok.
Az egyik külív a másik belív mindkettőt meg kell rendelni. Pátria Nyomda Budapest, Hunyadi J. utca 7.
Másik nyomtatvány ami kötelező a napló mely iskolánként változik. Lehet logopédiai napló, szakköri napló, az iskola saját maga által készített napló, de van egy nyomtatvány is óvodára és általános iskolára. A.TÜ.358 r.sz. csoportnapló.
Itt megjegyzem, hogy a csoportnaplót az idén használom először, de utoljára is. Szakköri naplót fogok jövőre megint használni.
Tehát amiket kérnek ellenőrzéskor: a fejlesztési terv, a fejlődési lap a belívvel, a napló.
Ezeket a nyomtatványokat elfogadták az SNI/A és SNI/B és a BTMN-es gyereknél ellenőrzéskor. De ezek legyenek napra készen!

Ha van még kérdés szívesen válaszolok.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
abonyka

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: abonyka »

Kedves Gabi!

Tudsz nekem abban segíteni, hogy egy középiskolás gyermeket hogyan fejlesztesz?Milyen feladatokat adsz nekik? Nekem ez problémát jelent, hisz a fejlesztést én csak kisiskolás korban alkalmaztam eddig!
Köszönöm válaszod!
abonyka
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Abonyka!

http://fejlesztok.hu/letoltesek/file/11 ... seben.html
"Új utak és lehetőségek a középiskolások tanulási kompetenciájának fejlesztésében" pps- ezt nézd meg, előadásom anyaga.
Ha kapok e-mail címet, tudok anyagot is küldeni.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szegény Abonyka!
Semmit sem fogsz találni. Hiszen ez csak egyesületi tagoknak szól.!!!!
Avatar
abonyka

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: abonyka »

Köszönöm Gabi a választ, de sajna tényleg nem tudom elérni az anyagot! Bár én is egyesületi tag vagyok, úgyhogy nem is értem miért nem sikerül! Kinél tudok reklamálni?
Gabi köszönöm a segítséget és kérlek, ha van időd, kedved, akkor szívesen fogadok mindenféle anyagot, amit felső tagozaton ill. középiskolában használni tudok
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Abonyka!

Tudom, hogy tag vagy, azért is tudod - elvileg - elérni az anyagot. Azért is bátorkodtam a linket ajánlani. Utána nézek, miért nem tudsz belépni?
E-mail címedet innen törlöm. Megy a cucc!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Pogyi

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: Pogyi »

Kedves Hogabi!
Nagy segítség lenne számomra ,ha el tudád küldeni nekem is a felsőtagozatos" cuccot"!
Előre is köszönöm szépen! Szép napot!
Pogyi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztés-gimnáziumban?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Pogyi!
Írtam magánüzenetet, aztán postázom.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése