Gimisek fejlesztése

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Gimisek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.. Milyen módszereket, feladatokat kell alkalmazni egy felsős, gimnazista tanulónál, akinek továbbra is súlyos írási, olvasási problémái vannak?
Hogy valósítható meg egy gimnazista gyereknél a grafomotorium fejlesztése? Vagy egyáltalán hogyan kell egy gimis gyereket fejleszteni? Milyen módszerek vezetnek náluk eredményre?
Hogy tudom igazán hatékonyan fejleszteni a szövegértést felsőben, gimiben??

Ha valakinek van valamilyen jól használható ötlete örömmel fogadom, mert ezen a területen sötétben tapogatózom..

Bocsánat, ha nem jó helyre küldöm az üzenetet, még csak ma vagyok fent először.. Szóval próbálkozom, hogy egyáltalán, hogy lehet elküldeni az üzenetet...

Köszönettel: Icu

A témát tartalma miatt helyeztem ide. Privát üzenetként érkezett.
hogabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
raczneleva

Re: Gimisek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: raczneleva »

Sziasztok!

A felső tagozatosok illetve gimisek fejlesztéséhez nagyszerű segítséget kaphattok a DÉMOSZTHENÉSZ Egyesület által szervezett, 60 órás, gyógypedagógus-logopédus továbbképzésen.
A tanfolyam neve "A felső tagozatos diszlexia terápia a gyakorlatban".
A továbbképzés helyszíne: Budapest, teréz krt. 28. I.em. 2/a
Tel.: 06-1/316-76-78
Én elvégeztem ezt a tanfolyamot és elmondhatom, nagyszerű segítséget kaptam módszertanilag is és a feladatok összeállításában is.
Éva
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Gimisek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Éva!

Tudnál segítséget adni az oldalon? Öröm hallani, hogy vannak tanfolyamok, melyek adnak is valamit.
Arra gondoltam, ha megosztanád velünk - persze ha van időd és kedved - amit hallottál, láttál! Ha van valami segédanyagod, biztosan szívesen fogadnák a kollégák.
Sajnos nem mindenkit engednek el továbbképzésre. Hivatkozva a pénzre, a helyettesítésre stb...
Köszönöm szépen!

Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
sudna

Re: Gimisek fejlesztése

Hozzászólás Szerző: sudna »

Szia Éva!
Mikor végezted ezt a tanfolyamot? Szerinted a következő tanévben is indul a képzés? A megadott telefonszámon lehet jelentkezni, vagy te honnan értesültél erről egyáltalán?
Sudna
Válasz küldése