Értékelés alóli felmentés kontra tanuló nem közreműködő

Kérdések és válaszok törvényekről, rendeletekről.
zsoltzsolt
Kapcsolat:

Értékelés alóli felmentés kontra tanuló nem közreműködő

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2010.06.10. 16:06

Volt már a téma, de itt az Oktatási Jogok Biztosának állásfoglalása, hogy mi a teendő, ha a tanuló nem veszi igénybe a számára előírt kötelező fejlesztő foglalkozásokat, vagyis lóg róla

kellemes vakációt
:)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Thén Zsolt
elnök, Magyar Fejlesztőpedagógusok és Gyógypedagógusok Nemzetközi Szakmai Egyesülete

hudnik
Kapcsolat:

Re: Értékelés alóli felmentés kontra tanuló nem közreműködő

Hozzászólás Szerző: hudnik » 2010.10.17. 06:30

Kedves Zsolt,

feltennéd újra az írást erről a témáról, mert nem tudom kicsomagolni, és most nagyon aktuális lenne ez a téma számomra!

Köszönöm,

Niki

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2010.10.17. 08:44

Nemcsak Niki nem tudja kicsomagolni. Nekem sem megy.
Légyszíves még egyszer feltenni!
Köszönöm
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

Dóri

Hozzászólás Szerző: Dóri » 2010.10.17. 10:58

Erről írtam (nyuszómuszó)!!. A feltett cucc egy idő után nem kicsomagolható. Lehetne ezen változtatni?
Dóri

zsoltzsolt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2010.10.17. 15:47

Na felteszem ismét, de ebben még a régi szakszolgálati törvényre való hivatkozás van, de az nem gond, nem az a lényeg benne.
De elolvasni az újat :mrgreen:

http://cid-db870d2243d70332.office.live ... %a1son.pdf

jelezzetek vissza, ha nem letölthető
köszi
Thén Zsolt
elnök, Magyar Fejlesztőpedagógusok és Gyógypedagógusok Nemzetközi Szakmai Egyesülete

hudnik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hudnik » 2010.10.17. 18:03

Köszönöm Zsolt!

Niki

milla

Hozzászólás Szerző: milla » 2015.04.27. 09:58

Elnézést kérek de most vagyok először ezen az oldalon és mint szülő választ szeretnék kapni az alábbi problémámra, de még nem nagyon tudom használni az oldalt.
Fiam 11.oszt. középiskolás, jövőre érettségizik. Tanulási problémái miatt a szakértői bizottság a 2014-2015 tanév 2. félévétől állapította meg az SNI F 83.0 BNO-t.

A mentesítésnél ez szerepel:
"A tanuló tanulási problémái miatt javasoljuk az igazgatónak, hogy
mentesítse a tanulót magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv tantárgy, helyesírás tantárgyrész ( minden tantárgy esetében) érdemjeggyel és osztályzatokkal történő értékelése és minősítése alól. Helyette szöveges értékelés és minősítés alkalmazandó" A kérdéseim a következők:
1. Hogyan lehet szövegesen értékelni egy középiskolás tanulót?
2. Mi szerepel a bizonyítványában a magyar és idegen nyelv osztályzatoknál?
3. Meg buktathatják-e e két tantárgyból?
4. Hogyan érettségizik ezekből a tantárgyakból ha nem kap érdemjegyet és osztályzatot, az érettségin és a továbbtanulásnál sem alkalmazható és nincs is szöveges értékelés?
Köszönöm a válaszokat.

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2015.04.27. 20:59

Kedves Anyuka!

Az idézett szöveg kizárólag a helyesírásra vonatkozik minden tantárgyból. Tehát: tanulja a nyelvtan, irodalmat, idegen nyelvet, ír is mindegyikből, de nem osztályozzák a helyesírást, csak a tartalmat.
Érettségin ugyanúgy megírja az írásbelit, de nem osztályozzák a helyesírást, itt is a tartalom a lényeg.
Az írásbeli értékelés jelentése: az ellenőrzőbe a kolléga az órán végzett munkáját értékeli. (ettől el szoktunk tekinteni).
A bizonyítványban az írásbeli tartalma és szóbeli feleleteinek érdemjegye szerepel, valamint, hogy XY tantárgy helyesírás értékelés alól felmentett (megjegyzés rovatban)
Viszont buktatni, buktathatják ezekből a tárgyakbók is, ha nem tanul.
Továbbtanulásnál már úgyis számítógéppel írja a beadandó dolgozatokat, - van helyesírás ellenőrző program. Idegen nyelvnél viszi magával a papírt, hogy a helyesírás értékelése alól felmentett.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

milla

Hozzászólás Szerző: milla » 2015.04.28. 10:34

Tisztelt Hogabi!

Nagyon szépen köszönöm válaszát. Akkor valami nagyon nincs rendben a szakértői véleménnyel. Az előzetes vizsgálati eredmény megbeszélésénél engem arról tájékoztattak, hogy azt javasolják, hogy fiam magyar nyelv és irodalom és idegen nyelv értékelése alól kapjon felmentést, valamint a helyesírás tantárgyrész minden tantárgy esetében azért, mert az írásbeli érettségin a helyesírás miatt is jár pont levonás. Mindez azért is érdekes, mert fiam az idegen nyelv és a helyesírás tantárgyrész értékelése alól eddig is fel volt mentve a Nevelési Tanácsadó szakvéleménye alapján. Ha eddig nem osztályozták idegen nyelvből, akkor most hirtelen a 2014-2015 tanév második félévétől elkezdik osztályozni? Illetve mi a teendő ilyen esetben, mert a szakértői véleményben a felsorolást, hogy magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv tantárgy, helyesírás tantárgyrész (minden tantárgy esetében) én úgy értelmeztem, hogy megfelel a szóban elmondottaknak, és én ennek fényében fogadtam el a szakértői véleményt.

Köszönettel.
Milla

zsoltzsolt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2015.04.28. 17:00

Kedves Milla!

Pontosítsunk :) Ezt írja:
"A tanuló tanulási problémái miatt javasoljuk az igazgatónak, hogy
mentesítse a tanulót magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv tantárgy, helyesírás tantárgyrész ( minden tantárgy esetében) érdemjeggyel és osztályzatokkal történő értékelése és minősítése alól. Helyette szöveges értékelés és minősítés alkalmazandó"

Vagyis a gyermek ezután is fel lesz mentve, sőt érettségizni sem érettségizhet ezen tantárgyakból. Magyarázat a 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról következő pontja:
12. § (1) Érettségi vizsga a tanulói jogviszony keretében, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt abból a vizsgatárgyból tehető, amelynek a helyi tantervben a jelentkező számára az adott tantárgyra vonatkozóan meghatározott követelményeit az érettségi vizsgára jelentkező teljesítette, tudását osztályzattal értékelték, és ezt bizonyítvánnyal igazolni tudja.

VAgyis csak abból a tantárgyból érettségizhet, amiből tudását OSZTÁLYZATTAL értékelték. Hozzáteszem, igaza van, igen nehéz középiskolában a szóbeli értékelést alkalmazni, ezért én a munkatársaimat arra kérem, hogy az esetleges felmentések esetén a Knt. az 56 § 1(b) pontjára hivatkozzanak, mivel ez a későbbiekben kevesebb galibát fog okozni. Bár ennek ellenére kissé ellentmondás van itt a jogszabályok közt.
Thén Zsolt

Válasz küldése