Hol tart az egyesület?

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Hogy hol tart az Egyesület? Ki tudja.
Ez titkos oldal.
Esetleg valaki? Tájékoztatás? ??????
Dóri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Dóri!
Jó irányban haladunk. ;) De miért nem lépsz be közénk? Vagy mégis olyan titkos?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Mi a jó irány? Bővebben???????? És????
Nem vagyok meggyőzve!!!!
Dóri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nincsen szándékomban senkit meggyőzni.
Akit érdekel, belép közénk. :P Ennyi!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
eri

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: eri »

Szia Gabi! Érdeklődni szeretnék, hogy mennyi idő alatt intéződik el a belépés. Én már talán a hónap elején elküldtem a jelentkezési lapokat, de eddig semmi reagálást nem kaptam. Arra a posta címre küldtem, amit megadtatok. Utaláshoz sem küldtetek szla számot, összeget. Köszönöm, ha válaszolsz. Eri
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Hogy hol tart!? Elméletileg az irány jó! Sőt, nagyon jó, de a vele kapcsolatos munka is nagyon sok. Egyszerűen ezt főállásban kellene végezni, hogy az Egyesület fel tudja mindazt vállalni, amire szükség van és nem csak nekünk, hanem az egész országnak is. Azért lépjünk ki kis hazánkból. Külföldi honlapokat és fórumokat olvasva, ugyanez a helyzet más országokban is. Valahogy ezek a területek a társadalom szélére sodródtak és nem nagyon akarnak vele foglalkozni, nem ismerik még igazán, hogy miért fontos ez. Persze, akinek a családjában van olyan gyermek vagy valaki ezen a szakterületek valamelyikével foglalkozik, akkor azonnal megváltozik a kép és más szemszögből néznek ezekre a területekre, de addig...
Igazán, a fő irány az lenne, hogy elmagyarázzuk, hogy miért is fontos beszélni róla és tudomást szerezni egy fejlesztőpedagógus, gyógypedagógus vagy logopédus munkájáról. Sokan úgy gondolják, hogy ők valami "izé' dolgokkal foglalkoznak, de igazán nem tudják megfogalmazni.
Nos, ismeretterjesztés, problémák kezelése és egy egységes irány kidolgozása a fő. Mindenki elvégezte a a főiskolát, egyetemet vagy valami más képzést, de az élet azt mutatja, hogy a gyakorlati dolgokat nem kapják meg és mindenki a maga kis feje után próbálja ezt csinálni, akár néha még ingyen is, nem kap megbecsülést munkájáért.
Úgy gondolom, ezt nem lehet annyiba hagyni és igen is becsüljék meg azt a pedagógust is, aki éppen nem a tanórában foglalkozik a gyerekkel, hanem külön teremben, külön foglalkozásokon.
Igen, a megbecsülés és elismerés, elismertetés is fő cél!
Meggyőzni meg nem fogunk senkit. Ez nem rábeszélő show! Itt egyetértés van vagy nem egyetértés, köztesre nem tudok gondolni. Szóval, mondta valaki, (de már nem mondja, mert kivettem innen)! Persze, nem szó szerint.
Segítség? Igen, kell, sőt, nagyon is.
Külföldi kapcsolatok (német, angol, olasz, spanyol). Előrehaladva Angliában látom a dolgokat, de Németország sincs lemaradva, de most bennünket nem említem a rangsorban.

Végezetül az Egyesületi tagok megfelelően tájékoztatva vannak, persze, akit érdekel a dolog.
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

eri írta:Szia Gabi! Érdeklődni szeretnék, hogy mennyi idő alatt intéződik el a belépés. Én már talán a hónap elején elküldtem a jelentkezési lapokat, de eddig semmi reagálást nem kaptam. Arra a posta címre küldtem, amit megadtatok. Utaláshoz sem küldtetek szla számot, összeget. Köszönöm, ha válaszolsz. Eri

Kérdezném, hogy hova és kinek lettek elküldve a dokumentumok? Ha elment és az illető megkapta, akkor elméletileg max 2-3 nap a Posta miatt, amúgy gyorsabban menne a dolog.

Szóval, kinek, mikor, mi került elküldésre? Ezt inkább magánüzenetben várjuk és nem itt a nyilvános fórumon!
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Köszi Zoltán a tájékoztatást, ilyesmire gondoltam.
Látom a jó irányt is.
Az idézett mondással viszont nemigen értek egyet (aki nincs velünk, ellenünk).
Én ezt ismerem: " aki nincs ellenünk, az velünk van". Én inkább ennek hiszek. Ez sokkal barátibb.
Ja, és a finnek is jól csinálják.
Na mennem kell (Kaposvárra).
Szia, Dóri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Eri!

Zoli már megírta a választ.
Érdeklődni továbbá az egyesület elnökénél lehet Zsoltnál és a megadott e-mail címen.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Hol tart az egyesület?

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

A finn példákat és az eljárásokat nem ismerem, de ha ismered és van valami információ róla, akkor én és itt még sokan szívesen vennék, ha leírnád. Az is lehet én vagyok tájékozatlan, de nem tudom miben különbözik a mi eljárásainktól.
Válasz küldése