Logopédiai szakvélemény

Avatar
Rági

Logopédiai szakvélemény

Hozzászólás Szerző: Rági »

Kedves Logopédus kollégák!

A logopédiai szakvéleménnyel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
A 4/2010. (I.19.) OKM-rendelet alapján minden gyermeknek (aki betöltötte, az 5. életévét, de annak is, aki ennél fiatalabb/idősebb) logopédiai szakvéleményt kell kapnia, ha alapvizsgálatban, szűrésben részesült. A szakvéleménynek tartalmaznia kell a gyermek adatait (név, lakcím, születési hely, idő, életkor, anyja neve, nevelést/oktatást ellátó intézmény nevét), a vizsgálat elvégzésének indoklását, a vizsgálati módszerek feltüntetését és annak eredményét, a diagnózist, a javasolt terápiát és annak heti óraszámát és a további javaslattételt, ha szükséges, egyéb vizsgálat elvégzésére, fellebbezési nyilatkozatot, hogy a helyi jegyzőnél..., dátumot, aláírást, pecsétet, s ezt meg kell kapnia a szülőnek, a logopédusnak és a beküldő intézménynek egy-egy példányban.

Én egy általános iskolában dolgozom (státuszban) logopédusként, és tanév elején szűröm az első osztályosokat. Nekem is kellene logopédiai szakvéleményt készítenem? Én nem adhatok pecsétes logopédiai szakvéleményt. Ilyenkor mi a teendő? El kell küldeni a gyermeket az illetékes Pedagógiai Szakszolgálat logopédusához szakvéleményezésre?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ági
Avatar
Rági

Re: Logopédiai szakvélemény

Hozzászólás Szerző: Rági »

Sziasztok!

A Szakértői Bizottság szerint ebben az esetben is írni kell.
Lenne valakinek logopédiai szakvélemény mintája?

Előre is köszönöm a segítséget!

Ági
Avatar
zsoltzsolt

Re: Logopédiai szakvélemény

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Ági!

Az első hozzászólásodban említetted, hogy mi szerepeljen egy szakvéleményben, így ezeket te is tüntesd fel benne.
Plusz az elvégzett vizsgálat, stb, stb.
Küldök ilyesmit, de csak emailben.
Egy kérdés: nem szeretnél nevelési tanácsadóban dolgozni logopédusként? Nálunk két fő üres státusz van, teljes állások, kedves főnökök (pl. én :) )
Zsolt
Avatar
Rági

Re: Logopédiai szakvélemény

Hozzászólás Szerző: Rági »

Kedves Zsolt!

Köszönöm a segítséget!
email címem: revesz.agnes@freemail.hu

Állás: A nev. tanos állás nem jöhet szóba. Három gyerek mellett nehézkes lenne Fehérvárról bejárni. De azért köszönöm az érdeklődést.

Ági
Válasz küldése