Tankönyv

Avatar
zebra

Tankönyv

Hozzászólás Szerző: zebra »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tankönyv ügyben. Többségi általános iskolában járó nagyon gyengén teljesítő BTM-es gyerekek, Csak " normál" tankönyvből taulhatnak, vagy a gyógypedagógián használt tankönyvet is igénybevehetjük az oktatásukhoz? Tankönyv rendelés előtt állok ezért lenne fontos tudnom milyen könyvet rendeljek.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Aranka
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tankönyv

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nem integrált iskolában tanítok, úgyhogy csak a józan paraszti eszem vettem elő.
Ha a gyerek BTMN-s, akkor normál övezetbe tartozik, tehát az ált. iskolai követelmények szerint kell értékelni. Tehát a tankönyv is ugyanaz kell hogy legyen, mint a többieké.
Viszont!!!! Minden esetben mérlegelni kell, hogy mire képes, mit kell másként (jobban lebontva), differenciálva megtanítani neki. Van, amit nyugodtan ki lehet hagyni. Van amit viszont ki kell egészíteni. Vannak témakörök, amihez külön gyakorlóanyag tartozik, szerintem ezeket is érdemes megrendelni (pl. helyesírás gyakorló, ki(s)számoló, hf, stb.).
Dóri
Avatar
karnismari

Re: Tankönyv

Hozzászólás Szerző: karnismari »

Szia Aranka!
Teljesen igaz, amit Dóri írt. Én az sni. b. (normál övezetű) gyerekeknek is rendelek pluszban fogyis könyveket, ha úgy látom jónak. Ezek nagyon jók az alapozáshoz, a készségek érleléséhez. Ha írsz konkrét esetet, segíthetek
Üdv: Mari
Avatar
barakata

Re: Tankönyv

Hozzászólás Szerző: barakata »

Sziasztok!
Tudja valaki, hol vehetném meg a köv.tankönyv családot?
SZÁMOK VILÁGA 1-4. TANKÖNYV NT-L 7 és mukafüzetei.
Palzkill L.Dr. -Rinkens H-D.D.
A Nemzeti Tankönyvkiadó forgalmazta, de leálltak vele.
Segítségeteket köszönöm!
Kata
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tankönyv

Hozzászólás Szerző: Dóri »

http://www.ababook.hu/szamok_vilaga_4_tankonyv_ntl_7

http://www.konyvkolonia.hu/kereses.php? ... ga&name=OK

Néhány darabja kapható ezeken a címeken, illetve előjegyezhető vagy megrendelhető.
(Mivel leálltak vele, már csak antikváriumban vagy diszkont könyvesboltban lehet megszerezni.)
Dóri
Avatar
dudorka

Re: Tankönyv

Hozzászólás Szerző: dudorka »

Sziasztok!
Barakatához hasonlóan, én is a Számok világa sorozatot kerestem, de sajnos már interneten sem tudom megszerezni.
Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy Ti milyen matematika tankönyvet rendeltek felsős SNI/a gyerekeknek?
Előre is köszönöm szépen a segítséget!
Avatar
karnismari

Re: Tankönyv

Hozzászólás Szerző: karnismari »

Kedves Dudorka!
A "rózsaszín" sorozatot, mármint ha tanulásban akadályozottakra (enyhe ért. fogy.) gondolsz. Hirtelen ennyit találtam meg belőle:
MK-5501302 Matematika 7. Feladatgyűjtemény Kemény Judit–Vandlik Tamás

MK-5501401 Matematika 8. Kemény Judit–Vandlik Tamás

MK-5501402 Matematika 8. Feladatgyűjtemény Kemény Judit–Vandlik Tamás
Műszaki Kiadó, itt megtalálod a többit is.

www.tankonyv.info.hu Itt keresgélhetsz tovább a "közoktatási könyvek" címszó alatt.

Szia: Mari
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tankönyv

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Itt egy másik:
Tanuljunk együtt ! sorozat az eltérő tanterv alapján tanuló általános iskolások számára.
(Pedellus Novitas Kft. 1-10. oszt.)
És van még egy jópár kiegészítő, ami jó, pl.Kisszámoló
Dóri

NEM MŰKÖDIK A WEBLINKEK RÉSZLEG? KááááááááR!!!!!Pedig biztosan ott is vannak könyvinfók.
Válasz küldése