SNI dokumentáció

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
bégé

SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Sajnos nincs egységesség a pontos dokumentációkat illetően, ugyanis az alábbiakban felsoroltakon kívül más- más intézményeknél még használnak egyéb naplókat is.
Természetesen tudjuk, hogy alap:
- a gyermek szakértői véleménye,
-az egészségügyi és pedagógiai célú rehabilitáció, rahabilitáció egyéni fejlődési lap- külív (csak tájékoztatásként: nem fénymásolható!)
- ill. az előző egyéni fejlődési lap belíve
- az egyéni fejlesztési terv.
Egy ellenőrzés során kértek még tőlem olyan naplót, amelyben összesítve vannak a gyerekek. Erre én egy vékony kötésű ún. forgalmi naplót adtam, ami nem azonos a logopédiai naplóval, és 3 évig használható, de nem ez volt a megfelelő. Sajnos a pontos dokumentációs napló nevét, Tü. számát nem tudom.
Aztán van olyan ismerős kolléga, aki még külön vezeti a gyermekek óráit, hiányzásait egy felsős osztálynaplóba. Ezt egyáltalán kell még pluszban?
Kérlek Benneteket, hogy aki tudja hol van pontosan egybegyűjtve hivatalosan a kötelező dokumentáció, segítsen. Szeretnék precíz lenni! Köszönöm!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Érdekes felvetés ez a dokumentáció!
Mikor utána érdeklődtem a dolognak, azt az infót kaptam, hogy ezeket magunknak kell kidolgozni és megoldani. Ráadásul ezt egy szakember mondta, aki az okt. minisztériumban is dolgozik.
Az egészségügyi és pedagógiai célú rehabilitáció, rahabilitáció egyéni fejlődési lapot én eddig fénymásoltam. Sőt a belívet meg is vonalaztam 3 részre a nagy "rubrikát" Ráadásul, most akarom az egészet számítógépre vinni.
Napló ügyében én is mérgelődtem, mert nem is kaptam, ezt is fénymásoltam egy "rendes" napló haladási részét, aztán kikunyeráltam egy szakköri naplót.
Fejlesztési tervből is már annyi van........... Ez sincsen egységesítve / hogy nézzen ki? /
Remélem más is hozzászól és kapunk jó ötleteket!
Ezt valóban nekünk kell megoldanunk!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nálunk a következő a helyzet:
- a fejlesztői munkának szerepelnie kell az iskola hivatalos programjában
- mi a logopédiai naplót használjuk (két évig), persze nem minden részét
- gyerekenként egyéni fejlesztési lapot kell kitölteni és folyamatosan, órákra lebontva vezetni
ezt mint hivatalos nyomtatványt az iskola megrendeli, én fenymásolom
- minden gyereknek év eleji részletes pedagógiai felmérés ill. jellemzés
- ennek alapján egyéni foglalkozási terv
- év végén ill. folyamatosan az eredmények, változások rögzítése
- a középsúlyos tanulóknál PAC felmérés

Tavalyelőtt a szakfütyi azt mondta, hogy majd lesz fejlesztő napló is, azóta se hallottam róla.
Mindezt ellenőrizhetik, kérhetik, de senki nem tudja eldönteni, hogy megfelelő-e.
Rendeletek, előírások hiányában sztem nem is tanácsos kötözködni.
Senki sem csinálhatja jobban, mint egy lekiismeretes gyakorló tanár.
Éppen ezért legyen mindenkinek önbizalma, igenis jó és hasznos amit csinálunk!!!!!!!!!!!!!!! :!:
Avatar
bégé

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Köszönöm a gyors infókat! Tudom, hogy hasznos és jó, amit csinálunk, csak már többen is észrevennék! Én az a fajta ember vagyok, aki a munkáját el szeretné végezni úgy, ahogy kell, és a lelkiismeretfurdalás gyötörne, ha esetleg miattam, vagy egy "papír" miatt az intézményemet is bajba sodornám. A fejlesztő munka nálunk is szerepel a programban, én is elvégzem a vizsgálatokat év elején, féélévkor és évvégén is. Annyira értékelném, ha a szakma valamennyire mentesülhetne a rengeteg változástól (persze nem elzárkózva az értelmes újításoktól), és egy egységes, konkrét képet alkotna, amiben bármelyik kolléga könnyedén, biztonságosan eligazodhatna. :)
Avatar
agnetta

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: agnetta »

Sziasztok! Úgy látom nemcsak bennem sok a bizonytalanság a dokumentációval kapcsolatban. Kérdésem: azokról a gyerekekről milyen fejlesztési naplót kell vezetni, akik visszakerültek a Nevelési Tanácsadó körébe és nem gyógypedagógus fejleszti, hanem pl. szakvizsgázott fejlesztőpedagógus. Tudtok-e ajánlani formanyomtatványt, :?: hol lehet megrendelni :?: vagy maradhat az általunk létrehozott minden vizsgálatot és fejlesztési területet feltüntető napló.
Avatar
bégé

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Tegnap voltam egy SNI konferencián, és nagyon sok kérdésemre választ kaptam elismert szakemberektől.
A dokumentációt illetően minden fejlesztésre járó gyermeknél a hivatalos dokumentum az eddig is használt (kötelező):
Tü. 356. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció, rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Külív
Tü. 357. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció,rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Betétív
Tü. 358. sz. Forgalmi napló (Ez nem kötelező, csak ajánlott. Nem azonos a logopédiai forgalmi naplóval). Én javaslom, ellenőrzéskor leegyszerűsítette a dolgokat.

A fentiekhez természetesen ott kell lenni a gyermek szakértői vagy szakvéleményének és az egyéni fejlesztési tervnek is!

A konferencián elhangzottakról majd megpróbálok összeállítani egy érthető anyagot, és közreadom, mert a kézzel gyorsan leírt dolgaimban még el kell igazodni. Jó évkezdést mindenkinek!


A konferencián elhangzott előadások elérhetősége:
http://www.heves-ped.sulinet.hu/index_e ... ge307.html
aug. 26-ai konferncia; előadás 1,2, 3 -letölthetőek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bégé 2008.08.28. 15:33-kor.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Találtam:
Egyéni fejlesztő napló (Tü.350)
Betétlap az Egyéni fejlesztő napló nyomtatványhoz (Tü.351)

Ismeri valaki ezeket? Keresgéltem a neten és akkor találtam a következő oldalon
http://fejertar.fejer.hu/perl/irattar.pl?menu=D_A_B_0_0

A Tü. 357. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció,rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Betétív nekem számítógépes írásra ki van dolgozva. A száma is rajta van, tehát lehet géppel tölteni.
Ha valaki kéri szívesen küldöm, ide nem tudom feltenni. Talán ha Zseni segít.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
bégé

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Azt hiszem, hogy a Tü. 350 és 351 az a régi típusú egyéni fejlesztő napló, de holnap (ha nem felejtem el), utána nézek. Ezeket váltotta az előző hozzászólásomban levő nyomtatvány. Szóval, holnap... :roll:
Avatar
bégé

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

Igen, sikerült megerősíteni halovány emlékeim, miszerint a Tü. 350, 351 a régi típusú fejlesztési napló változatát. Ezeket NE használjátok, mert nem fogadják el az ellenőrzéskor!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bégé 2008.08.28. 17:31-kor.
Avatar
bégé

Re: SNI dokumentáció

Hozzászólás Szerző: bégé »

MINDENKI FIGYELMÉBE!

http://www.heves-ped.sulinet.hu/index_e ... ge307.html
SNI konferencián tartott előadás 1, 2, 3- letölthetőek!!!!!!!!!


BOCSI, HOGY TÖBB HELYRE IS BEILLESZTEM, DE SZERETNÉM, HA MÁSOK IS TÁJÉKOZOTTAK LEHETNÉNEK, ÉS TI IS TOVÁBB TUDJÁTOK BIZTOSAN HASZNOSÍTANI,ADNI MÁSOKNAK!
Válasz küldése