BTMN

Avatar
Glória

BTMN

Hozzászólás Szerző: Glória »

Fejlesztőként dolgozom (majd), Eddig én vittem- tudom nem szabályos- az SNi-ket is. Ez évtől egy épp most végzett gyógypedagógust vesznek föl az közel 10 fő SNI A ellátására. Ettől kezdve nekem marad kb 8fő SNI B. De ott van 17 BTMN is. Velük mi lesz most. Sajnos a vezetés is tanácstalan, tőlem kérik az infót...
Őket is fejleszteni kell (a kinek az rendben, mert a fejlesztő- vagyis én)? Mikor? Délután? - eddig mindenkit délután fejlesztettem- a Szakértői is ezt írta elő. Az ő fejlesztésükre nem ad órát az önkormányzat?! Akkor mi legyen? Tegyem az SNI B mellé? Így fedve van az ő fejlesztésük.
Ha nem kapunk rá órát az esetben ki fejleszti őket, ők kimaradnak minden eddigi segítségből? Pedig sokukra bizony ráférne, de a szomszéd városban lévő Nev.Tanba senki sem fogja elvinni őket, hist a szülő dolgozik, nincs autója, buszhoz alkalmazkodás körülményes...eddig is örültünk, hogy visszajött a délutáni fejlesztésekre.

Az SNI-re (kb 15 fő) 10 csoportra ad engedélyt az önkormányzat- e csoportokba csak az SNI tehető be? Elvileg igen, de gyakorlatilag?

Óráról kivinni gyermeket eddig sem engedtek, a Szakértői is CSAK azt írta elő, hogy délutáni órakeretben megoldva!
Segítsetek, mit tehetek-tünk....?

Köszi GLÓRIA
Avatar
Glória

Re: BTMN

Hozzászólás Szerző: Glória »

Még egy kérdés:

Vannak gyerekek, akik még nem voltak SNI felülvizsgálaton- valamilyen okból kimaradtak, persze évvégén felterjesztettem őket- de tudjuk idő mire sorra kerülnek. Nos velük most mi legyen? Tavaly még SNI státuszban kellett ellátni. És most? Hasra ütés szerűen(jó tudjuk, sejtjük ki hová lesz sorolva) soroljuk az A ill. B, vagy a BTMN-be? Az önkormányzat csak azokra ad normatívát, fejlesztő órát, aki SNI A? B...nekik elvileg járna, de saját hibájukon kívül nem lettek felül vizsgálva. Addig semmi fejlesztés?? Sehová sem sorolhatók be? Mit tegyek velük?

Holnapra(csütörtök) kérik tőlem ezek tisztázását. Segítsetek, mert tanácstalan vagyok. Glória
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: BTMN

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Glória!

A kötelező felülvizsgálatok tapasztalatai Csibi Enikő 2007 ... - keresőbe gépeld be!

"Tanulási gyengeség =BTMN
- többségi pedagógiai eszközökkel kezelendő
- nincs fejlesztés, hanem korrepetálás, differenciált segítségadás
Az ellátáshoz szükséges gyógypedagógiai / fejlesztőpedagógiai végzettség
Társulhat - szükség esetén - pszichés gondozás."

Remélem segítettem! Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Glória

Re: BTMN

Hozzászólás Szerző: Glória »

Köszi!!
Így tisztább, de még mindig vannak sötét foltok...
A suliból írok épp. Tehát hiába a fejlesztő, az osztály tanító korrepetálja? A BTMN NEM egyenlő a tanulási gyengeséggel -olvastam a Csibi E féle írásban. Ezek szerint én pl csak 8 SNI B-t fogok ellátni? A gyp, pedig közel 10 SNI A-t. Erre kaptunk 10 csoport engedélyt, ami jó, mert egyéni foglalkoztatás valósul meg. A BTMN félek el fog "veszni". VAGY az iskola teheti őket hozzám???

Másik kérdésem: Mit tegyünk azokkal, akiket még nem vizsgáltak felül??? (írtam, hogy nem lettek behíva, jeleztük stb, de azt írták, hogy e tanévben. Nos őket addig hagyjuk ki? VAGY: saját régi "státuszukkal" vigyük tovább a felülvizsgálatig? Ez lenne okos, mert tavaly is úgy dolgoztunk velük. S idén sem változtak a nyár alatt mind "gyógyulttá", sőt.

Még egyszer köszi!!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: BTMN

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Azt hiszem sötét folt mindenhol van... És még ha csak az lenne! :(
Szerintem a BTMN-et az iskola teheti Hozzád, én úgy értelmezem az olvasottakat, hogy fejl.ped/gyógyped. korrepetálja a nehézséget adó tananyagból. ( "Az ellátáshoz szükséges gyógypedagógiai / fejlesztőpedagógiai végzettség" )
A többiekkel is kell foglalkoni. A nyáron nem "gyógyultak" meg maguktól, a régi státusszal mehetnek tovább. Szerintem ez lenne a logikus. Ha van már vizsgálati eredmény, szét lehet őket osztani. De addig sincsenek magukra hagyva.
Kiváncsi vagyok, hogyan oldjátok meg? Remélem "belevaló" az igazgató és nem hagyja ezeket a gyerekeket sorsukra...
Sok sikert!
Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Rági

Re: BTMN

Hozzászólás Szerző: Rági »

Sziasztok!

Tudtok - e arról valamit, hogy a BTMN-es gyerekekre újra jár fejkvóta?

Köszi a segítséget!

Ági
Avatar
aandi13

Re: BTMN

Hozzászólás Szerző: aandi13 »

Általános iskolában dolgozom. Idéntől benne van az alapító okiratban az SNI és a BTMN gyerekek ellátása is. Az SNI ellátását gyógyped. végzi, a BTMN gyerekekét én. Az igazgatónk tegnap mondta, hogy az önkormányzat kapott pénzt a BTMN gyerekek után is. Kérdésem a következő: 58 főre kaptunk pénzt, de csak 36-ot látunk el. Az igazgató szerint jó ez így, én bizonytalan vagyok. Ha 58 főre kaptunk pénzt akkor mindet el kell látnunk nem? Milyen pénz jár a BTMN gyerekeke után? Eddig azt hittem, csak az SNI gyerekek után jár plusz pénz. Köszönöm, ha valaki válaszol.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: BTMN

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Andi!

Nem tudok róla, hogy a BTMN után járna pénz. De ha 58 főre kaptatok, akkor azt el is kell látni. Ellenőrzésnél, hogyan számoltok el? Y számú gyereket fejlesztünk - igaz X-re kaptuk - de azt el is költöttük, de nem a gyerek fejlesztésére? Olyat sóznak a nyakatokba, hogy megemlegeti az iskola! Egy iskolánál másfél év után - ellenőrzött a MÁK nem talált valamit rendben - visszajöttek megnézni, hogy kijavították-e az akkori hiányosságot. Szóval nagyon kell ügyelni, hogy arra menjen el a pénz amire az iskola kapta.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése